Skocz do zawartości

Marantz 6015/denon 3700/denon 4700 do monitor audio silver 300


Marcin3105

Recommended Posts

Witam, niedawno sprzedałem swoj denon 2700( grał z monitor audio silver 200). Teraz zakupiłem MA silver 300 i poszukuje do nich mocniejszego amplitunera. I tu pytanie, Marantz 6015 ( moge go mieć na już) czy tańszy denon 3700, albo moze warto dołożyć i kupić denona 4700 żeby z czasem nie zabrakło mocy ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka faktów.

Denon X 3700 to znacznie lepszy model od 2700 ALE! tylko i wyłącznie kiedy wykorzystujesz jego funkcje. Wówczas wzrost ceny jest uzasadniony.

Natomiast on gra tylko tochę lepiej od 2700. Dopiero model 4700 faktycznie gra odczuwalnie lepiej.

Jesli przyzwyczaiłeś się do brzmienia Denona to Marantz może Ci nie spasowac. On ma moc jednak jego brzmienie jest dośc delikatne.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie odsłuchu marantza 6015 i powiem szczerze ze jakoś dźwięk z tego marantza mnie nie przekonuje, jest taki jakby metaliczny. Przeszedłem przez kalibrację i o ile pamietam denon 2700 grał o wiele cieplej. Nie wiem, może po po prostu jestem głuchy ale słyszę w nim taki metaliczny dźwięk, duża ilość tonów wysokich, aż szumi mi w uszach. Wyłączyłem ustawienia multiEQ XT32 i wszedłem w ustawienia korektora graficznego. Może sam ustawie dźwięk po którym nie będzie szumiało mi w uszach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2021 o 08:36, S4Home napisał:

No to kilka faktów.

Denon X 3700 to znacznie lepszy model od 2700 ALE! tylko i wyłącznie kiedy wykorzystujesz jego funkcje. Wówczas wzrost ceny jest uzasadniony.

Natomiast on gra tylko tochę lepiej od 2700. Dopiero model 4700 faktycznie gra odczuwalnie lepiej.

 

 

Tylko czy ten 4700 rzeczywiście zagra na tyle lepiej żeby płacić za niego 7700, bo może wybór pośredni denon 3700 wystarczy a z czasem zamiast dołożyć do denona 4700 ponad dwa tysiace złotych kupić jakaś używana końcówkę na fronty i wtedy ten denon 4700 okaże się słaby w porównaniu z 3700 plus końcówka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby usiąść w sali odsłuchowe , podłączyć moje głośniki pod 2700 3700 4700 i zobaczyć czy będę w ogóle odczuwał różnice w brzmieniu, może w przyszłym roku będzie większa dostępność i będę miał okazje 

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Miałem amplituner denona, mam marantza - polubiliśmy się 😜

Hehe, nie wiem, może po prostu powinienem dać szanse 6015, to wszystko było nowe, włącznie z głośnikami wiec może powinien pograć kilka dni cała dobę byłoby lepiej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcin3105 napisał:

Tylko czy ten 4700 rzeczywiście zagra na tyle lepiej żeby płacić za niego 7700, bo może wybór pośredni denon 3700 wystarczy a z czasem zamiast dołożyć do denona 4700 ponad dwa tysiace złotych kupić jakaś używana końcówkę na fronty i wtedy ten denon 4700 okaże się słaby w porównaniu z 3700 plus końcówka ?

Jestem za 3700 + końcówka!

To będzie lepsze rozwiązanie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...