Skocz do zawartości

Pier Audio klub


Recommended Posts

Robota porządna, tylko według mnie jest błąd konstrukcyjny. Trafo powinno być bardziej odsunięte od złącz. Jest tam wystarczająco dużo miejsca. W moim przypadku wręcz kable do tych złącz są zawinięte za trafo i leżą na przewodach zasilających. Co tam musiało się indukowaććććć. W każdym razie przewody głośnikowe maksymalnie odsunąłem od trafo i dałem ekran w postaci metalowej blaszki. I efekt jest taki, że w kolumnach jest teraz cisza. Jutro postaram się wypowiedzieć o lampach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mariol napisał:

Regulację głośności mam na stałe ustawioną na 11:30. Zawsze po włączeniu na jałowo bez podania sygnału miałem słyszalny szum. w głośniku średniotonowym. Winowajcę tego problemu zlokalizowałem przy wymianie lamp. Na zdjęciu fabrycznie położone przewody głośnikowe. 

Ja włączyłem wzmacniacz i dałem na pełen regulator głośności i … zero jakiegokolwiek szumu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się i może to jest jednak "wynik" tego, że moje Fyne Audio F502 SP są uziemione do wzmacniacza ? Dzisiaj ponownie bez żadnego źródła włączyłem wzmacniacz i dałem na pełen regulator i ... nic, null, zero. Nawet jak miałem Yamahę AS501 i Klipsche to dało się słyszeć szum własny wzmacniacza lub kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hlary napisał:

Tam czytam o tych Nad356, że grzeją się niemiłosiernie. Nie wiem jak u Was, ale mój Pier Audio MS-680 SE ledwo jest ciepły. Nawet w to upalne lato nigdy nie osiągnął takiej temperatury, aby działał jak piecyk czy gotował wodę. 

Tak samo jest z Unisoniem, gra 3 godziny i nawet rąk nie idzie ugrzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2022 o 14:09, hlary napisał:

Napisz jak to wpłynęło na dźwięk

Na początku zaznaczam, że różnice są minimalne na granicy może 2-3%. Na początku brzmiały wiadomo jak to lampy jako-tako. Natomiast gdzieś tak po kilkunastu godzinach zaprezentowały swoje prawdziwe oblicze. Przede wszystkim powiększona scena, z wyraźną i czystą górą ale bez sybilantów oraz stonowana średnica w górnym paśmie. Wyraźne  dodatki z drugiego planu, które wcześniej były dla mnie niesłyszalne. Dźwięki jakby pełniej wybrzmiewały.  Ale nie ma róży bez kolców. Niskie częstotliwości też zostały wyeksponowane i jest ich stanowczo za dużo. Przyjemnie brzmią stare kawałki rockowe ale wszystkie nowe nagrania z podbitym basem to już tragedia. Te lampy mogą być bardzo dobre do Piera w wersji z DAC gdzie jest pojedyncza lampa. Ja natomiast wróciłem z powrotem do Tesli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak ten malutki procent nie dawał mi spokoju. I już grają wyśmienicie raytheon-12au7 produkowane na potrzeby Baldwin. Miałem źle obsadzone podstawy granitowe pod kolumny w podłodze. Usterka usunięta i teraz bębenki mają łupnięcie i wokale lepiej wybrzmiewają niż w Tesli. Teraz z czystym sumieniem polecam te lampy zamiast fabrycznych Tesli. Aczkolwiek nie zaprzestaje poszukiwań innych lampowych brzmień, ale to za jakiś czas. Na razie cieszę się z tego co jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzień dobry Panowie, właśnie od paru dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Piera MS 680 z wersją DAC. Wpisałem z ciekawości czy jest jakieś forum o tym sprzęcie gdyby kiedyś były potrzebne jakieś ciekawe informacje np na temat wymiany lamp itp. i tym sposobem trafiłem do Was. I teraz to ja rozumiem co to jest dobry wzmacniacz i jak potrafi pięknie brzmieć muzyka a troszkę się naszukalem.  Najpierw był Cambridge cxa81+ silvery audio 300 6G. Przesiadłem się z amplitunera Denona  i kolumn melodiki więc była mega różnica. Po chwili stwierdziłem że czegoś mi brakuje i zmieniłem kolumny na Dali Opticon 6 mk2 i odrazu była różnica. Ale wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia więc skoro kolumny bardziej budżetowe to myślę zmienię wzmacniacz. Na odsłuch przyjechał Vincent SV 228 i byłem gotowy zmienić ale dostałem jeszcze propozycje wypożyczenia Piera audio. Po jednym odsluchanym utworze , który prędzej lecial kilkadziesiąt razy na innych wzmacniaczach usiadłem jak wryty w fotel. I takim oto sposobem Pier już gości u mnie na półce. Więc gdyby pojawił się  ktoś kto by nie wiedział jakie kolumny spróbować to polecam wypróbować Dali Opticon, może trafi akurat w jego gusta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariol napisał:

Witaj w klubie. Miło usłyszeć, Twój entuzjazm. Zapewne płytoteka do ponownego przesłuchania w nowych aranżacjach.

Dokładnie tak jak mówisz, a u mnie głównie muzyka filmowa więc jest czego słuchać. Pięknie słychać każdy instrument a koncert jakby w domu się odbywał 🎻🎸🎺🥁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2022 o 22:48, mariol napisał:

A jednak ten malutki procent nie dawał mi spokoju. I już grają wyśmienicie raytheon-12au7 produkowane na potrzeby Baldwin. Miałem źle obsadzone podstawy granitowe pod kolumny w podłodze. Usterka usunięta i teraz bębenki mają łupnięcie i wokale lepiej wybrzmiewają niż w Tesli. Teraz z czystym sumieniem polecam te lampy zamiast fabrycznych Tesli. Aczkolwiek nie zaprzestaje poszukiwań innych lampowych brzmień, ale to za jakiś czas. Na razie cieszę się z tego co jest. 

Hej mariol chciałbym zapytać Ciebie jako specjalistę ponieważ ja w temacie lamp jestem nowicjuszem i na razie zielony a Ty  widzę smigasz z wymianami. Tak na przyszłość czy np takie lampy Psvane ART 12AX7 / ECC83 - lampa elektronowa pasują do mojego modelu z DAC. Tam mam wsadzone

•  2 x 12AT7

•  2 x 12AU7

Czy każde będą pasować które mają oznaczenie 12A... czy to patrzy się na coś innego jakieś oznaczenie podwójna trioda czy coś innego. Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wersja z dac ma tylko jedną parę lamp. Nie wiem jaką. Powiedz ile ich tam widzisz. Następnie odczytaj oznaczenie i tak jak pisze MarekB tylko tego możesz się trzymać.. Jak zagra u Ciebie najlepiej, nikt Ci jednoznacznie nie powie. Najlepiej testować. Wszystkie pojedyncze detale systemu są ważne. Czyli Tylko Ty dobierzesz pod swój system odpowiednio pasujące Ci brzmienie lamp. U mnie na razie  najlepiej zgrały się 12at7-Raytheon 6414 black plate i 12au7- RCA 5963 black plate. W najbliższym czasie testować będę RCA 6201 black plate (12at7). Żeby wyrobić sobie jakiś pogląd na zmiany jakie wnoszą lampy poszczególnych producentów testowałem Tesla, RCA, Raytheon, GE, Psvane, Brimar,  Zdecydowanie jestem zwolennikiem amerykańskiego brzmienia z lat 50 i początku 60. 

A już niedługo, jak w najlepszym serialu wypuszczam sezon 2 - czyli wymiany kondensatorów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdjalem jednak pokrywę i ukazały mi się dwie lampy tylko z napisem 12AT7 CHINA i dwie 12AU7 electro harmonix więc jednak chyba będę chciał wymienić na coś lepszego (mile widziane propozycje). Dalatego mam pytanko czy aby wymienić to wystarczy je odkręcić i zastąpić nowymi ponieważ próbowałem się zorientować w necie i trafiłem na taki fragment: " po wymianie lamp  wyregulujmy prądy spoczynkowe lamp mocy (BIAS) o ile taka regulacja jest przewidziana"

Czy coś takiego trzeba zrobić?

Gdyby ktoś mógł wytłumaczyć jak wymienić lampy byłoby super.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 28.01.2023 o 22:37, rezi napisał:

po wymianie lamp  wyregulujmy prądy spoczynkowe lamp mocy (BIAS) o ile taka regulacja jest przewidziana"

To jest hybryda - końcówka mocy na tranzystorach, lampy tylko sterujące w sekcji przedwzmacniacza - tu nic nie trzeba regulować, tylko wygrzewać.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...