Skocz do zawartości

Soundbar czy mikrowieża do 1500zl?


Alek_

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie 

Na wstępie od razu poproszę o nie zjedzenie mnie w przedbiegach za mały budżet. :)

Planuje ulepszyć nagłośnienie w swoim TV - do tej pory korzystałem z mikrowieży JVC, jest ona niestety przestarzała (14 lat), nie ma wejścia optycznego, a kolumienki zaczęły trzeszczeć przy małej głośności, więc przyszła pora na coś nowego... i tu zaczynają się schody. 

Nie chcę na razie inwestować dużo kasy w kino domowe, wolałbym postawić na tańszy ale przyzwoity sprzęt, na kino domowe przyjdzie jeszcze czas i miejsce :)

Nagłośnienie ma służyć mniej więcej 40% muzyka, 40% gry na konsoli, 20% filmy. Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i na możliwości połączenia z smartfonem przez bluetooth. 

Wypatrzyłem sobie taki zestaw Panasonica sc-pmx90, słuchałem w sklepie i gra nieźle, opinie też ma przyzwoite. Z drugiej strony są też soundbary, które fajnie wyglądają i najczęściej mają "subwoofery", również słuchałem w sklepie roznych soundbarow i nie grają źle. Wiadomo jednak jak to jest w sklepach rtv, nie ma tam zbyt dobrego miejsca do odsłuchu. I teraz pytanie, czy lepiej zostać przy mikrowieży, czy lepiej pójść w soundbara, np jakiegoś JBL bar 2.1, lub np. Sony ht-s350. 

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl rozwiązanie typu SMSL np. AD18 (ok. 600-700 pln na Amazonie, troche drożej na allegro itd), a do tego kolumny podłogowe typu Nova Pure Acoustics, niegłupie kolumny, wg mnie bardzo niedoceniane w tej kasie, często do dostania w marketach w fajnych promocjach, o ile masz oczywiście miejsce na takie coś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Przemyśl rozwiązanie typu SMSL np. AD18 (ok. 600-700 pln na Amazonie, troche drożej na allegro itd), a do tego kolumny podłogowe typu Nova Pure Acoustics, niegłupie kolumny, wg mnie bardzo niedoceniane w tej kasie, często do dostania w marketach w fajnych promocjach, o ile masz oczywiście miejsce na takie coś :)

 

Dzięki za sugestie, ale Niestety miejsca nie mam na takie kolumny. Jakby było miejsce, to bym zwiększył fundusz i poszedł w pełnowymiarowe kino :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mini wieże to za niewielkie pieniądze polecam przyjrzeć się Panasonic SC-PMX90 lub nieco drożej Denon D-M41.

Druga opcja to niewielki wzmacniacz typu Topping MX3 / SMSL Q5 pro i zakup monitorów jak np. Dali Spektor 2, Polk S20e, Elac Debut 2.0 b6.2.

Sprzęty te połączysz optykiem z TV i cokolwiek byś nie wybrał to soundbary w tym przedziale cenowym mogą się gonić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Alek_ napisał:

Dzięki za sugestie, ale Niestety miejsca nie mam na takie kolumny. Jakby było miejsce, to bym zwiększył fundusz i poszedł w pełnowymiarowe kino :) 

Jak mało miejsca to polecam sprawdzenie kolumn aktywnych Argon Alto A5, posiadają dwa wejścia optyczne, Bluetooth, regulację tonów z pilota, wyjście na subwoofer, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłości jakbyś chciał rozszerzyć zakres odtwarzania niskich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...