Skocz do zawartości

Audiolab 6000A Play i jego średnie tony


Audiolab

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie! Zwracam się tu z prośbą o pomoc w opanowaniu średnich tonów we wzmacniaczu Audiolab 6000A wersja Play, który gra obecnie z kolumnami Wharfedale Pacific Evo 30 (pierwsza wersja), jako źródło gra głównie, poprzez wbudowany streamer, Tidal Hi-fi i Spotify. Wszystko gra pięknie mam tylko kłopot ze średnimi tonami, tej dobroci jest często zbyt dużo. Czy komuś z Was, posiadaczy tego wzmacniacza, było tej dobroci w średnich tonach też za dużo i próbowaliście nad tym zapanować przez odpowiedni dobór kolumn? Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami bo nie wiem czy da się tutaj coś z tym fantem zrobić czy też łatwiej będzie zmienić wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś te kolumny.

Nie pamiętam ich jakoś dokładnie. Ale wydaje mi się że ten Audiolab nie jest do nich dobrze spasowany.

Tu trzeba by podłączyć mocniejszy wzmacniacz dbający mocniej o niższe rejestry. Wtedy to się wyrówna.

Możesz spróbować walczyć z akustyką aby poprawić niskie tony.

Albo wymienić któryś z elementów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź! Te kolumny grają u mnie od 15 lat z kombo Cambridge Audio Azur 640A V2/740C, wzmacniacz ma 75 Watt na kanał, kolumny 6 Ohm/89 dB, także mam jakieś porównanie i moim zdaniem ten Audiolab napędza je bez problemu i niskich tonów tutaj nie brakuje. Z tym zestawem zaliczyłem też kilka przeprowadzek i nie grało to tylko w jednym mieszkaniu, gdzie na ścianach był kartongips. Do porównania z Audiolabem miałem jeszcze przez około tydzień CXA 81 ale odesłałem. Te kolumny grają najprawdopodobniej (nie mam porównania z innymi kolumnami) dosyć równo wszystkimi pasmami a Audiolab ma trochę podbitą średnicę. Myślałem, że może da się tą średnicę minimalnie wycofać innym zestawem kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Audiolab napisał:

Do porównania z Audiolabem miałem jeszcze przez około tydzień CXA 81 ale odesłałem. Te kolumny grają najprawdopodobniej (nie mam porównania z innymi kolumnami) dosyć równo wszystkimi pasmami a Audiolab ma trochę podbitą średnicę.

Na zdrowy rozum, jeśli z Audiolabem jest za dużo średnicy, to z CXA 81 powinno być lepiej. Nie było?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXA81 wycofa średnicę ale stracisz barwę i dlatego właśnie nie do końca przypadł do gustu. Audiolab z kolei mocno przybliża średnicę oraz podbija dół. Jeśli brzmienie Ci odpowiada ale chciałbyś okiełznać średnicę to warto byłoby spróbować z innymi przewodami głośnikowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał S napisał:

Na zdrowy rozum, jeśli z Audiolabem jest za dużo średnicy, to z CXA 81 powinno być lepiej. Nie było?

W CXA81 nie było problemu z podbitą średnicą, problemem był sam dźwięk w porównaniu do Audiolaba. Różnica na korzyść tego drugiego, w moim odbiorze oczywiście, była tak duża, że zacząłem sprawdzać czy CXA był dobrze podłączony itd. To było jak dzień i noc. W efekcie CXA stał na półce z Audiolabem tydzień z czego grał wszystkiego razem może 2 godziny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...