Skocz do zawartości

Następca YAMAHA RX-V383


PL1972

Recommended Posts

Witam, dziękuję za przyjęcie do grupy. Jestem na etapie kompletowania kina domowego pod projektor Benq W2000 i dekoder Play Now. Z wypowiedzi na forum wywnioskowałem ze dobrym połączeniem byłby amplituner YAMAHA RX-V383 z glośnikami Quadral 6500  i subem yamaha ns-sw100. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć już tego amplitunera. Stąd moje pytanie o jego następcę w podobnych pieniądzach. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2021 o 22:18, PL1972 napisał:

Witam, dziękuję za przyjęcie do grupy. Jestem na etapie kompletowania kina domowego pod projektor Benq W2000 i dekoder Play Now. Z wypowiedzi na forum wywnioskowałem ze dobrym połączeniem byłby amplituner YAMAHA RX-V383 z glośnikami Quadral 6500  i subem yamaha ns-sw100. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć już tego amplitunera. Stąd moje pytanie o jego następcę w podobnych pieniądzach. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Witaj,

Ten model nie jest już produkowany od kilku lat. Nie wiem natomiast czy warto go poszukiwać, gdyż zestarzał się on technologicznie. Dziś pierwszy model, otwierający katalog u Yamahy to RXV4a. Kosztuje od 3000 zł https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v4a.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Duże szanse, że nastąpi to w styczniu lecz nie wiemy dokładnie w którym tygodniu. Jak tylko wejdzie na stok, to będzie widać bezpośrednio pod linkiem do tego produktu.

Będzie sprzedawany solo czy znowu tylko z kolumnami?

14 godzin temu, PL1972 napisał:

A z yamahy coś sensownego poniżej 2k ewentualnie inna marka do tych kolumn z wifi , blutufem i USB ?

nie ma. nie z nowych.

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO/AVC-S660H?s1=1

To najtańszy obecnie amplituner.

Kup sobie coś używanego. W cenie 2K masz wybor,.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Będzie sprzedawany solo czy znowu tylko z kolumnami?

nie ma. nie z nowych.

https://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/DENON/AMPLITUNERY_KINA_DOMOWEGO/AVC-S660H?s1=1

To najtańszy obecnie amplituner.

Kup sobie coś używanego. W cenie 2K masz wybor,.

Piotr

Ten Denon S660 też juz niedostepny. Z używek jakie polecasz konkretnie pod kino domowe. Muzyki słucham rzadko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home gratuluje, wszystkie oknyo z nienaprawialną wadą fabryczną HDMI. Cambridge cxr120 bez Atmosa i DTS:X oraz pełnego 4K czyli np brak passthrough dla HDR (hdmi 2.0 nie w wersji a).

Yamaha 3040 tak samo, stary grat bez 4k itp

Onkyo już było...

Pioneer LX83 - niezły zabytek znalazłeś

Denon x4000 - kolejny zabytek

Marantz sr6007 kolejny zabytek

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Szukałem 4 minuty

znaleźć zabytki to nie jest problem, tak samo jak Onkyo które mają wadliwe chipsety HDMI. Usterka której się nie da naprawić na dłuższą metę. Dlatego tyle tego zalega na olx.

Reszta to zabytki, warte mniej niż 1k pln ze względu na brak wsparcia dla nowych standardów.

Największym paradoksem jest ten Cambridge Audio. Niby sprzęt z 2015 jeżeli dobrze widzę ale bez pełnego 4K? Dobry dowcip.

 

Jesteś z "branży" tym bardziej powinieneś pokazać sprzęt który jednak coś oferuje pod koniec 2021, zamiast tego pokazałeś stare amplitunery, które dawno już straciły na wartości. Co z tego, że mają może "moc" i "dźwięk" skoro nie obsługują nowych funkcjonalności.

 

Żeby nie było jednak,

tutaj kilka nowszych modeli które "coś mają":

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-pioneer-vsx-lx-304-9-2-imax-CID99-IDMpHKg.html#00591aa023

https://www.olx.pl/d/oferta/pioneer-vsx-933-4k-uhd-hires-wifi-gwarancja-amplituner-sieciowy-CID99-IDMV8Fh.html#00591aa023

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-marantz-sr-5012-CID99-IDMV40g.html#74cd3f3e09

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-denon-avr-x2400h-CID99-IDN51WI.html#74cd3f3e09

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-onkyo-tx-nr-686-CID99-IDJKEMe.html#07fadb3ae4

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Dzięki.

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

@S4Home gratuluje, wszystkie oknyo z nienaprawialną wadą fabryczną HDMI. Cambridge cxr120 bez Atmosa i DTS:X oraz pełnego 4K czyli np brak passthrough dla HDR (hdmi 2.0 nie w wersji a).

Yamaha 3040 tak samo, stary grat bez 4k itp

Onkyo już było...

Pioneer LX83 - niezły zabytek znalazłeś

Denon x4000 - kolejny zabytek

Marantz sr6007 kolejny zabytek

znaleźć zabytki to nie jest problem, tak samo jak Onkyo które mają wadliwe chipsety HDMI. Usterka której się nie da naprawić na dłuższą metę. Dlatego tyle tego zalega na olx.

Reszta to zabytki, warte mniej niż 1k pln ze względu na brak wsparcia dla nowych standardów.

Największym paradoksem jest ten Cambridge Audio. Niby sprzęt z 2015 jeżeli dobrze widzę ale bez pełnego 4K? Dobry dowcip.

 

Jesteś z "branży" tym bardziej powinieneś pokazać sprzęt który jednak coś oferuje pod koniec 2021, zamiast tego pokazałeś stare amplitunery, które dawno już straciły na wartości. Co z tego, że mają może "moc" i "dźwięk" skoro nie obsługują nowych funkcjonalności.

 

Żeby nie było jednak,

tutaj kilka nowszych modeli które "coś mają":

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-pioneer-vsx-lx-304-9-2-imax-CID99-IDMpHKg.html#00591aa023

https://www.olx.pl/d/oferta/pioneer-vsx-933-4k-uhd-hires-wifi-gwarancja-amplituner-sieciowy-CID99-IDMV8Fh.html#00591aa023

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-marantz-sr-5012-CID99-IDMV40g.html#74cd3f3e09

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-denon-avr-x2400h-CID99-IDN51WI.html#74cd3f3e09

https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-onkyo-tx-nr-686-CID99-IDJKEMe.html#07fadb3ae4

 

Dziekuję ale szukam sprzętu do max 2000 z parametrami które wymieniłem wyżej. Te przyklady niestety wszystkie powyzej 2500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PL1972 napisał:

Dziekuję ale szukam sprzętu do max 2000 z parametrami które wymieniłem wyżej. Te przyklady niestety wszystkie powyzej 2500 zł.

wiem, dlatego zaproponowałem Ci model RX-V483. Masz tam WiFi, Bluetooth oraz USB.

 

@Top Hi-Fi & Video Design ktoś tu próbuje zdobyć tytuł "pracownika roku" :D

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

@S4Home gratuluje, wszystkie oknyo z nienaprawialną wadą fabryczną HDMI. Cambridge cxr120 bez Atmosa i DTS:X oraz pełnego 4K czyli np brak passthrough dla HDR (hdmi 2.0 nie w wersji a).

Yamaha 3040 tak samo, stary grat bez 4k itp

Onkyo już było...

Pioneer LX83 - niezły zabytek znalazłeś

Denon x4000 - kolejny zabytek

Marantz sr6007 kolejny zabytek

Szukasz dziury w całym. Kolega szuka następstwa za 383. Za trzy-osiem-tzy ! Każdy nawet jeśli będzie grał tylko 5.1 spowoduje że efekty będą go wsadzać w fotel przez kolejne poł roku :P

Jeśli działa do teraz to HDMI już będzie działać.

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

naleźć zabytki to nie jest problem, tak samo jak Onkyo które mają wadliwe chipsety HDMI.

Wadliwe ale działają 5-7-10 lat? No to jak to?

Nie zwróciłeś uwagi z czego wynikała wada prawda?

18 godzin temu, lolekdrugi napisał:

No i dało się ?:)

Jak mówiłem ja szukałem 4 minuty. Jak bym poświecił wieczór to bym wybrał ze 2-3 modele. :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Szukasz dziury w całym. Kolega szuka następstwa za 383. Za trzy-osiem-tzy ! Każdy nawet jeśli będzie grał tylko 5.1 spowoduje że efekty będą go wsadzać w fotel przez kolejne poł roku :P

 

kolega szuka sprzętu który ma również BT, WiFi, USB i działa i będzie działać.

 

11 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli działa do teraz to HDMI już będzie działać.

nie wiesz na czym polega problem z hdmi w tych modelach, prawda?

11 minut temu, S4Home napisał:

Wadliwe ale działają 5-7-10 lat? No to jak to?

Jak tam Yamahy z tego okresu, działają nadal czy zaczynają umierać powoli?

12 minut temu, S4Home napisał:

Nie zwróciłeś uwagi z czego wynikała wada prawda?

Ja wiem, a Ty wiesz? Słowo klucz "TI".

12 minut temu, S4Home napisał:

No i dało się ?:)

To jest żarta prawda?

 

12 minut temu, S4Home napisał:

Jak mówiłem ja szukałem 4 minuty. Jak bym poświecił wieczór to bym wybrał ze 2-3 modele.

poświęciłem na to chwilę ponieważ musiałem weryfikować dane techniczne. Ty wrzuciłeś po prostu złom z przed dwóch epok i w dodatku felerny.

Jako przedstawicielowi branży trochę słabo Ci to wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lolekdrugi napisał:
44 minuty temu, S4Home napisał:

Jeśli działa do teraz to HDMI już będzie działać.

nie wiesz na czym polega problem z hdmi w tych modelach, prawda?

 

44 minuty temu, S4Home napisał:

Nie zwróciłeś uwagi z czego wynikała wada prawda?

 

31 minut temu, lolekdrugi napisał:

Jak tam Yamahy z tego okresu, działają nadal czy zaczynają umierać powoli?

Działają. Ale i Onkyo też.

905 gdzie sprzedałem, działa do dzisiaj

32 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Ja wiem, a Ty wiesz? Słowo klucz "TI".

wiem

32 minuty temu, lolekdrugi napisał:

poświęciłem na to chwilę ponieważ musiałem weryfikować dane techniczne. Ty wrzuciłeś po prostu złom z przed dwóch epok i w dodatku felerny.

Jako przedstawicielowi branży trochę słabo Ci to wyszło.

Ja uważam inaczej. Ale możesz mieć inne zdanie. Tylko nie rozumiem dlaczego tak bardzo chcesz mnie przekonać. Ja zostanę przy swoim dziekuję :) Koledze doradzaj. Jemu tłumacz dlaczego ma dokładać pare stówke do nowszego modelu , gorzej grającego aby mieć BT z którego skorzysta czasem zapewne :P

Chcesz pomóc to poświeć  koledze dłużej i poszukaj.

Ja wiem że sytuacja jest ciezka na rynku amplitunerów.

Ale wolał bym stary działający wydajny model w konfiguracji 5.1 i cieszyć się tym co mam niż nie mieć nic.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Działają. Ale i Onkyo też.

905 gdzie sprzedałem, działa do dzisiaj

to fajnie ale pytanie jak długo

 

3 minuty temu, S4Home napisał:

wiem

no to skoro wiesz to dlaczego ludzi w błąd wprowadzasz?

4 minuty temu, S4Home napisał:

gorzej grającego

"here we go again". Rozumiesz, że to co poleciłeś to jest złom muzyczny? Owszem, ma więcej mocy itp ale to jest amplituner a nie wzmacniacz stereo czy monoblok. To się drastycznie szybko starzeje ze względu na obsługiwane standardy. Gdyby tak nie było, nie musielibyśmy tego wymieniać.

Jak ktoś chce to obejść to kupuje sobie monobloki i procesor albo jakiś amplituner który ma dobre preouty - nie Yamaha nie ma dobrych! - ale wtedy robi się z tego spora kasa. Dlatego kupujemy amplitunery.

6 minut temu, S4Home napisał:

gorzej grającego aby mieć BT z którego skorzysta czasem zapewne

nie wiemy ile lat ma OP ale nie zakładałbym tego. Ludzie w wieku około 20+ są niejako uzależnieni od telefonu i dla nich to jest obowiązkowe wyposażenie aby muzyki słuchać nawet kosztem dużo gorszej jakości dźwięku.

 

7 minut temu, S4Home napisał:

Chcesz pomóc to poświeć  koledze dłużej i poszukaj.

pomogłem, dostał RX-V483 w tej kasie. Nic innego na teraz niestety nie ma. Ewentualnie jak ma znajomych na zachodzie to można tam poszukać.

8 minut temu, S4Home napisał:

Ale wolał bym stary działający wydajny model w konfiguracji 5.1 i cieszyć się tym co mam niż nie mieć nic.

Ja bym wolał model który nie padnie a niestety z tymi Onkyo z tamtego okresu jest loteria.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

to fajnie ale pytanie jak długo

Kolega tu z forum zrobił przegląd swojej. wymienił pare kondensatorów. Jest szansa na kolejne długie lata :)

To kwestia losowa i z dużej litery I sposób używania przez użytkowników.

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Rozumiesz, że to co poleciłeś to jest złom muzyczny?

nie rozumiem. Dlaczego?

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Owszem, ma więcej mocy itp ale to jest amplituner a nie wzmacniacz stereo czy monoblok. To się drastycznie szybko starzeje ze względu na obsługiwane standardy. Gdyby tak nie było, nie musielibyśmy tego wymieniać.

Ale co to ma do jakości dzwieku?

Pytałeś ile kolega będzie podłączał kolumn?

Jeśli nadal 5.1 to uważasz że nie poczuje?

Czekaj czekaj. Czy Ty uważasz że X 2300 czy który to tam wysłałeś , nie wazne, bedzie grał lepiej od 905tki bo ma Wifi, BT i USB ? :):D

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie wiemy ile lat ma OP ale nie zakładałbym tego. Ludzie w wieku około 20+ są niejako uzależnieni od telefonu i dla nich to jest obowiązkowe wyposażenie aby muzyki słuchać nawet kosztem dużo gorszej jakości dźwięku.

I jesli autor tego tematu też tak uważa to nic mi do tego i wtedy doradzaj :)

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

pomogłem, dostał RX-V483 w tej kasie. Nic innego na teraz niestety nie ma. Ewentualnie jak ma znajomych na zachodzie to można tam poszukać.

Jesli to mu wystarczy to kończymy dyskusje :)

8 minut temu, lolekdrugi napisał:

Ja bym wolał model który nie padnie a niestety z tymi Onkyo z tamtego okresu jest loteria.

Woleli byśmy zatem inne modele i tyle. Dlatego ten rynek jest tak szeroki :)

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

olega tu z forum zrobił przegląd swojej. wymienił pare kondensatorów. Jest szansa na kolejne długie lata :)

To kwestia losowa i z dużej litery I sposób używania przez użytkowników.

nie, to nie jest kwestia losowa. To kwestia sprzętu a dokładnie chipsetu. Jak poszukasz to spokojnie dostaniesz listę wadliwych układów które muszą być wymienione. Kondensatory to problem wcześniejszych modeli i tam faktycznie, wymiana załatwiała temat o ile była zrobiona dostatecznie wcześnie, w przeciwnym wypadku należało jeszcze jedną rzecz zrobić.

 

32 minuty temu, S4Home napisał:

nie rozumiem. Dlaczego?

ponieważ nie wspiera poprzednich standardów takich jak 4K czy dźwięk Dolby Atmos/DTS:X.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Ale co to ma do jakości dzwieku?

a Ty dalej swoje.

33 minuty temu, S4Home napisał:

Czekaj czekaj. Czy Ty uważasz że X 2300 czy który to tam wysłałeś , nie wazne, bedzie grał lepiej od 905tki bo ma Wifi, BT i USB ? :)

uważam, że jest nowszym sprzętem i mniej podatnym na usterkę niż 905tka. Dodatkowo wspiera przynajmiej $k z passthrough oraz Atmosem gdyby chciał. Nigdzie nie pisałem nic o dźwięku.

 

34 minuty temu, S4Home napisał:

Jesli to mu wystarczy to kończymy dyskusje

sam zaproponował 383, zatem 483 i tak jest krokiem w przód.

35 minut temu, S4Home napisał:

Woleli byśmy zatem inne modele i tyle. Dlatego ten rynek jest tak szeroki

dlatego ten rynek jest tak zepsuty bo ludzie myślą, że stary napakowany elektroniką sprzęt nadal jest warty od 70 do 90% ceny nowego. Niestety nie jest, takie wpisy tylko ich uświadamiają. Wystarczyć zobaczyć jak to wygląda za wielką wodą. Tam już poprzednie modele w sklepach można wyrwać nawet 40% taniej bo są po prostu przestarzałe. O starszych nawet nie ma co mówić. Tutaj natomiast ciężko określić co się dzieje. Czasami jednak da się trafić, np kilka lat temu kupiłem dla kogoś rx-v481 bez pilota za 500,- z gwarancja roczną! Gdzie wszyscy sobie wołali za to ponad 1k pln.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za porady. Ostatecznie zdecydowalem się na Yamaha RX-V483 i zestaw kolumn QUADRAL QUINTAS 6500 LE. Myślę jeszcze na subem yamaha NS-SW100 ale na razie zobacze jak gra bez niego. Teraz, żeby juz nie zakładać nowego wątku prosiłbym jeszcze i pomoc w sposobie podłączenia (zawsze mylą mi się iny i outy w amplitunerze i źródłach). Jak poprawnie podłączyć kable z dekodera Play Now i projektora do ampli. W załączeniu zdjęcia tylnej scianki projektora BenQ W2000 , dekodera. i ps4 . Jak to wszystko poprawnie połączyć? Czytałem gdzieś o tym ale teraz nie mogę namierzyć wątku. 

ps4.jpg

dekoder play_now.jpg

projektor BenQ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...