Skocz do zawartości

Problem z kalibracją YPAO w Yamaha RN 803 D


leonII

Recommended Posts

Mam mały problem po wykonaniu kalibracji automatycznej na ekranie results przy głośnikach frontowych wyświetla się REV  przy pozostałych głośnikach wyświetla się OK ,nadmienię że głośniki frontowe podłączałem na nowo w opcji bi-amp stąd ponowna kalibracja bo wcześniej przy konwencjonalnym podłączeniu komunikat był OK  . Zworki z głośników zdjęte w ampli w menu ustawione na bi-amp ,przewody podłączone wedle instrukcji obsługi amplitunera tak mi się wydaje ale raczej bez pomyłki .Co sprawdzić czy któreś przewody zamienić odwrotnie skoro wyświetla się REV ? Dziękuję za sugestię i pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy powodem takiego wyswietlenia błędu na kolumnach frontowych REV nie jest to że według instrukcji przewody  od jednej sekcji podłączone są do gniazd tylnych głośników surrand  ale w opcji zaznaczone jest SB L\R SP  jako none  jako że fizycznie tych głośników nie ma ale może powinienem zaznaczyć że są skoro podłączona jest tam sekcja głośników frontowych ? Ps teraz sprawdziłem na szybko i nie wiem czemu ale nie mam możliwości zmiany tego parametru NONE w opcji  SB L/R SP  na inny czyli w tym przypadku na SMLx1 

Edytowano przez akab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 7 months later...
21 minut temu, Fandiscopolo napisał:

Podepne sie pod temat.

Przynioslem wczoraj do domu R-N803D.Fajna zabawka.Pytanie brzmi czy warto  zrobic fiku miku z mikrofonem?Poprawia to cos czy to tylko taki fotomontaz pic na wode?

Kwestia gustu. Ja zrobiłem i średnio mi się spodobało. Zawsze możesz zrobić kalibrację i porównać jak to będzie w Twoim przypadku. W tym wzmacniaczu po skalibrowaniu masz możliwość włączenia i wyłączenia ustawień YPAO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...