Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam,

zakładam klub dla fanów i posiadaczy sprzętu Pier Audio (www.pier-audio.com).

Dzisiaj otrzymałem zakupiony MS-680 SE Anniversary Edition. To integra z ukierunkowaniem na dźwięk lampowy. Sprzęt się wygrzewa, ale już skutecznie zamienił Vincenta SV-500. Gra głębiej, zdecydowanie lepszy bas. Przy moich Tannoy Revolution XT6F nawet się nie spodziewałem takiego głębokiego i czarującego basu.

W każdym razie zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń wszystkich zainteresowanych tą marką. 

Edytowano przez hlary

@hlary
 jak tam Pier Audio? Właśnie testujemy zestaw Fyne Audio F502 z MS-680. O jednym wieczorze wszystkie kciuki w górę.
Jedyny szkopuł to jego  wygląd.
Czy testowałeś inne hybrydy?

Napisano (edytowany)

Miałem Vincenta SV-500 i jednak Pier Audio to wyższa klasa. Vincent też grał i gra fajnie, ale trochę mniejsza scena, mniejsza szczegółowość. Tu fajnie można zamknąć oczy i czuć, gdzie stali muzycy. W zasadzie przy Pier Audio kolumny "znikają". Gdybym wszedł z zamknij ciętymi oczami do pokoju to nie potrafiłbym wskazać gdzie stoją kolumny (oczywiście wiedząc, że zawsze po bokach :) ). Innych hybryd nie słuchałem. Dla mnie jego wygląd jest super, ale ja mam model "złoty". Więc z meblami w stylu "kolonialnym" pasuje idealnie. 

Edytowano przez hlary

Wygląda na to, że to Wersja MS-680 „Anniversary Edition” bez części „mini dac” będzie dostępna tylko w niewielkich ilościach i jest przeznaczona dla „specjalnej Klienteli”. Jest wyposażona w rzadko spotykane lampy typu N.O.S [nowy stary magazyn].

"Specjalna Klientela" 😁

1 godzinę temu, Asia napisał:

"Specjalna Klientela" 😁

A minimum of one million dollars in the account 😀.

Napisano (edytowany)
20 godzin temu, Asia napisał:

Czego używasz jako źródła/źródeł?

Yamaha CD-S700 do dysków CD i Yamaha WXC-50 do streamingu internetowego, radia internetowego i plików cyfrowych. 

19 godzin temu, Amarok napisał:

Wyczytałem na stronie  Pier Audio, że MS-680 jest wersją z DAC i bez? Wy macie z DAC czy bez?

Ja mam wersję bez DAC-a to wtedy jest Anniversary Edition. Zamiast Dac-a są lampy NOS lepsze niż standardowe. Mam zewnętrznego M-DAC+, który gra świetnie. Nie ma sensu dublować DAC-i. W Yamaha CD-S700 też jest dac, ale Yamaszka służy jako źródło dźwięku i coaxialem wychodzi do dac-a.  

18 godzin temu, Asia napisał:

Wygląda na to, że to Wersja MS-680 „Anniversary Edition” bez części „mini dac” będzie dostępna tylko w niewielkich ilościach i jest przeznaczona dla „specjalnej Klienteli”. Jest wyposażona w rzadko spotykane lampy typu N.O.S [nowy stary magazyn].

"Specjalna Klientela" 😁

Raczej nie wydaje mi się. Są na razie spokojnie do dostania.

Edytowano przez hlary

Czy masz jakieś uwagi co do działania pilota? U nas wzmacniacz stoi z boku i nie bardzo łapie sygnał z pilota. A to już czwarty testowany przez nas sprzęt - wcześniej nie było z tym problemu.