Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu zestawu 10-20k


nixon

Recommended Posts

Dzień dobry. Chciałem się Was doradzić odnośnie sprzętu. Trochę wiedzy uzupełniłem ale to i tak nie wiele. Chciałem wrócić do jakiegoś zestawu stereo. Ostatnie lata przez brak miejsca zmuszony byłem do korzystania z  zestawu Bose Cinemate 520. Obecnie możliwości się zmieniły i mam salon około 27m. Docelowo sprzęt ma trafić do salonu powyżej 40m. W tym momencie jestem jedynie na dźwięku z telewizora czego absolutnie nie toleruje. Plyt CD w ogóle nie słucham. Jedynie spotify plus właśnie dźwięk z tv , filmy netflix / hbo. Wydawało mi się, że rozwiązaniem będzie jakiś amplituner stereo ale chyba pod względem jakości nie ma szału. Trochę wiedzy uzupełniłem i widzę, że część wzmacniaczy ma wejścia optyczne którymi mogę podłączyć tv. Dodatkowo są opcje streamingu. Teraz moje pytanie? Co byłoby najlepiej kupić? 

1 Wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy ? 

2 Wzmacniacz który ma opcje streamingu i wejścia cyfrowe ? 

Co dalo by najlepszą jakość? Czy streaming spotify da w ogóle dobrą jakość?

Na zestaw mogę wydać 10-20k. Wolę oczywiście mniej , gdyż mam mało czasu na słuchanie. W jednym ze sklepów polecali Cambridge Audio cxa81 + cxn . Możliwe, że zestaw elektroniki dobry ale chyba też polecany mocno z tego powodu ,że wiele innych sprzętów jest niedostepnych. 

Możecie podpowiedzieć najlepsze rozwiązanie dla moich potrzeb ? Jakieś sprawdzone zestawy elektroniki plus kolumny? Wiem ,że odsłuch jest konieczny ale chce być bardziej przygotowany umawiając się z salonem Audio. Jest mnóstwo firm o których piszą dobrze , Naim , Hegel , Nad , Atoll itd. Fajnie gdyby udało mi się stworzyć fajny zestaw ale na pewno tutaj potrzebuje pomocy. Kolumny na pewno podłogowe które w przyszłości wypełnią salon powyżej 40 metrów. 

Jestem też otwarty na zakup używanego sprzętu 😀 Kolumny z chęcią gdyż mógłbym kupić coś wyższej klasy. Z elektroniką może być gorzej bo nowe zestawy mają najlepsze możliwości. Chyba ,że jakiś sprawdzony wzmacniacz plus nowoczesny odtwarzacz strumieniowy ale fajnie gdyby był komplet. 

Będę wdzięczny jeśli ktoś troszkę podpowie co mógłbym tutaj zastosować i podrzuci sprawdzone zestawy . Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z nowego sprzetu masz wybór na przykład gotowego kombo jak Arcam SA 30 czy Roksan Atessa Stream.

Nie dośc że to fajnie grające wzmacniacze to mają na pokładzie od razu urządzenie sieciowe. Do tego możliwość podłączenia TV.

Druga możliwość to wzmacniacz czysty, gdzie wybó jest szerszy i właśnie osobny odtwarzacz sieciowy jak CXN V2 albo taniej Node od Blusound.

Co do kolumn to wybór jest bardzo szeroki.

Jak nic nie posłuchasz to bedą tu propozycje filtrowane po cenie.

Heco Revolution 7, Monitor audio Silver 500, Focal Aria 948, itp

Zapraszam na odsłuch , będzie to szybsze i trafniejsze od pisania

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Z nowego sprzetu masz wybór na przykład gotowego kombo jak Arcam SA 30 czy Roksan Atessa Stream.

Nie dośc że to fajnie grające wzmacniacze to mają na pokładzie od razu urządzenie sieciowe. Do tego możliwość podłączenia TV.

Druga możliwość to wzmacniacz czysty, gdzie wybó jest szerszy i właśnie osobny odtwarzacz sieciowy jak CXN V2 albo taniej Node od Blusound.

Co do kolumn to wybór jest bardzo szeroki.

Jak nic nie posłuchasz to bedą tu propozycje filtrowane po cenie.

Heco Revolution 7, Monitor audio Silver 500, Focal Aria 948, itp

Zapraszam na odsłuch , będzie to szybsze i trafniejsze od pisania

Piotr

 

Dziękuję za odpowiedź. Dopytam o jakość Node od Bluesound? Czy jest duża różnica między CXN v2?  Dobrze gra ten produkt?

Może w tym przypadku lepiej znaleźć czysty wzmacniacz który sprawdzi się przez wiele lat i dokupić takiego Node. Miałbym większą kwotę na wzmacniacz i kolumny. Całe życie marzyły mi się kolumny Bowers and Wilkins chociaż pewnie jest mnóstwo lepszych i tańszych rozwiązań. Póki co nie mam jak się ruszyć na odsłuch ale w najbliższym czasie coś będę chciał umówić. Wstępnie chciałbym zebrać jakieś zestawy które są godne polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, nixon napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Dopytam o jakość Node od Bluesound? Czy jest duża różnica między CXN v2?  Dobrze gra ten produkt?

Jeśli chodzi o aplikację to Node jest jedną z lepszych na rynku.

Wszystko działa płynnie i sprawnie.

Jesli chodzi o dzwiek moim zdaniem CXN gra lepiej. Dodatkowo płaci się za jego znacznie większe możliwości podłączeń.

21 godzin temu, nixon napisał:

Może w tym przypadku lepiej znaleźć czysty wzmacniacz który sprawdzi się przez wiele lat i dokupić takiego Node. Miałbym większą kwotę na wzmacniacz i kolumny. Całe życie marzyły mi się kolumny Bowers and Wilkins chociaż pewnie jest mnóstwo lepszych i tańszych rozwiązań. Póki co nie mam jak się ruszyć na odsłuch ale w najbliższym czasie coś będę chciał umówić. Wstępnie chciałbym zebrać jakieś zestawy które są godne polecenia.

Bowersy są dośc specyficzne. rozumiem bo to historia od lat. Ale odsłuchaj ich bo możesz się szybko wyleczyć. Albo pokochać bardziej :)

Nie taki czysty bo szukał byś wzmacniacza z wejściami cyfrowymi. I dobrym DAC na pokładzie

Atessa ma właśnie Blusounda na pokładzie

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jutro / pojutrze w Łodzi. Może spróbuję odsłuchu. Póki co siedzę na końcu polski gdzie do najbliższego sklepu audio mam 100km. Będę chciał spróbować Rotela z B&W. Może coś jeszcze ciekawego by się znalazło.  Warszawę też z chęcią bym odwiedził ale nie wiem czy znajdę na to czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
opcji jest na prawdę bardzo dużo i ciężko powiedzieć czy urządzenie all in one takie jak Quad Artera Solus Play, Primare i25 Prisma czy Cambridge Evo 150 będą lepszą opcją od systemu dzielonego w podobnym przedziale cenowym. 
Najlepiej byłoby wybrać się na odsłuch i samemu ocenić brzmienie. Wybór w naszym salonie jest bardzo duży także spokojnie znajdziemy optymalne rozwiązanie. 
Można spróbować z jaśniejszymi kolumnami takimi jak Focal Chora i podłączyć później muzykalne Opery. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

6 minut temu, nixon napisał:

Będę jutro / pojutrze w Łodzi. Może spróbuję odsłuchu. Póki co siedzę na końcu polski gdzie do najbliższego sklepu audio mam 100km. Będę chciał spróbować Rotela z B&W. Może coś jeszcze ciekawego by się znalazło.  Warszawę też z chęcią bym odwiedził ale nie wiem czy znajdę na to czas

Masz do nas rzut beretem z Łodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podzielę się moim świeżym doświadczeniem w temacie. Po pierwsze jakość Spotify jak już wiele razy mówiono, zależy od konkretnego nagrania. Często trafiam tam na doskonale brzmiące płyty (bez różnicy odczuwalnej z Tidal) czasem kiepskie. Tidal jest nieco bardziej równy. 

Co do brzmienia- zdecydowanie nie jest to jedyna sprawa do wzięcia pod uwagę. Moim zdaniem przyjemność ze słuchania muzyki składa się z brzmienia, ale również strony użytkowej sprzętu. Po pierwsze koniecznie kup sprzęt, który umożliwia streaming muzyki z natywnej aplikacji a nie przez wynalazki typu Heos. Oczywiście Spotify Connect jest popularny i nie powinieneś mieć z tym problemu. 

Kolejne pytanie czy lubisz długie sesje odsłuchowe? Jeśli długie wo wybrałbym głośniki które nie męczą przy dłuższym odsłuchu. 

Co do DSP, zgoda z przedmówcami. Po uruchomieniu Room Perfect (mam Lyngdorfa TDAI 1120) muzyka w moim salonie brzmi tak jak ją zapamiętałem z pokoju odsłuchowego w salonie Planetadźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Felix1 napisał:

To jest olbrzymia wartość dodana. Osobiście zasmakowawszy DL, nie kupiłbym już sprzętu bez DSP. Nie ma bata. Przynajmniej nie do normalnego mieszkania. Może mając osobny pokój odsłuchowy, z bardzo dobrą adaptacją akustyczną. Ale to tylko może...

Czy jest lekiem na CAŁE zło? Oczywiście nie. Ale może poprawić bardzo dużo, a daje też pole do zabawy i znalezienia "swojego" brzmienia".

Absolutnie rozumiem.

A co mi chodziło.

Ja wiele razy ustawiałem klientom ten system i faktycznie pomagał. Ale u mnie w mieszkaniu klasycznym nie przygotowanym pod audio nie. Po prostu wypadkowa domyslna była dla mnie lepsza. Podobne wrażenia miał Bogusław.

Dlatego warto sprawdzić czy to będzie coś z czego na pewno skorzystamy. Jeśli tak to dodana wartość jest proporcjonalna do ceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że CA 150 jest ciekawszy.

Ten model nie wyszedł ode mnie.

Ja raczej zaproponował bym Lyngdorfa z kalibracją :)

Byc może masz większe doświadczenie w Diracu odemnie. Ja ustawiam , chwile modyfikuje i tyle.

Zdaje sobie sprawę że dłuższe posiedzenie przy nim jak mówisz pół roku to da lepszy efekt.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...