Skocz do zawartości

Pomoc po spalonym ampli


Arek T

Recommended Posts

13 minut temu, S4Home napisał:

Żaden amplituner się do tego nie nadaje.

Ale że jak się nie nadaje? Próbujemy włączyć przez amp i nie działa? Czy może mowa tu wyłącznie o oczekiwaniach? Nie każdego stać na rozdzielenie kino/stereo. Rozumiem że wg. niektórych odsłuch muzyki na amplitunerze kina to jakaś pomyłka, ale twierdzenie że się nie nadaje to wg. mnie delikatne nadużycie, a będąc "branżą" fajnie by było żebyś bardziej obiektywnie do tematu podchodził. Włączam u siebie na amplitunerze i gra, jestem zadowolony. No to jak sie nadaje? I to jeszcze "żaden"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze również nie widziałem dużego problemu przy słuchaniu muzyki przez swój ampli. Jeśli chciałem skupić się bardziej na muzyce to odpalałem swój tor słuchawkowy, który jest bardziej rozbudowany niż kino domowe, ale pomimo tego faktu nic złego nie mogę powiedzieć na odsłuch stereo przez ampli. Szczerze przez myśl mi nie przeszło żeby inwestować we wzmacniacz i dodatkowo stawiać go przy kinie. Jeśli rynek będzie dalej taki ułomny w urządzenia to może pomyślę tylko o systemie stereo, ale na chwilę obecną chciałbym kupić dobre urządzenie do kina. Rozumiem, że póki co ciężko zastąpić to onkyo,ale nie tracę nadziei. Może ktoś wyskoczy z używanym identycznym i nie będę się zastanawiał. Może jakimś, które godnie zastąpi, ale nie wezmę nic czemu brakuje nawet podejścia do poprzednika bo szkoda mi na to pieniądze. Nie jestem na tyle bogaty by inwestować aby było a z czasem zmieniać. Może dla kogoś wydatek 6tyś to mało,lecz ja do tej grupy nie należę:)dzięjuję za Wasze wsparcie i dalej liczę, że coś wspólnymi siłami uda się nam wymyśleć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Ale że jak się nie nadaje? Próbujemy włączyć przez amp i nie działa? Czy może mowa tu wyłącznie o oczekiwaniach? Nie każdego stać na rozdzielenie kino/stereo. Rozumiem że wg. niektórych odsłuch muzyki na amplitunerze kina to jakaś pomyłka, ale twierdzenie że się nie nadaje to wg. mnie delikatne nadużycie, a będąc "branżą" fajnie by było żebyś bardziej obiektywnie do tematu podchodził. Włączam u siebie na amplitunerze i gra, jestem zadowolony. No to jak sie nadaje? I to jeszcze "żaden"?

stąpasz po cienkim lodzie. Tutaj mamy do czynienia z czymś co sami określili jako sekta. Jak widać branża nie ma nic do obiektywizmu. Przecież można wziąć amplituner który ma dobre wyjścia pre-out i podpiąć sobie monobloki albo wzmacniacz stereo i wtedy też będzie się nie nadawać?

Tutaj ewidentnie ignorowany jest fakt rozwoju technologii. Dawno temu różnica była i spora, obecnie to inaczej wygląda. Za chwile się zapewne dowiemy, że wzmacniacze w klasie D to się w ogóle do niczego nie nadają, są kiepskie i mają zły dźwięk.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Ale że jak się nie nadaje? Próbujemy włączyć przez amp i nie działa? Czy może mowa tu wyłącznie o oczekiwaniach?

Mowie o oczekiwaniach.

23 godziny temu, Butler napisał:

Nie każdego stać na rozdzielenie kino/stereo. Rozumiem że wg. niektórych odsłuch muzyki na amplitunerze kina to jakaś pomyłka, ale twierdzenie że się nie nadaje to wg. mnie delikatne nadużycie, a będąc "branżą" fajnie by było żebyś bardziej obiektywnie do tematu podchodził.

Oj podchodzę:

Poczytaj:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447/

19 godzin temu, lolekdrugi napisał:

stąpasz po cienkim lodzie. Tutaj mamy do czynienia z czymś co sami określili jako sekta. Jak widać branża nie ma nic do obiektywizmu. Przecież można wziąć amplituner który ma dobre wyjścia pre-out i podpiąć sobie monobloki albo wzmacniacz stereo i wtedy też będzie się nie nadawać?

Tutaj ewidentnie ignorowany jest fakt rozwoju technologii. Dawno temu różnica była i spora, obecnie to inaczej wygląda. Za chwile się zapewne dowiemy, że wzmacniacze w klasie D to się w ogóle do niczego nie nadają, są kiepskie i mają zły dźwięk.

 

Oj dobra odpuszczam dyskusję :P

Wszystkiego dobrego Panowie. Dużo zdrowia bo to jest nam potrzebne na ten przyszły rok najbardziej.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Hej. Przeczytałem. Zgadzam się z postawionymi wnioskami, na pewno by uzyskać zbliżoną jakość dźwieku stereo trzeba wybulić spro więcej kasy budując kino. Tylko Ty wyżej postawiłeś z góra odmienną tezę, gdzie amp (żaden) się nie nadaje. No weź... ;) Do Siego Roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Hej. Przeczytałem. Zgadzam się z postawionymi wnioskami, na pewno by uzyskać zbliżoną jakość dźwieku stereo trzeba wybulić spro więcej kasy budując kino. Tylko Ty wyżej postawiłeś z góra odmienną tezę, gdzie amp (żaden) się nie nadaje. No weź... ;) Do Siego Roku.

Oczywiście nie o to mi chodziło. Faktycznie trochę za mocno do tego podszedłem. Miałem kiedyś Arcama i bylo fajnie :)

Chodzi o to co kto uważa za dobre stereo i dobre kino. I nic mi do tego. Dlatego sam uważam, opisałem to i też doradzam klientom.

Posłuchajmy stereo w kinie. Jest dla WAS ok, to brnijmy w to. nie ? Zmieniamy koncepcję.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...