Skocz do zawartości

Heco Aurora 700 - jednak to nie to...


markosz

Recommended Posts

No to mam za sobą już kilka/kilkanaście godzin z KEF...

Tak jak pisałem na początku średnie i wysokie są dla mnie przyjemniejsze niż w Aurora 700 - jest to oczywiście tylko i wyłącznie opinia moja i moich uszu - chociaż i moja Ania stwierdziła, że KEF przyjemniej się słucha.

Generalnie jednak szału z basem i ogólnym wydźwiękiem kolumn nie było... do momentu aż:

Dnia 11.12.2021 o 12:19, Yahoou napisał:

Nowe kolumny, więc trzeba zrobić ponownie kalibrację. I jeszcze raz po wygraniu kolumn.

I tutaj śmiało mogę powiedzieć, że tak jak przy Aurora 700 po zrobieniu kalibracji YAPO nie było wg mnie żadnego efektu wow, tak  tutaj szczena spadła mi do samej ziemi...

Granie całkowicie się zmieniło, dźwięk stał się pełny we wszystkich pasmach, zrobiło się przestrzennie, średnie i wysokie tony nie są gryzące, nie wycofane. No i najważniejsze bassu wogóle teraz nie brakuje... jest czysty, nic nie dudni nawet przy głośniejszym słuchaniu, jest dynamiczny i tam gdzie być powinien... Wszystkie potencjometry wróciły w pozycje 0. Naprawdę to yapo zrobiło wielka robotę. 

Nie chce pisać złych rzeczy na Auroty, bo nie o to chodzi - widocznie nie nadawały się do mojego pomieszczenia i nie trafiły w moje ucho. KEF spełnił moje oczekiwania o wiele lepiej - niestety jest tez o prawie 2kpln droższy.  Czy warto tyle dopłacić...? Wydaje mi się, że jeśli miałbym się męczyć z  Aurorami za które dałem też nie małe $$ to lepiej dołożyć i mieć coś z czego będzie się zadowolonym. 

 

Na chwilę obecną nie będę już chyba dalej kombinował z innymi kolumnami, bo nawet nie wiem w którą stronę miałbym się poruszyć. Generalnie na ten moment nie mam większych zastrzeżeń. Posłucham ich teraz przez kilka najbliższych dni i zobaczymy co z tego wyjdzie.

5 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 11.12.2021 o 11:37, markosz napisał:

Jeżeli chodzi o kwestie wizualne i wykonanie to Heco Aurora jak dla mnie wypadają pod tym względem o wiele lepiej. Zdają się być porządniej wykonane, ładniejsze, Materiały użyte do wykończenia lepiej się prezentują. Mają fajne kształty, zafrezowania itd.

KEF-y pod względem wizualnym to proste kanciaste klocki, z ostrymi krawędziami i tyle 😉 Oczywiście wykonane jest to starannie i porządnie.

No właśnie a kilka stron wcześniej jednak był komentarz o wykonaniu Auror w inny sposób.....

 

Co do wykonania to jeszcze raz napiszę, że Aurory wg mnie są o wiele lepiej wykonane. Przyjemniejsze dla oka, wydają się być bardziej solidne.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, markosz napisał:

No to mam za sobą już kilka/kilkanaście godzin z KEF...

Tak jak pisałem na początku średnie i wysokie są dla mnie przyjemniejsze niż w Aurora 700 - jest to oczywiście tylko i wyłącznie opinia moja i moich uszu - chociaż i moja Ania stwierdziła, że KEF przyjemniej się słucha.

Generalnie jednak szału z basem i ogólnym wydźwiękiem kolumn nie było... do momentu aż:

I tutaj śmiało mogę powiedzieć, że tak jak przy Aurora 700 po zrobieniu kalibracji YAPO nie było wg mnie żadnego efektu wow, tak  tutaj szczena spadła mi do samej ziemi...

Granie całkowicie się zmieniło, dźwięk stał się pełny we wszystkich pasmach, zrobiło się przestrzennie, średnie i wysokie tony nie są gryzące, nie wycofane. No i najważniejsze bassu wogóle teraz nie brakuje... jest czysty, nic nie dudni nawet przy głośniejszym słuchaniu, jest dynamiczny i tam gdzie być powinien... Wszystkie potencjometry wróciły w pozycje 0. Naprawdę to yapo zrobiło wielka robotę. 

Nie chce pisać złych rzeczy na Auroty, bo nie o to chodzi - widocznie nie nadawały się do mojego pomieszczenia i nie trafiły w moje ucho. KEF spełnił moje oczekiwania o wiele lepiej - niestety jest tez o prawie 2kpln droższy.  Czy warto tyle dopłacić...? Wydaje mi się, że jeśli miałbym się męczyć z  Aurorami za które dałem też nie małe $$ to lepiej dołożyć i mieć coś z czego będzie się zadowolonym. 

 

Na chwilę obecną nie będę już chyba dalej kombinował z innymi kolumnami, bo nawet nie wiem w którą stronę miałbym się poruszyć. Generalnie na ten moment nie mam większych zastrzeżeń. Posłucham ich teraz przez kilka najbliższych dni i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Co do wykonania to jeszcze raz napiszę, że Aurory wg mnie są o wiele lepiej wykonane. Przyjemniejsze dla oka, wydają się być bardziej solidne.

 

 

Każdy inaczej, ja miałem Aurory i Q750 - zdecydowanie Q750 bardziej mi się podobały od Auror :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dedal75 napisał:

Szkoda że tak późno 😉 . Pzdr

Jak mawia klasyk, lepiej późno, niż później, albo - o zgrozo - wcale ;) 

Pozostaje tylko się cieszyć, że kolega został uratowany. I też jest to kolejny przykład na to, że odsłuchy we własnych warunkach bojowych, to podstawa.

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy okazuje się że osoba przychodząca tutaj ma już pewne propozycje, wnioski, pomysły.

Okazuje się że nie to forum, nie audiostereo, nawet nie nielubiane HDTV. Ale teraz jakieś facebookowe grupy, opinie przy ofertach promocyjnych.

Tam pojawiają się komentarze osób które z audio nie miały do czynienia. I tak to właśnie wygląda kiedy ktoś tam trafi.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 3.12.2021 o 12:50, markosz napisał:

yamaha 

Ale siara !! nie wiem co mi się stało z tym ceha... 

 

Wychodzi na to, że mi chyba też jakoś nie za bardzo... ale jest to tak naprawdę mój pierwszy kontakt z jakimś porządniejszym graniem i bardziej kupowałem to wg opinii niż odsłuchu u siebie w domu... Poza tym tak naprawdę nie wiedziałem czego oczekuję po takim zestawie. Teraz na pewno będę już mądrzejszy i będę więcej testował przy kolejnej zmianie klocków.

 

Mam je od 25 listopada... i faktycznie przegrały kilkadziesiąt godzin.... zmiana kabli na pewno też pomogła i z czasem wydają się grać trochę lepiej... jednak nie sądzę, aby poprawiły się do tego stopnia, że mógłbym je w 100% zaakceptować.  

 

Nie wiem jak wygląda idealne granie, bo kompletnie się na tym nie znam.. Co kwestii cena jakość  zapewne jest to jeden z lepszych wyborów, jeżeli komuś pasują jak to gra a tutaj zapewne jest tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników. Każdy ma swój gust muzyczny. I własnie w takim przypadku potwierdza się to o czym dużo osób na forum mówi ... słuchać, słuchać, testować i to najlepiej w miejscu gdzie ma to grać docelowo.

Kolejna sprawa, że u mnie dużym problemem może okazać się samo pomieszczenie i jego akustyka., może w mniejszych bardziej przyjaznych spisują się o wiele lepiej.

Kupiłem Aurorę 700 do pokoju w bloku 15m2.

Po kilkudziesięciu godzinach eksploatacji gra bardzo dobrze. Zamieniłem aurorę za klipscha rp-250f i nie żałuję. Zarówno przy cichym jak i glośnym odsłuchu jest moc , jest głębia dźwięku. Podłączone do Onkyo Tx-8390 i na kablach Sommer Orbit 4m2. Tak jak w przypadku klipscha nie ma potrzeby kręcenia pokrętłami przy odsłuchu, jest bardzo duża dynamika dźwięku. Podłączone na 4 ohm. Myślę, że kolumny to jedno, ale ważna jest też moc wzmacniacza. Basu jest w sam raz, nic się nie tłucze nic nie rozlewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...