Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz sieciowy bez DAC dla McIntosh MA6700?


piotr89

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Jak w temacie stoję przed wyborem odtwarzacza sieciowego do mojego wzmacniacza zintegrowanego McIntosh 6700 który ma wbudowany DAC.

W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o sugestie co mogło by fajnie z nim zagrać.
Czy są w ogóle na rynku jakieś odtwarzacze nie wyposażone z góry w przetwornik DAC? Tak bym nie musiał niepotrzebnie za to dopłacać bo nie będę z niego korzystał.

Wymogiem jest obsługa TIDAL Connect.

Dzięki!

Edytowano przez piotr89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Będzie bardzo ciężko w tych czasach kupić streamer bez DAC. Takie oferty mogą się przewijać ale w budżetowej półce, a nie jest to opcją dla Twojej integry.

Jeśli przeżyłbyś tą opcję, to proponuję Ci posłuchać najpierw Nada C658 https://www.tophifi.pl/nad-c658.html

-bazujący na oprogramowaniu BLUOS, będziesz miał m.in Tidal Connect + wiele innych. 

Najważniejsze jest jednak zestawienie z Twoim wzmakiem. Zapraszam Cię na testy, bez tego się nie obejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2021 o 18:15, piotr89 napisał:

Jak w temacie stoję przed wyborem odtwarzacza sieciowego do mojego wzmacniacza zintegrowanego McIntosh 6700 który ma wbudowany DAC.

W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o sugestie co mogło by fajnie z nim zagrać.
Czy są w ogóle na rynku jakieś odtwarzacze nie wyposażone z góry w przetwornik DAC? Tak bym nie musiał niepotrzebnie za to dopłacać bo nie będę z niego korzystał.

Wg mnie zamiast szukać streamer'a bez wbudowanego przetwornika - łatwiej będzie po prostu nie ograniczać się w wyborze modelu podłączyć streamer cyfrowo  do DAC'a w Maku.
Większość streamerów ma przeciętnej jakości przetwornik i lepiej gra gdy są podłączone cyfrowo niż analogowo.

No ale to taka luźna uwaga i zrobisz co myślisz...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

@RoRo właśnie chciałem tak zrobić i pomyślałem że wtedy DAC w streamerze będzie jedynie zawyżal jego wartość. 

Skoro obejdziemy DAC w streamerze to czy to nie jest tak, że będzie on wówczas pełnił jedynie formę transportu sygnału cyfrowego, którego nie dotykając będzie słał  do DAC w moim w maku a co za tym idzie streamer nie ma w tym momencie wpływu na dźwięk?

Edytowano przez Bastek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bastek napisał:

właśnie chciałem tak zrobić i pomyślałem że wtedy DAC w streamerze będzie jedynie zawyżal jego wartość. 

Trochę zawyży cenę-ale często DAC w streamerach  (tzn. w tych podstawowych modelach, szacunkowo do 2...3tys) będzie słabszy niż ten w Twoim Maku. Może, ale nie musi...

To trochę tak samo jak w odtwarzaczach CD-teoretycznie wystarczy kupić sam transport (czyli odtwarzacz bez DAC'a) i podłączyć go cyfrowo. No ale czasami DAC jest lepszy w CD, a czasami we wzmacniaczu...

W odtwarzaczach wiele elementów odgrywa rolę-nie tylko sam przetwornik, ale i zasilanie, użyte elementy itd. Zresztą to dotyczy każdego elementu toru audio 😎

Zazwyczaj sam DAC (zewnętrzny-jako oddzielny ement) gra lepiej niż ten wbudowany w tej samej cenie, ale ... "zazwyczaj" nie znaczy "zawsze" .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...