Skocz do zawartości

Zestaw 3500do4000zl


tomek-galecki

Recommended Posts

Witam

Lubię ładne brzmienie z dawka dobrego basu niestety nie znam się kompletnie na parametrach głośników i ampitunerow dlatego nie wiem co wybrać bądź co ze sobą skonfigurować żeby to fajnie grało. Kolejny minus to budżet gdzie mogę przeznaczyć maksymalnie 4000zl gdyż żona twierdzi że kino domowe to nie jest rzecz bez której nie da się żyć...  nie chcę konfiguracji 5.1. Tylko dwa głośniki stojące na podłodze  plus wzmacniacz ew może być sub. Pomieszczenie to salon który ma 26m² tv na ścianie centralnej po lewej otwarta przestrzeń na jadalnie 16m² po prawej okno balkonowe i na przeciwko kanapa a za Nia kolejne okno balkonowe(aczkolwiek nie wiem czy okna mają znaczenie) . Pierwotnie chciałem zakupić gotowca np z MediaE ale dużo się tutaj naczytalem że to przeważnie sa kiepskie konfiguracje. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek-galecki napisał:

mogę przeznaczyć maksymalnie 4000zl gdyż żona twierdzi że kino domowe to nie jest rzecz bez której nie da się żyć...

Nie bierz tego do siebie, ale nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Wszystkie wydatki tak planujecie? Biżuteria żony? Kosmetyki? Samochód? Bez nich też da się żyć... Wracając do Twoich założeń, mając 4k rozważał bym używany sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Butler napisał:

Nie bierz tego do siebie, ale nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Wszystkie wydatki tak planujecie? Biżuteria żony? Kosmetyki? Samochód? Bez nich też da się żyć... Wracając do Twoich założeń, mając 4k rozważał bym używany sprzęt.

Heh w tym przypadku to bardziej płakać. Niestety każdy z nas ma różne przedziwne sytuację w związkach bo niektóre kobiety to bardzo specyficzny człon naszego życia. Moja żona to typ który wszędzie gdzie można szuka oszczędności i po prostu trzeba było się przyzwyczaić i z tym żyć. Także kto rozumie to rozumie, a kto nie to już więcej tłumaczył nie będę tylko bym prosił o konkretne odpowiedzi. 

Co do tematu używanych, jakoś mocno sceptycznie jestem do tego nastawiony. Szwagier zakupił Tonsile niby po regeneracji i grały ładnie przez 1msc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Nie będę Cię namawiał do grzechu żebyś kłamał, ale prawda jest taka że duża część obecnych na forum entuzjastów dobrego brzmienia oszczędnie gospodaruje prawdą swojej wybrance jeśli chodzi o koszty poniesione na audio. Moja żona by zawału dostała jakby się dowiedziała ile wydałem, tyle że całość kosztów biorę na siebie co okupione jest bardzo dużym obciążeniem w pracy żeby jakoś na to wszystko zarobić. Za 4k słabo to widzę w 25m2+16m2. Usupłaj do chociaż 6-7k, różnica będzie niebo-ziemia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jesteś odosobnionym przypadkiem. I nie zostaje mi nic innego jak to po prostu przemilczę i pomoc ci jak tylko mogę.

W cenie 4K nie znajdziesz kina 5.1

Ale widze że takowego nie szukasz.

Zatem:

Yamaha RN 602 + Heco Victa 702 lub mniejsze kolumny ELAC B6

Ewentualnie może żonie się spodoba coś minimalistycznego jak SMSL i wtedy możesz sobie pozwolić na wieksze monitory jak KEF Q 350

Zapraszam po wyceny

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

No cóż. Nie będę Cię namawiał do grzechu żebyś kłamał, ale prawda jest taka że duża część obecnych na forum entuzjastów dobrego brzmienia oszczędnie gospodaruje prawdą swojej wybrance jeśli chodzi o koszty poniesione na audio. Moja żona by zawału dostała jakby się dowiedziała ile wydałem, tyle że całość kosztów biorę na siebie co okupione jest bardzo dużym obciążeniem w pracy żeby jakoś na to wszystko zarobić. Za 4k słabo to widzę w 25m2+16m2. Usupłaj do chociaż 6-7k, różnica będzie niebo-ziemia.

Żeby było ciekawiej to Ci powiem ze to też są pieniądze moje z tzw "lewizn". Mógłbym dołożyć ale to pewnie kolejne 2 msc odkładania tematu, a ja już nie chce czekać. Może za rok dwa się dorobię lub wygram w lotka to wymienię na cos konkretnego :) pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomek-galecki napisał:

Mógłbym dołożyć ale to pewnie kolejne 2 msc odkładania tematu, a ja już nie chce czekać. 

Jeśli jest to tylko czekania kolejne dwa miesiące to uzbrój się w cierpliwość, ja bym poczekał i dozbierał. Poza tym cierpliwość jest prawie zawsze wynagradzana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz pełnego kina z wszystkimi kolumnami to szczerze wolałbym kupić jakiś amplituner stereo i dwie przyzwoite kolumny, niż wykastrowane kino. Koledzy z konkurencji dobrze sugerowali wcześniej, któryś z amplitunerów  np. Yamahy i do tego kolumny, może używane będzie można kupić nieco lepszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @tomek-galecki,

Zerknij na wspomnianego już SMSL ale model AD-18 + Kef Q350.

Ewentualnie Marantz PM6006 + Magnat Monitor Supreme 1002/ Pylon Pearl 25

Yamaha RN-602 już jest amplitunerem stereo z funkcjami sieciowymi i to sprawdzony wybór.

Najlepiej podjedź gdzieś i coś wstępnie przesłuchaj. Da ci to obraz tego co np. potrafi takie "maleństwo" jak SMSL ;) 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...