Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze nowego aplitunera zamiast Onkyo TX-SR308/ kolumny WHARFEDALE


Marcin Patrzalek

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym wymienić swój stary amplituner Onkyo TX-SR308. Kolumny które aktualnie posiadam to WHARFEDALE DIAMOND 9.5 x2, WHARFEDALE DIAMOND 9.1 x2 oraz WHARFEDALE
DIAMOND CC. Kolumny jeśli miałby być jakiś mega przeskok też mogę wymienić. Salon około 30m, siedze w miarę centralnie. 


Telewizor wymieniłem na LG OLED77C. Czytalem ze aplitunery z poprzedniego roku mialy problemy z HDMI 2.1, chciałbym model który juz tych problemów nie bedzie miał (pozniej pewnie pojawi się konsola)

Zalezy mi na Wi Fi oraz aplikacjach sieciowych, nie jestem jakimś wielkim audiofilem, amplituner głównie ma być uzupełnieniem do kina domowego.

Budzet powiedzmy do 7000 pln, chodz jesli nie ma duzej roznicy pomiedzy modelami, wolałbym cos tanszego. 

Polecono mi jakiś czas temu Marantz-sr6015 czy będzie to dobry wybór ? Co możecie polecić z waszej strony ? Czy warto od razu zmienić kolumny które posiadam aktualnie ?

Dziękuje za pomoc

Edytowano przez Marcin Patrzalek
edycja tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marcin Patrzalek changed the title to Pomoc przy wyborze nowego aplitunera zamiast Onkyo TX-SR308/ kolumny WHARFEDALE

Stwierdziłem, że wymienie również odrazu kolumny. Budżet do 10 tyś (na kolumny), chciałbym kupić zestaw 5.1 lub 5.0, najlepiej wykonane w jasnym drewnie, pasowałyby mi do wystroju mieszkania. Co byś polecił ?

Słucham głownie hip hopu, czasem rocka, trance. Wiekszość użytkowania to będzie kino domowe. Nie jestem wielkim audiofilem ale chciałbym jednak sprzęt z wyższej półki.

 

Jak ten Marantz wypada do Yamaha MusicCast RX-A2A ?

 

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek.! napisał:

Posiadam ampli Marantz 1200 i zastanawiam się nad kolumnami Melodika bl40 mk III. Czy one dobrze zagrają z tym ampli w salonie o powierzchni ok 35 m?

Ty masz stereo.

Ale tak NR1200 swoim jaśniejszym dźwiękiem pasuje do Melodiki. Chodź pomieszczenie jest dośc spore. Dobrze by było sprawdzić u siebie.

10 godzin temu, Marcin Patrzalek napisał:

Stwierdziłem, że wymienie również odrazu kolumny. Budżet do 10 tyś (na kolumny), chciałbym kupić zestaw 5.1 lub 5.0, najlepiej wykonane w jasnym drewnie, pasowałyby mi do wystroju mieszkania. Co byś polecił ?

Słucham głownie hip hopu, czasem rocka, trance. Wiekszość użytkowania to będzie kino domowe. Nie jestem wielkim audiofilem ale chciałbym jednak sprzęt z wyższej półki.

 

Jak ten Marantz wypada do Yamaha MusicCast RX-A2A ?

 

Dzięki za pomoc

Marantz SR 6015 gra bardzo delikatnie. nie każdemu taki dzwiek pasuje. Oczywiście przeskok z 308ki będzie olbrzymi ale może się okazać właśnie że A2A ktory gra jasniej, bardziej rozdzielczo, szybciej albo Denon X 3700 ktory z koeli stawia na cieplejszy bardziej basowy dzwiek, będzie lepsza opcją.

Do listy dopisz jeszcze Arcama AVR 5. Tu juz masz dźwiękowo znacznie wyższa klase.

 

Co do kolumn Twoje nie są złe. Nie wiem czy tak pochopnie bym je wymieniał.

Bo to by się wiązało z wyższa kwota żeby to miało sens.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w audiopolis:

Marantz SR6015 

Kolumny Focal Chora 826d+806+center

Sub Rel t-9x jasny

 

Jak to jest, że część sklepów pisała, że zły czas na zakup bo spłonęła fabryka(to akurat zauważyłem bo cena tego Amp poszła do góry) i nie mają nic ciekawego na stanie a inne sklepy mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomek.! napisał:

A kabelki do tych kolumn Melodiki...., pewnie najlepiej ich własnej produkcji? Zastanawiałem się tylko czy lepsze są końcówki bananowe, czy zaciskowe

Właśnie nie. Ja bym podłączył jaśniejsze kable. QED na przykład.

36 minut temu, Marcin Patrzalek napisał:

Zakupiłem w audiopolis:

Marantz SR6015 

Kolumny Focal Chora 826d+806+center

Sub Rel t-9x jasny

 

Jak to jest, że część sklepów pisała, że zły czas na zakup bo spłonęła fabryka(to akurat zauważyłem bo cena tego Amp poszła do góry) i nie mają nic ciekawego na stanie a inne sklepy mają.

To nie jest tak że mają. Tylko miewają.

My też mieliśmy 6015 , 7015 ale się sprzedały.

Zadzwoń do audiopolis za 3 tygodnie też już nic nie będą mieli.

Jak dystrybutor dostaje szczątkowe ilości amplitunerów to najpierw rzuca do swoich sklepów aby sprzedawały zestawy z kolumnami.

Resztę, procent procenta trafia do salonów. Raz do Małopolski. raz do Mazowieckiego.

Udalo się trafiłeś :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...