Skocz do zawartości

Kino domowe Denon Budget segment


kosiarz66 Rier

Recommended Posts

Witajcie .

Ponieważ posiadam Soudbar Samsung RW650+dodatkowe dedykowane Głosniki 8500s. Razem tworzy zestaw 5.1.
Nie Jestem w pełni zadowolony z zestawu zwłaszcza jak film wyjściowy ma tylko [Stereo audio] to tylne głośniki są ciche i nie słychać żadnego efektu.

Owszem wiem że czuć te "efekty" jak materiał źródłowy ma dds,czy tam dolby[Netflix choć nie ciągły efekt]. Ale nadal to lipa, kiedyś pożyczone kino domowe stare głównie Sam plastik grały dużo lepiej w filmach itp czuć było bass i to coś.

Budżet mam 6k+ parę stów na kable głosnikowe nie jestem w ogóle w temacie jakie kable itp. Wstępnie wybrałem taki zestaw[zestaw miejscowy euro rtv agd:
Denon AVR-X1600H, Wilson RAPTOR 7/1/VOCAL (biały) , wybrałem biały kolor bo tańszy o 600 stów. A źle i tak nie wygląda. +sub Magnat Monitor Supreme Sub 302A (czarny) + kabel Oehlbach Easy-Connect razem wychodzi :5 898 zł bez dodatkowych kabli.

Jako TV posiadam: Samsung UE85AU8002K, też stosunkowo tani jak na taki rozmiar to nieźle się ogląda filmy na nim, nie myślę o 8k na to nadejdzie czas kiedyś tam.

Jeśli macie jakieś opinie albo może lepszą propozycje proszę pisać, jakie kable polecane, jaki Przekrój dla przednich itp.


A i zastosowanie czasami jakaś muzyka, ale głównie Oglądanie filmów w dolby/athmos itp. Po to zestaw będzie kupiony Dla filmów i wrażeń jak z Kina😀, bo tv już robi robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kosiarz66 Rier napisał:

Wstępnie wybrałem taki zestaw[zestaw miejscowy euro rtv agd:
Denon AVR-X1600H, Wilson RAPTOR 7/1/VOCAL (biały)

Nie polecam takiego zestawu. Zbyt ciepłe granie. Jeśli te kolumny to nie z tym amplitunerem. Jak już to Yamaha. Albo Denon ale inne kolumny. Jaśniejsze.
Suba z firmy Wilson nie polecam w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Embe może to odosobniony przypadek, jakość dźwięku i tak powinna być dużo lepsza od obecnego soudbara 5.1.

A co do Suba Wilson , byłem słyszałem jak brzmi dlatego wybór padł na : Magnat Monitor Supreme Sub 302A, może nie wybitny ale za tą cenę i tak brzmi o wiele lepiej niż te ich firmowe subki.

Zwiększyłem zdeko budżet i pytam mam parę:
1.Widzę że denon ma wejścia na głośniki typu: Bananowe  wtyki a co za tym się rozchodzi, czy takowy np kabel byłby dobry dla przednich:Oehlbach Crystal Wire T25/500 2x2,5mm chyba dla nich wystarczy, 5m dla tylnych raptorów Oehlbach Crystal Wire T15/1000 2x1,5mm, 10m, oraz dla bocznych Oehlbach Crystal Wire T15/500 2x1,5mm, 5m. Czy takowy przekrój to optimum?. Kable chyba solidnej marki wybrałem zresztą szczególnie się na tym nie znam.
2. Pytanie Do zestawu wleciały: Klipsch R-51M para kolumn[czarne 2 szt] myślę że to mocny wybór jako boczne głośniki na środku salonu?.
Z racji rabatu naliczanego rabatu tak czy siak, plan był taki i rozmieszczenie ich:

Głośnik centralny pod tv bo wisi,Subwofer po prawe stronie koło tv,  2 głośniki front przód, 2, małe raptory na tył surround, a klipsch-y po bokach na środku. Tak to powinno wyglądać>? .

Jako ludzie którzy niekiedy zawodowo zajmują się sprzętem audio/video, i mając doświadczenie w tej branży muszę polegać na was.
Z tego względu że jako laik w tych sprawach wiec mogę nie wiedzieć wielu spraw, choć akurat zajmowałem się zawodowo przez jakiś  czas tematem Pc,i w tej dziedzinie się  akurat orientuje mocno.
Wyszło dość mocno przegadane ale myślę że po-krótsze wyjaśniłem sprawę i plan na zestaw głównie 80% dla filmów po pracy zwłaszcza w weekendy.


Za wszelką dalszą pomoc stokrotnie dziękuje, zresztą za Konstruktywne wcześniejsze wypowiedzi też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2021 o 11:35, eMBe napisał:

W moim przypadku to nawet nie było nudne brzmienie tylko przytłumione. Mało szczegółów.

No to nudne z czasem.

6 godzin temu, kosiarz66 Rier napisał:

Czy takowy przekrój to optimum?. Kable chyba solidnej marki wybrałem zresztą szczególnie się na tym nie znam.

Oehlbach ma dobre o solidne kable w każdym budzecie. Weź 2,5mm

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...