Skocz do zawartości

Onkyo 606 + Jamo 606 - again


emigrant

Recommended Posts

56 minut temu, tomek72 napisał:

te zdjęcia, waga wiele nie wnoszą.

Te zdjęcia pokazują, że Integra i Onkyo w środku to jest praktycznie to samo. Skąd różnica w cenie 2000 złotych? Chyba płaci się za metalowy(aluminiowy?) front i metalowe gałki. W Onkyo niby wszystko plastikowe od frontu. W Denonie X3800H chyba to samo, cały przód plastikowy.  

57 minut temu, tomek72 napisał:

takich bzdur nie wypisuj, bo nawet 6100 ma PRE na fronty dla modeli Europejskich, Australijskich i Azjatyckich

 

Jak już się czepiać to i wyjście subwooferowe jest pre outem i jest wszędzie. Chodziło mi bardziej, że Integra ma pełen "zestaw" pre outowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, emigrant napisał:

Jak już się czepiać to i wyjście subwooferowe jest pre outem i jest wszędzie. Chodziło mi bardziej, że Integra ma pełen "zestaw" pre outowy.

A to zwracam honor, pre na suba to powiedzmy standard i nikt o nim nie wspomina ( nie bierzemy pod uwagę odchudzonych marketowych wersji niektórych ampli) skoro integra 3.4 ma komplet PRE, to masz odpowiedź różnicy w cenie. A czy 3.4 to nie odpowiednik RZ50? Nie wgryzałem się w specyfikację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.4 to odpowiednik 7100 a 5.4 to odpowiednik RZ50. Żeby nie tak duża cena za RZ50 i zbyt duże gabaryty to bym wziął RZ50. Dla mnie te całe preouty nie są potrzebne, bo nie mam zamiaru tworzyć jakiś innych stref itd. Po prostu konstrukcyjnie podoba mi się RZ50. Chyba kawał fajnego sprzętu. To nie pod Jamo 606 albo pokój 15 m^2. Optymalnie to Onkyo 7100, albo Denon X3800H. To taka moja short lista. Podobno Dirac z Onkyo robi cuda i brzmi to cudnie finalnie. Nie wiem dlaczego dużo osób pisze, że Denon gra "płasko" i nic nie można z tym zrobić. Oczywiście opinie właścicieli Denona a nie opinie opłaconych recenzentów jutubowych. Wiadomo, dużo zależy od akustyki pomieszczenia i samych głośników, ale mimo wszystko w eter leci takie info. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2023 o 08:55, emigrant napisał:

Zaintrygowała mnie Integra DRX2.4. Tylko, czy to jest warte tej ceny. Specyfikacyjnie Integra DRX2.4 to jest praktycznie to samo co Onkyo 6100, albo Denon X2800H, gdzie Onkyo, czy Denon kosztuje 3300-3500 zł a Integra 6500 zł. Niby tu się płaci za jakość, selekcjonowane układy i wszystkie inne jest lepsze jakościowo. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Integrami? Może to w ogóle jest nieporównywalne i Onkyo/Denon to elektrozłom, żeby masowo się sprzedawał za niższe pieniądze a Integra to co powinno być i wiadomo za co się płaci? 

@Q21Testowaliście u siebie jakąkolwiek Integrę z tych nowych DRX? 

A są lepsze? Realnie? Widziałeś wnętrze obudowy vs Onkyo?

Dnia 4.11.2023 o 11:57, emigrant napisał:

@Piotr SonidoNawet jak X3800H nie zagra lepiej niż X2800H to i tak lepiej wziąć X3800H, bo pozwoli mi nadal mieć kolumny w bi-amp i w przyszłości odpalić 4 atmosy w suficie. Moim zdaniem X2800H to źle wydane pieniądze. Pomijając to  jak gra Denon, czy Onkyo. W przypadku Onkyo 7100 i nadal korzystania z bi-amp to odpalę tylko jedną parę Atmosa. Musiałoby być Onkyo RZ50, żeby mieć tak samo jak w X3800H. Z tego co widzę to 7100 i RZ50 ma ten sam firmware. Finalnie albo wleci Denon X3800H, albo Onkyo 7100. Jak integra to tylko DRX2.4, bo wyższe modele zabijają ceną. To nie wiadomo, czy warto. Trzeba byłoby zagłębić się szczegółowo w elektronikę Integry co tam rzeczywiście siedzi. 

Jestem tego samego zdania. Teraz w cenei jakiej mozna go nabyć absolutnie tak.

Funkcyjnie jest po prostu lepszy.

18 godzin temu, emigrant napisał:

Integra DRX 3.4

IntegraDRX3.4-inside-1024x683.jpg.218e6faeb9a895b8076cca409305f069.jpg

 

Onkyo TX-NR7100

1036363184_Onkyo-TX-NR7100pcb.jpg.3327562795c790bcc933869ffcd4d1c9.jpg.d71d3a66a473e85de83c4e8e136390f0.jpg

No i niestety teraz to jest po prsotu wałek z tą całą Integrą

Dawniej to było widac od razu różnice w budowie. A tu? Trzeba się domyślać?

 

13 godzin temu, emigrant napisał:

Te zdjęcia pokazują, że Integra i Onkyo w środku to jest praktycznie to samo. Skąd różnica w cenie 2000 złotych? Chyba płaci się za metalowy(aluminiowy?) front i metalowe gałki. W Onkyo niby wszystko plastikowe od frontu. W Denonie X3800H chyba to samo, cały przód plastikowy.  

A kiedyś były metalowe w tych seriach :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, emigrant napisał:

Nie wiem dlaczego dużo osób pisze, że Denon gra "płasko" i nic nie można z tym zrobić. Oczywiście opinie właścicieli Denona a nie opinie opłaconych recenzentów jutubowych.

Ja też nie wiem czemu tak piszą... ale weź pod uwagę, że ludzie popełniają sporo błędów przy ustawieniu sprzętu a potem jest zdziwienie, że nie gra. Pewnie też znaczenie ma parowanie kolumn do amplitunera. Ja na płaski dźwięk absolutnie nie narzekam, dynamika też jest (wiadomo, że lepsza z BD albo ripa). Jest w "Zero Dark Thirty" taka scena w restauracji... jak widzialem to pierwszy raz to podskoczyłem na kanapie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No i niestety teraz to jest po prsotu wałek z tą całą Integrą

Dawniej to było widac od razu różnice w budowie. A tu? Trzeba się domyślać?

Zapomniałem dorzucić Pioneera, więc wrzucę jeszcze raz fotki z Pioneerem dla porównania.

Integra DRX 3.4

IntegraDRX3.4-inside-1024x683.jpg.831cc491d913f55f0ad02eb020b7acf3.jpg

 

Onkyo TX-NR7100

1036363184_Onkyo-TX-NR7100pcb.jpg.3327562795c790bcc933869ffcd4d1c9.jpg.e3663080e465b678176efcfc9dd49f93.jpg

 

Pioneer VSX-LX305

9162b0985d18f67c690aa60d83faf1fd.jpg.20a6c59c58eb5774993122ec79a1eb3d.jpg

 

Pioneer na płycie hdmi nie ma radiatora i ma jakiś dodatkowy kabelek który idzie gdzieś do przedniego panelu. To może być jakaś inna rewizja płyty HDMI w VSX-LX305.

Co nie zmienia faktu te 3 amplitunery są praktycznie bliźniacze. Słabo trochę. 

 

Mnie korci Onkyo TX-NR7100 mimo, że specyfikacyjnie jest gorszy od Denona X3800H. Skoro Onkyo ma grać żywiej, szybciej, ostro, głośno to ja tak wolę w KD niż jakieś pitu pitu z Denona. W cenie Onkyo dostaję Diraca. U mnie seans kinowy to trzęsące się ściany, podłoga i bardzo głośno. Tak lubię. Zdrowe to dla słuchu na pewno nie jest, ale co tam... ;]. I to na Jamo 606 i Onkyo 606. To ma pieprznięcie w pokoju 15 m^2. Żeby nie nowości jak eARC i pass-through 4K, Dolby Vision, HDR10 w ampli to nie widzę powodu zmieniać Onkyo 606 na coś nowego. Ten 15 letni amplituner umie TrueHD i DTS-HD Master Audio. Ale nie umie eARC i 4K/DV/HDR. TV mam spięte z Onkyo toslinkiem, bo to jedyna droga przekazania dźwięku do amplitunera. To były jeszcze czasy, że hdmi nawet zwykłego ARC nie umiało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek72Czytałeś review RZ50 na AudioScienceReview? Linka nie mogę dać, bo forum banuje linki z ASR... Nie wygląda to dobrze. Są przeróżne pomiary z wykresami. RZ50 taki trochę szmelc na rynek masowy. Skoro w tej klasie cenowej jest słabo a RZ50 to nie jest tani sprzęt to co mówić o tańszych modelach amplitunerów... Wychodzi na to, że chcąc jakiejś jakości trzeba iść w amplitunery pokroju Arcama, czy Emotiva i im podobnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon X3800H też wypadł źle i nie jest rekomendowany. O ile X3700H był ok i jest rekomendowany to w X3800H coś spieprzyli z DAC - doszukują się jakiś oszczędności. 

Pioneer VSX_LX505 kolejne gówno jeszcze większe niż RZ50 i nie jest rekomendowany po pomiarach. 

Za to Denon X4700H jak i X4800H są rekomendowane, gdzie X4800H jest troszkę gorszy od poprzednika. 

No nic, trzeba odkładać kasę na X4800H Made in Japan... To nie jest AVR na 15 m^2, ale to nie ma znaczenia.

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, emigrant napisał:

No nic, trzeba odkładać kasę na X4800H Made in Japan... To nie jest AVR na 15 m^2, ale to nie ma znaczenia.

Ale rozumiesz te pomiary, wiesz, że są zrobione dobrze i co z nich wynika (pytam o własną interpretację a nie o komentarze autora)? Ma to sens przy tych Jamo czy tylko sztuka dla sztuki? Wiadomo Twoja kasa ale jak na razie to rozbijasz problem na atomy, ciągle szukając problemów zamiast po prostu zamówić coś, potestowac tydzień i zadecydować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie z tych co testuje, odsyła i znowu szuka. Czemu z góry zakładasz, że testujący to debil  i nie wie co robi i nawet jego interpretacja może być błędna? To, że na razie będą Jamo to nie znaczy, że w przyszłości coś się nie zmieni. Poza tym mój temat i tak sobie głośno rozmyślam, bo mogę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emigrant napisał:

Czemu z góry zakładasz, że testujący to debil  i nie wie co robi i nawet jego interpretacja może być błędna?

Nic takiego nie zakładam. Pytanie czy Ty je rozumiesz i potrafisz zinterpretować np. czy to co zostało zmierzone jest jakkolwiek słyszalne i jaka powinna być reszta toru. BTW ten sam DAC co w x3800 był w ostatnich wypustach x3700. 

 

1 godzinę temu, emigrant napisał:

Poza tym mój temat i tak sobie głośno rozmyślam, bo mogę. 

Ależ proszę w robocie nazywamy to "analysis paralysis" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę kupić amplituner bez większych wad stąd tak analizuję, szukam, czytam. Interesują mnie aspekty techniczne. To ja wydaję na to pieniądze a nie ktoś mi sponsoruje sprzęt i taka moja fanaberia, żeby zgłębić temat i kupić AVR dobrze. To nie jest tania zabawka, bo X3800H też swoje kosztuje. Ja mogę 3 koła dołożyć do X4800H tylko to musi być uzasadnione czymś. W X4800H mamy lepszą separację sygnałów, 9 monolitycznych wzmacniaczy(migracja z 8500 i 6700 do 4800). Gabarytowo to samo co X3800H, więc pasuje. Poza tym jak amplituner nie padnie trupem to mam zamiar go używać 15 lat jak Onkyo. Kupić raz a dobrze. Jamo 606 pewnie kiedyś zastąpi Klipsch RP, albo Emotiva. To temat na później. 

Trochę się zawiodłem na Onkyo/Pioneer. Nie wiedziałem, że oni robią teraz taki szajs. Tam jest jakiś problem z mocą przy 4 omowych głośnikach i inne cuda wianki się dzieją. Na redittcie dużo ludzi ma problemy z ginącym hdmi w RZ50. Do dziś to nie jest naprawione. Nic nie mogę znaleźć odnośnie Integry. Produkt chyba niszowy i za drogi. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie interesuje, czy w wynikach pomiarowych coś jest słyszalne, czy nie w użytkowaniu na co dzień. Jeżeli pomiary wykazują jakieś błędy w tym błędy konstrukcyjne amplitunera, czy jakieś oszczędności, żeby być konkurencyjnemu na rynku co do innych marek to ja nie mam zamiaru wzbogacać finasnowo firmy, która wypuściła bubel na rynek. Handlarze/branża o tym nie powie, bo nie w ich interesie takie info przekazywać tylko trzeba zarabiać hajs. O ile X2800H i X3800H pewnie jakościowo zagra tak samo jak mówił @Piotr Sonidoto X4800H raczej nie zagra tak samo, bo to wynika z jego innej/lepszej konstrukcji w środku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli według Ciebie X4800H to bubel konstrukcyjny, bo ja tylko w tym aspekcie pisałem o wzbogacaniu firmy to cytując Ciebie "oczywiście masz prawo do własnej oceny."

Na tę chwilę mój wybór to X4800H. Czy to się zmieni za jakiś czas? Nie wiem. Może tak może nie. Nie byłem na bieżąco co się dzieje w tej branży. Warto na pewno zgłębiać temat to co chce się kupić. Błąd był przy kupnie Jamo, bo to było z rekomendacji człowieka z tzw. branży. Po czasie okazało się, że kupiłem wyrób głośnikowo-podobny. Akurat Onkyo 606 to był dobry wybór a człowiek z tzw. branży namawiał mnie na Onkyo 605, który jeszcze równolegle był w sprzedaży z nowością 606 argumentując tym, że po ci mi hdmi 1.3 i 4 porty. Wystarczy hdmi 1.2 i 2 porty w 605. Wybór 606 to był moja decyzja mimo, że wciskano mi na siłę 605. Onkyo 606 jeszcze coś tam miał czego nie miał 605. Onkyo 606 to fajny ampli na Burr Brown DAC o ile pamiętam, tylko to już przestarzały AVR.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, emigrant napisał:

Denon X3800H też wypadł źle i nie jest rekomendowany.

Nigdy nie traktowałem i nie traktuje Amira i ASR jako wiarygodnego źródła informacji. Zrobił z siebie guru i ma ślepa grupę wiernych odbiorców. Mając bardzo dobrej jakości sprzęt pomiarowy może w niemal nieograniczony sposób manipulować wynikami wg. własnego widzimisię i wybiórczych kryteriów. Czasem nawet nieświadomie, jaja z powtórnym testowaniem X4700H to był kabaret. Arcama też nie poleca, pomiarowo straszna padaka. I co z tego... Sprzet gra wybornie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym piszę, można znaleźć w sieci szereg przykładów pokazujących niespójność całego procesu testowania i analizy wyników. Dodatkowo tabelki porównawcze nie są aktualizowane. Żeby coś z tego wyciągnąć dla siebie trzeba zrozumieć jak prowadzone byly pomiary a następnie umieć to zinterpretować. 

Poza tym rozumiem, że sam proces gonienia króliczka może sprawiać radość... czasami nawet większą niż słuchanie/oglądanie jak już się go złapie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... idąc tym tokiem myślenia, że gość nie wie co robi a w dodatku może manipuluje wyniki, bo być może za tym kryje się jakiś gruby hajs to co można powiedzieć o handlarzach z branży co dobierają z nie wiadomo jakich kryterii amplituner do kolumn/zestawów, czy omawiają same kolumny lub AVR przez jakieś pięknie ułożone zdania złożone lejącym się słowotokiem. Zwłaszcza widać to na YT.

 

42 minuty temu, PanKlor napisał:

Nie - według mnie X3800 jak i X4800 są produkowane przez tę samą firmę.... 

O ile wiadomo, że X4800H jest produkawny w ich fabryce w Shirakawa(Japonia) to X3800H chyba tylko tyle wiemy, że jest  Made in Vietnam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, emigrant napisał:

Hehe... idąc tym tokiem myślenia, że gość nie wie co robi a w dodatku może manipuluje wyniki, bo być może za tym kryje się jakiś gruby hajs to co można powiedzieć o handlarzach z branży co dobierają z nie wiadomo jakich kryterii amplituner do kolumn/zestawów, czy omawiają same kolumny lub AVR przez jakieś pięknie ułożone zdania złożone lejącym się słowotokiem. Zwłaszcza widać to na YT.

I właśnie dlatego trzeba do informacji w sieci podchodzić krytycznie a nie kierować się decyzją na podstawie pomiarów z jednej strony. Najlepiej przekonać się na właśnej skórze, czyli posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, emigrant napisał:

O ile wiadomo, że X4800H jest produkawny w ich fabryce w Shirakawa(Japonia) to X3800H chyba tylko tyle wiemy, że jest  Made in Vietnam. 

Odnosiłem się do tego... 

 

3 godziny temu, emigrant napisał:

Mało mnie interesuje, czy w wynikach pomiarowych coś jest słyszalne, czy nie w użytkowaniu na co dzień. Jeżeli pomiary wykazują jakieś błędy w tym błędy konstrukcyjne amplitunera, czy jakieś oszczędności, żeby być konkurencyjnemu na rynku co do innych marek to ja nie mam zamiaru wzbogacać finasnowo firmy, która wypuściła bubel na rynek.

To dalej ta sama firma.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem o co Ci chodzi... Źle trochę napisałem. Nie mam zamiaru płacić za produkt, który jest konstrukcyjnym bublem. Mam tu głównie na myśli RZ50(7100 chyba też) a do X3800H mam wahania, czy z tym DAC jest aż tak duży problem. Zakładając, że pomiary/testy są prawidłowe i rzetelne. Póki co tak zakładam. 

Edytowano przez emigrant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...