Skocz do zawartości

Nowy dom - pierwszy system audio


Cord

Recommended Posts

Czyli cały internet jest zmanipulowany? Ja cię... Mają rozmach !!!!

26 minut temu, Khedron napisał:

To mowisz, ze inflacja to 5 czy 7 %

czytałeś ten link ?

czytałeś cokolwiek o tym co dzieje sie na świecie z cenami ?

Nie nie bronię działań rządzących, nie mnie oceniać za cienki w uszach jestem, ale słucham też specjalistów od spraw ekonomicznych(nie związanych z rządem) i oni mówią trochę co innego niż to co ty starasz sie tu wcisnąć mieszając wszystko ze wszystkim.

26 minut temu, Khedron napisał:

Nie, napisales zeby uprzedzic, ze nie chce sie od razu kupowac a nie, ze chce sie wykorzystac kogos a kupic w innym miejscu.

Wielokrotnie byłem w salonie żeby posłuchać. I lojalnie o tym uprzedzałem. Nikt nigdy nie robił problemów, w jednym zażądali opłaty 50 albo 100zł (zwrot w cenie kupionych towarów gdybym jednak sie zdecydował, drugi salon zaoferował 3 darmowe odsłuchy lub wypożyczenia a potem 3% wartości) - reszta salonów odsłuch robiła za friko, pomimo ustaleń że chcę tylko posłuchać. 

26 minut temu, Khedron napisał:

Chociaz jak ktos wierzy w slupki z tv

widzę że nawet nie raczyłeś spojrzeć w link i poszukać w innych miejscach.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2021 o 08:22, Cord napisał:

Czerpiąc garściami z tego wątku w takim razie celujemy w stereo. 

Przegladam od jakiegoś czasu rynek wtórny i okazje na nowe kolumny. Nie chce jednak wklejać tu byle czego bo jestem w temacie zielony. Możecie mi coś zaproponować?

Naprawde jakbym chcial sam na bledach sie uczyc to nie pisalbym watku tylko poszedl do media expert i kupil "KD za 1599,99 zł + uzbezpieczenie za 799 na przepięcia".

Wymyśliłeś coś, skorzystałeś z jakiegoś info? Czy odpuściłeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że skorzystałem. 

Codziennie łaże po salonie i wizualizuje sobie co z tym problemem mogę zrobić.

Poki co postanowiłem że położę przewody pod 5.1.2 wedle schematów od Was z tym że lokalizację kolumny lewej przygotuję w dwóch miejscach.

Przed kominkiem oraz w ciągu komunikacyjnym przy barierce schodów. Wychodzi akurat niemalże trójkąt rownoboczny do słuchacza :). No ale wiadomo, przy barierce może sięnie przyjąć i głupio wyglądać mimo że wypada akustycznie aby tam stała.

Tutaj ponowię pytanie czy mogęcośzrobićz tym prawym kątem aby zminimalizować podbicie basu i to co kolega pisał wyżej.

Chciałem Wam na zdjęciu pokazać jakby to wyglądało ale mam tam jeszcze akurat złom po docinkach blach na dach. Jak posprzpątam to się pochwalę. Tyły powinny być w miarę poprawnie, zależy jeszcze jak jadalnie dokładnie umiejscowię. Sufity to jasna sprawa. Troszkę zamierzam zmienić miejsce okien bo jeszcze nie wstawili tych na dole ale to akurat nie tylko z powodu audio, kilka innych rzeczy na to wpłynęło również.

 

Co do kolumn - faktycznie ciekawa opcja te Monitor audio silver 10. Moze przed zakupami uda mi się ich posłuchać.

Chociaż w tym temacie żona oponuje za Dali Oberon 5 - bo są mniejsze... i takie zgrabne i boho (!??.. bo białe) no ale zobaczymy. Poszukam kogoś w okolicy kto mógby się pochwalić swoim systemem na tych kolumnach. A nóz się uda wpaść na piwko.

Wiem przynajmniej jakiego wzmaka szukać - po tego w Zakopanem nie pojadę chociaż faktycznie mega okazja. Też peppera często przeglądam. :) Chętnie bym się wybrał w góry na święta ale za dużo spraw budowlanych mam teraz na głowie a to jeszcze nie jest moment na zakupy.

Ale tak:

Zacznę od stereo, kiedyś rozbuduję - albo i nie jesli okaże się że to wystarczy. :)

BTW. gość w salonie zrobił wielkie oczy jak wspomniałem o beresfordzie, stwierdził żę nikt w hi fi nie robi takich ustrojstw bo to straty na jakości. Nie dyskutowałem.

Wstawię wizualizację za tydzien/dwa jak zrobie porządek i okna wstawimy.

Dwa pytania na koniec

1. Ojciec pogrywa sobie na elektrycznej hobbystycznie. Ma jakiś gówniany sprzęt. Można mu przygotować jakoś wejscie do wzmaka jakby wpadł w odwiedziny z wiosłem? Jak to się w ogóle łączy? Jakiś przedwzmaczniacz się daje?

2. Przewody parami tylko? Żadna kolumna nie zaskoczy mnie kilkoma wejsciami na przewody? Może głupie pytanie ale kto. pyta..

Edytowano przez Cord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tobą zgadzam Seba. Też nie wyobrażam sobie filmu bez kina. 

Z tym że teraz jak widzimy ceny niektórych po prostu ustawiają do pionu. 

22 godziny temu, Cord napisał:

Tutaj ponowię pytanie czy mogęcośzrobićz tym prawym kątem aby zminimalizować podbicie basu i to co kolega pisał wyżej.

Pułapki basowe.

22 godziny temu, Cord napisał:

Ojciec pogrywa sobie na elektrycznej hobbystycznie. Ma jakiś gówniany sprzęt. Można mu przygotować jakoś wejscie do wzmaka jakby wpadł w odwiedziny z wiosłem? Jak to się w ogóle łączy? Jakiś przedwzmaczniacz się daje?

Nie łączył bym. Możesz uszkodzić kolumny. Ale to zapewne kwestia przedwzmacniacza.

22 godziny temu, Cord napisał:

Przewody parami tylko? Żadna kolumna nie zaskoczy mnie kilkoma wejsciami na przewody? Może głupie pytanie ale kto. pyta..

Wejścia mogą być pojedyncze lub podwójne. 

Ale podłączasz jednym kablem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...