Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Polk Audio Signature S55E - CXA80?


szatania

Recommended Posts

Miałem Polk s50e, miałem Exposure 2010s2, miałem Yamaha A-S701. Nie wydaje mi się aby Exposure dobrze zagrało z tymi S55. Exposure gra szybko, ma dużo góry i dołu. Gora nie jest super szczegółowa ale jest sporo. Środek jest wysuszony i mało barwny. Ten wzmak potrzebuje cieplejszych kolumn. Polk s50e grały w miarę neutralnie z podkreślonymi skrajami pasma wiec średnio by to zagrało moim zdaniem.  Słuchałem tez kiedyś s55e i sygnatura była podobna ale było mocniej i trochę gęsciej. Yamaha natomiast gra technicznie i sucho, całkiem podobnie do Exposure ale jest mocniejsza i ma trochę bardziej barwny środek. Ja osobiście połączyłem s50e z Denonem pma800 ne i za ta kwotę grało to dobrze. Nic nie przeszkadzało, było dynamicznie, z mocnym basem, średnica równa i gora nieprzerysowana. Później zachciało mi się zmian i do dzisiaj od dwóch lat żongluje sprzętem :D. S55e podłączylbym do Denona pma1510ae, którego tez posiadałem lub jakiejś nowszej serii bo zależy Ci na dac i powinno być ładnie. Denon gra podobnie do Yamahy ale bardziej plastycznie i cieplej. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z utęsknieniem na opinie.;)

I Jeszcz dostałem propozycje na to

Advance Acoustic Xi 90 

zwariowac można 😂

Pytam o Denony zgodnie z sugestiami kolegów 

15 minut temu, Aikon79 napisał:
40 minut temu, Aikon79 napisał:

Dzięki za odpowiedz, przeszukam rynek wtórny. Dostałem jeszcze tak propozycje, ale mało co w sieci znalazłem konkretnego

 Dual-CV 1462

Odpada starszy niż ja

Edytowano przez Aikon79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Aikon79 napisał:

Już się zastanawiałem nad Cambridge a tu takie porównanie. Wiem ze to MP3 ale jakis pogląd jest. Co sądzicie ?


 

Pm 6007 nie ma startu do CXA. U mnie na laptopie lepiej gra brytyjczyk :D:D:D:D

Denon z Polkiem to bardzo spora ilosć dołu.

Momentami niezbyt kontrolowanego chodź to kwestia akustyki też.

AA gra łagodniej, to bardzo melodyjne granie. Nie wiem jak z awaryjność nowych urządzeń.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te Polki kilka dni u siebie. Konkretnie model S55E. Poległy wtedy pod każdym względem z monitorami APC3. Polków słuchałem z Marantzem PM6006, Audiolabem 6000a i Dayensem Menuetto. Najlepiej wypadł chyba Audiolab, utemperował troszkę te kolumny na wysokich tonach. Tak czy inaczej nie były to najlepsze połączenia. Unikałbym wzmacniaczy grających obszernym, poluzowanym basem i takich które nie żałują góry. Piecyk do Polków powinien mieć wg mnie lekko zaokrąglone soprany, bez nadmiernego rozjaśnienia. Cambridge i Denony bym odrzucił. Marantza w sumie też, chociaż PM8006 powinien jednak wypaść najlepiej z tego towarzystwa które wymieniłeś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie mam za wiele możliwości odsłuchu. Kupować już w ciemno nie chce.

Prosilem tylko o jedno, propozycje wzmacniacz który poskromi niskie. Żeby były bardziej sprężyste a nie tak rozlane. Reszta z Matanza mi pasowała. 
Problemem dla mojego ucha nie są kolumny, bo sluchalem ich w innym pomieszczeniu z moim wzmacniaczem. Dla mnie było super. Niestety, u mnie jest mniejsze pomieszczenie i akustyka robi swoje. Wychodziłem z założenia , ze wzmacniacz który skontroluje mi dół będzie pośrednim rozwiązaniem tematu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Polk Audio s55 już parę lat, przerobiłem parę wzmacniaczy i amplitunerów z tymi kolumnami. Obecnie grają z Yaqin ms90b,jak szukasz bardziej sprężystego basu, punktowego,to polecam sprawdzić,plus kolejny że dzięki możliwości wymiany lamp można wpływać na dźwięk i nie zawsze odrazu trzeba wymieniać wzmacniacz.

Już zmiana dwóch fabrycznych lamp ECC83 na przykład na RFT,czy Tungsram robi sporą różnicę w graniu.

Yaqina ms90b lub mc100c polecam sprawdzić, jeżeli masz możliwość wypożyczyć.

Te wzmacniacze można  nie raz kupić używane na gwarancji z dodatkowym kompletem lamp w dobrej cenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie!!!

Panowie dziękuje za wszystkie pomysły. Piec nie wygrzany jeszcze ale jest to co chciałem. Zdaje sobie sprawę ze Polki maja swoje ograniczenia ale dół do Marantza to przepaść. Czuć ze cxa trzyma go za jaja i nie pozwał latać jak mu się podoba. Jest sprężystość, kontrola.

Średnica super połączona fajnie z góra , bardzo naturalnie.

Coś tam wrzucę dla poglądu na yt.

Dziekuje jeszcze raz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...