Skocz do zawartości

Konwerter audio digital-analog EMMERSON DAC-02


ADAM7

Recommended Posts

Witam 

Postanowiłem podłączyć TV do wzmaka właśnie poprzez tytułowe urządzenie w celu namiastki kina domowego możliwość słuchania muzyki przez youTube ( głównie towarzyskie spotkania kiedy to każdy chce czegoś posłuchać a ja nie nadążam z wymianą płyt w cd  ). 

Brzmi to oczywiście średnio ale w takich sytuacjach nie o to przecież chodzi.

Problemem jest strasznie cichy dźwięk tego zestawu, We wzmacniaczu muszę podkręcić głośność na godzinę 12 aby było przyzwoicie, wtedy w miarę to gra.

Pytanie czy wymiana na lepszy konwerter ( czyt droższy ) poprawi głośność. Np Konwerter DAC FiiO D03K Taishan, lub jakiś inny ?

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Nie pan 

Ja obydwa sprzęty mam podłączone do mac-a mini 

Takiego przypadku nie miałem nigdy

 

To musi być wina tego android-boxa

No temat irytujący, bo żona w kółko woła "znowu nie działa netflix" i muszę iść i odłączyć DAC 🤔

Mi się wydaje że bardziej wina oprogramowania albo samego Netflixa bo  stare filmy i bajki dla dzieci działają normalnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Sqter83 napisał:

No temat irytujący, bo żona w kółko woła "znowu nie działa netflix" i muszę iść i odłączyć DAC 🤔

Mi się wydaje że bardziej wina oprogramowania albo samego Netflixa bo  stare filmy i bajki dla dzieci działają normalnie

A w TV Boxie masz dźwięk ustawiony na format PCM? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Amarok napisał:

A w TV Boxie masz dźwięk ustawiony na format PCM? 

no chyba.. inaczej nic innego by nie działało.... dzieje sie tylko na nowych filmach na Netflixie .. chyba ze są jeszcze jakieś ukryte ustawienia samego netflixa ?

spotyfaj, YT,  i dzwieki w menu netflixa śmiga a jak odpalam film to wywala ten ekran

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę. Wbiłem kod błedu w google, ...netflix radzi odłączyć android box na 3 min 🤔

Prawdopodobnie kodowanie dźwięku w filmach 4k nie jest wspierane przez mój DAC po USB.

Podłączyłem optykiem stary tani DAC i wszystko chodzi bez problemu.

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Albo gdzieś jest jakieś AUTO załączone?

 

5 godzin temu, mkk napisał:

No jak działa YT, HBO GO i menu w Netflixie , czyli to co ma tylko dźwięk stereo, to przepatrz ustawienia boxa i apki , masz gdzieś ustawione wyjście na 5.1 . 

 

15 godzin temu, Amarok napisał:

Nie miałem na myśli ustawień w aplikacji Netflix tylko w ustawieniach samego TV Boxa. Dźwięk musi być w formacie PCM a nie np w dolby. Kiedyś miałem podobnie i ta zmiana pomogła. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...