Skocz do zawartości

Czy ten gramofon jest wart zakupu?


Recommended Posts

Witam,po prawie roku uzytkowania mojego gramofonu przyszla pora na jego wymiane ,jestem z niego bardzo zadowolony,ale jeste jeden problem a mianowicie kolor,cala moja elektronika jest teraz w kolorze czarnym,takim mocno czarnym,podobaja mi sie gramofony z gruba plinta,moze innej marki,chociaz technics ma swoja renome,szukajac w necie cos pod moja elektronike wzmak denon 1500r i cd tej serii wpadl mi w oko denon gt 750,co o nim sadzicie?,szukam wlasnie takiej bajki wizualnej jak ten denon,kwota do 3000 zl,prosze o jakies linki do gramakow ktore byscie polecili,pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2022 o 20:29, zbynio napisał:

Witam,po prawie roku uzytkowania mojego gramofonu przyszla pora na jego wymiane ,jestem z niego bardzo zadowolony,ale jeste jeden problem a mianowicie kolor,cala moja elektronika jest teraz w kolorze czarnym,takim mocno czarnym,podobaja mi sie gramofony z gruba plinta,moze innej marki,chociaz technics ma swoja renome,szukajac w necie cos pod moja elektronike wzmak denon 1500r i cd tej serii wpadl mi w oko denon gt 750,co o nim sadzicie?,szukam wlasnie takiej bajki wizualnej jak ten denon,kwota do 3000 zl,prosze o jakies linki do gramakow ktore byscie polecili,pozdrawiam.

Skoro czerpiesz przyjemność z słuchania czarnych płyt to może rozważ nowy gramofon? Owszem, mogą nie być tak ładne, ale zyskasz pewność, ze nie utopiłeś pieniędzy w zużytym złomie. Gra to tak jak wkładką pozwala, nie ma obaw, ze zaraz padnie a nawet gdyby się zepsuł to masz gwarancje. Tyle, ze to już zakup na lata, wiec gdy szukasz zmian i odmian to raczej nieopłacalny.
Chociaż w nieco wyższej cenie niż podałeś można obecnie kupić nowego i bardzo fajnego Technicsa z napędem bezpośrednim. Wiesz, nowe ma mnóstwo zalet i czasem warto podejść do zakupów racjonalnie, zamiast nabijania konta handlarza starociami z nadzieja, ze Tobie akurat nie wciśnie kompletnego rupiecia. 

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-100c-gramofon-audiofilski-bezposredni-11100789911

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

a nawet gdyby się zepsuł to masz gwarancje.

2 LATA co jest śmiesznie mało , jak ma być ' na lata".

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Nie twierdzę , że to zła propozycja , choć wygląda jak zabawka. Przyglądałem się tym Technicsom na AVS , szału nie było, ani w boxie Technicsa, ani w opiniach zwiedzających.

 

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Wiesz, nowe ma mnóstwo zalet

Wymień zalety tego technicsa w stosunku do tych modeli:

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-3310-direct-drive-11876321278

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-1310-mk2-11807224803

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-q33-nowa-pokrywa-flagowy-11570115890

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zbynio napisał:

Tak jest super tyllko wogole niedostępny niestety, może jakaś alternatywa?, jakiś inny trop w tym stylu, proszę o ewentualne sugestie będę wdzięczny pozdrawiam.

Przed chwila sklep obniżył cenę o prawie 200 zl. Rano kosztował 3999 teraz 3832. Masz nowy, solidny, bardzo porządny gramofon z gwarancja z oficjalnego sklepu w cenie kilkudziesięcioletnich rupieci od internetowych handlarzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Przed chwila sklep obniżył cenę o prawie 200 zl. Rano kosztował 3999 teraz 3832. Masz nowy, solidny, bardzo porządny gramofon z gwarancja z oficjalnego sklepu w cenie kilkudziesięcioletnich rupieci od internetowych handlarzy. 

Hmmm, dałeś mi do myślenia,nowy to nowy,ale jak powiadają nowe nie zawsze znaczy lepsze, doświadczyłem tego na swoim audio,a konkretnie na wzmacniaczu, kupiłem nowy i byłem zauroczony nim przez rok,ale gdy po wnikliwej analizie forum,i sugestii kupiłem leciwy wzmacniacz który wykopał nowego jakością brzmienia, oczywiście u mnie w systemie,ale fakt nowe to nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zbynio napisał:

Hmmm, dałeś mi do myślenia,nowy to nowy,ale jak powiadają nowe nie zawsze znaczy lepsze, doświadczyłem tego na swoim audio,a konkretnie na wzmacniaczu, kupiłem nowy i byłem zauroczony nim przez rok,ale gdy po wnikliwej analizie forum,i sugestii kupiłem leciwy wzmacniacz który wykopał nowego jakością brzmienia, oczywiście u mnie w systemie,ale fakt nowe to nowe.

A zdradzisz jaki to był nowy wzmacniacz i czym go zastąpiłeś?
Wiesz, wzmacniacze nie maja mechanicznych części w rodzaju silników. Rynek sprzętu używanego jest już tak przebrany, ze z tygodnia na tydzień to coraz większa loteria z coraz marniejszymi szansami na dobry strzał. Ceny używanych gramofonów wzrosły kilkukrotnie a ich serwis to koszmar od dostępności po ceny usług. Tym gorzej, ze duża szansa na trafienie totalnego złomu po jakichś dj-skich popisach. Weź tez pod uwagę, ze bardzo, bardzo wielu „doradców” na forach to  po prostu handlarze i ich tajne grupki. Jasne, trudno nie napisać, ze cześć starych gramofonów ma techniczna przewagę nad Rega Planar 1 i jej podobnymi, ale tu masz w ofercie nowiutkiego, solidnego Technicsa. Jak ktoś sili się na argumenty w rodzaju „a co to są tylko dwa lata gwarancji” to go zapytaj ile jej w takim razie dostaniesz na te kilkudziesięcioletnie strucle. Co innego gdy kolekcjonujesz sobie jakieś starocie by patrzeć na nie w gablotce, co innego gdy chcesz z urządzenia korzystać i cieszyć się tym. Jest tez przyjemność z wypakowania z kartonu czegoś nowiutkiego, pachnącego, tylko Twojego, jest spokój, ze to nie złom i jest możliwość oddania jeśli Ci nie podejdzie. 
 

Edytowano przez FromBorg
Literowka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromBorg napisał:

internetowych handlarzy

To jakaś krucjata ? :) Chciałem Ci tylko uświadomić , że w codziennym życiu od handlarzy kupujesz wszystko od chleba po samochód. Cenię ludzi ,którzy ratują stary sprzęt , meble czy  ciuchy od śmietnika , bo zapobiegają tworzeniu śmieci których i tak mamy full. Zadałem Ci proste pytanie w czym jest lepszy ten nowy Technics od starych ? Rozumiem , że możesz podać z jakiego materiału są wykonane jego zębatki , na jaki okres czasu są obliczone , w jakim stopniu będzie postępowała ścieralność. Widziałem rozebrane nowe drapaki , kosztujące ponad 2k. / Teak , Denon / i nie dałbym za to 5 zł. No chyba , że chodzi o dwuletnią gwarancję , bo taka jest ich żywotność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446

Ciekawe na jakiej podstawie kwestionujesz trwałość i niezawodność  urządzenia obecnego na rynku od niespełna roku? Masz dostęp do danych serwisowych czy tylko tworzysz tu kolejna bajeczkę ?
I śmiało, może napiszesz, który lub które z podsuniętych koledze linków „przypadkiem” prowadza do geszefciku jakiegoś twojego znajomego? Bo warto wspomnieć, ze w tym wmuszaniu ludziom złomu daleki jesteś od bezstronności. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromBorg napisał:

Ciekawe na jakiej podstawie kwestionujesz trwałość i niezawodność  urządzenia obecnego na rynku od niespełna roku? Masz dostęp do danych serwisowych czy tylko tworzysz tu kolejna bajeczkę ?

Ależ nie kwestionuje. Rozumiem , że masz przetestowany ten gramofon a o dane technologiczne pytałem Ciebie , skoro podajesz go jako pewniaka.

9 minut temu, FromBorg napisał:

I śmiało, może napiszesz, który lub które z podsuniętych koledze linków „przypadkiem” prowadza do geszefciku jakiegoś twojego znajomego? Bo warto wspomnieć, ze w tym wmuszaniu ludziom złomu daleki jesteś od bezstronności.

Mógłbym Cię zapytać jaką prowizje bierzesz za marketing od Salonów , ale nie zniżę się do tak niskiego poziomu. Aby kogokolwiek o cokolwiek posądzać bądź insynuować jakieś powiązania trzeba albo mieć wiedzę ,albo być zwykłą kanalią , ewentualnie pracownikiem TVP INFO. Jest jeszcze jedna opcja ,jak ktoś nie ma pojęcia o czym pisze, najczęściej nadrabia agresją , a nóż ktoś nie zauważy .....

A i na koniec , pisałem , ze ten model Technicsa wydaje się dobrą propozycją. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek4446 napisał:

Ależ nie kwestionuje. Rozumiem , że masz przetestowany ten gramofon a o dane technologiczne pytałem Ciebie , skoro podajesz go jako pewniaka.

Mógłbym Cię zapytać jaką prowizje bierzesz za marketing od Salonów , ale nie zniżę się do tak niskiego poziomu. Aby kogokolwiek o cokolwiek posądzać bądź insynuować jakieś powiązania trzeba albo mieć wiedzę ,albo być zwykłą kanalią , ewentualnie pracownikiem TVP INFO. Jest jeszcze jedna opcja ,jak ktoś nie ma pojęcia o czym pisze, najczęściej nadrabia agresją , a nóż ktoś nie zauważy .....

A i na koniec , pisałem , ze ten model Technicsa wydaje się dobrą propozycją. 

Na swój sposób jesteś komiczny. Zdecydowanie nadużywasz słowa „rozumiem”. Walisz nim na oślep jak cepem gdy tylko przestajesz rozumieć cokolwiek. Reszta zaś twojego wywodu to zwykle wykręcanie. Odpowiesz na pytanie – który/które z linków podrzuconych koledze prowadzi do gramofonu sprzedawanego przez jakiegoś twojego znajomego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, FromBorg napisał:

który/które z linków podrzuconych koledze prowadzi do gramofonu sprzedawanego przez jakiegoś twojego znajomego?

Oczywiście że odpowiem ŻADEN nie znam tych ludzi , mało tego nigdy nic od nich nie kupiłem. . A wracając do Twojej prowizji to ......

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromBorg napisał:

@tomek4446

Ciekawe na jakiej podstawie kwestionujesz trwałość i niezawodność  urządzenia obecnego na rynku od niespełna roku? Masz dostęp do danych serwisowych czy tylko tworzysz tu kolejna bajeczkę ?
 

Wiesz, będąc precyzyjnym to na jakiej podstawie budujesz mit niezawodności tego produktu?

Dnia 8.04.2022 o 10:08, tomek4446 napisał:

Pytanie nadal uważam za otwarte

13 godzin temu, FromBorg napisał:

Na swój sposób jesteś komiczny. Zdecydowanie nadużywasz słowa „rozumiem”. Walisz nim na oślep jak cepem gdy tylko przestajesz rozumieć cokolwiek. Reszta zaś twojego wywodu to zwykle wykręcanie. Odpowiesz na pytanie – który/które z linków podrzuconych koledze prowadzi do gramofonu sprzedawanego przez jakiegoś twojego znajomego? 

Komicznym jest to, że zamiast pomóc koledze w poszukiwaniu wymarzonego gramofonu to atakujesz tych co mają inny ogląd świata niż ty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wywołalem wojnę dwóch koncepcji audio,niepotrzebne to wogole,tak sobie popatrzyłem na rynek nowych to widzę dwa modele dla siebie,teac tn 4b,ale to manuał, wolałbym półautomat,i tu drugi thorens 402dd, już właśnie półautomat,ten thorens ładnie nawiązuje do tzw.epoki,oba mieszczą się w budżecie,a z używanych ten technics 1310mk2, którego notabene sprzedaje ten sam HANDLARZ u którego kupiłem mój obecny technics slq2, który sprawuje się świetnie,a teraz po wymianie wkładki na ortofon 2mred, wręcz gra cudnie,ale najbardziej mi leży ten denon gt 705, który był ostatnim segmentem denona w moim systemie, cóż może warto poczekać?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbynio napisał:

No i chyba wywołalem wojnę dwóch koncepcji audio,niepotrzebne to wogole,tak sobie popatrzyłem na rynek nowych to widzę dwa modele dla siebie,teac tn 4b,ale to manuał, wolałbym półautomat,i tu drugi thorens 402dd, już właśnie półautomat,ten thorens ładnie nawiązuje do tzw.epoki,oba mieszczą się w budżecie,a z używanych ten technics 1310mk2, którego notabene sprzedaje ten sam HANDLARZ u którego kupiłem mój obecny technics slq2, który sprawuje się świetnie,a teraz po wymianie wkładki na ortofon 2mred, wręcz gra cudnie,

Bo to jest standard (ta wojna) oraz to że nawzajem dopowiada się coś czego nikt nie napisał ;)

Jestem za dobrej/wysokiej klasy używkami. To gramofony które były tworzone aby działać wiele lat. Jak jest teraz to widzimy naokoło w codziennym życiu.

Tym bardziej że dzięki temu można dokupić fajną wkładkę "wyrównując  koszty do "nowego""

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fafniak napisał:

Bo to jest standard (ta wojna) oraz to że nawzajem dopowiada się coś czego nikt nie napisał ;)

Jestem za dobrej/wysokiej klasy używkami. To gramofony które były tworzone aby działać wiele lat. Jak jest teraz to widzimy naokoło w codziennym życiu.

Tym bardziej że dzięki temu można dokupić fajną wkładkę "wyrównując  koszty do "nowego""

 

DSC_0690.JPG

Przed chwilą, zbynio napisał:

 

DSC_0690.JPG

No i właśnie pasuje czarny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec temat zostawiam otwarty ,jesli ktorys z kolegow bedxie mogl cos podrzucic jakis gramiak bede wdzieczny nie spieszy mi sie mam na czym grac z nowego jednak zrezygnowalem po obserwacji doszlem do wniosku zeby kupic nowy gramofon w niezlej klasie to koszt od 6tys w wzyz ,takze pozostaje przy sprzecie z tzw epoki,wiec prosze o propozycje jesli ktos cos bedzie mogl podeslac pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...