Skocz do zawartości

Tdai 1120 vs Arcam sa30


lukluk71

Recommended Posts

Panie i Panowie, w dalszym ciągu jestem w trakcie poszukiwań. Przesłuchałem w salonach kilka wzmacniaczy, ale jednak nie wiem czy jestem zdecydowany na zabawę w łączenie klocków, wolałbym chyba urządzenie AiO. Arcama sa30 miałem już osłuchanego, ale czym dłużej szukam tym Arcam rośnie w cenie, już są one po 12,000zł i tutaj się robi sumka w której można by było pogrzebać już w większej ilości sprzętu, ale z drugiej strony nie chcę wydawać też 12k

Coraz częściej ktoś mi poleca Tdai 1120 ale z drugiej strony jak patrzę na to urządzenie to takie zabawkowe trochę jest, z tym że wszystkomające. Orientowałem się już w cenach, na Ceneo 9300-9800zł ale po małych negocjacjach dostałem propozycje 8800-9000zł :)  ale ciężko znaleźć opinie o tym urządzeniu. Może ktoś napiszę jak to gra, jak to działa z takim Tidalem? i czy będzie to fajne połączenie z Kef R3? 
 

Kolejne pytanie, Tdai 1120 ma 60W a na 4Ohm ma 120W. Czy to wystarczająca moc żeby napędzić Kef R3? ilu Ohm są te R3? 
Generalnie głównie słucham cicho, mieszkam w bloku.
 

Może ktoś coś na temat tego Tdaia? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Niekoniecznie, ponieważ czasami jest tej mocy na papierze niedużo, a w rzeczywistości można się pozytywnie zaskoczyć. Nie znam ww. sprzętu, nie chcę wprowadzać w błąd, aczkolwiek do spokojnego słuchania powinno wystarczyć.

Przeczytałem że to 8Ohm kolumny, już nie ogarniam tych internetów. Obecnie mam Yamahe 803 - ile Ohm ustawić 8 czy 4 ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Asia napisał:

Miałam dwukrotnie wypożyczonego  Lyngdorfa TDAI1120 z kolumnami Fyne Audio F502. Potrafiło zagrać głośno.

Ale dźwięk był za sterylny dla mnie, nie tego szukałam, choć w pierwszej chwili mi się podobało bo odbierał trochę ciężaru tym basowym kolumnom.

Dzięki za odpowiedź. A próbowałaś kalibracji, podobno ten wzmak to kameleon i można zmienić barwę dźwięku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim podejściu próbowałam z korekcją akustyki - efekt był, ale czy aż tak zmieniający brzmienie? Raczej nie.

Natomiast muszę przyznać uczciwie, że niewielkie miałam doświadczenie i teraz inaczej robiłabym pomiary - zamiast próbować oganiać większą powierzchnię skupiłabym się na miejscu odsłuchowym i jego najbliższej okolicy.

Cokolwiek ktoś napisze nie ma aż takiego znaczenia -musisz sam sprawdzić jak to brzmi u ciebie i dla ciebie.

Co  zapamiętałam jako wielki plus - to świetna regulacja głośności z aplikacji, sama aplikacja nie taka najgorsza.

Po aktualizacji softu można było sterować też z Tidal connect (o ile dobrze pamiętam).

Raz się wzmacniacz zawiesił i nie przełączał trybów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swoich wrażeniach z Lyngdorf 1120 pisałam na początku swojego tasiemcowatego wątku (Absolute beginners...) to nie powinieneś się szczególnie umęczyć czytaniem.

Drugie podejście było po testowaniu hybrydy PierAudio i wtedy Lyngdorf już dla mnie kompletnie nie grał.

Ale oczywiście o niczym to nie świadczy i nie decyduje. Tym bardziej, że wylądowałam z hybrydą Haiku i wzmacniaczem lampowym Arioso.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może racja. Może kiedyś przetestuje :) na razie potrzebuję jakiegoś uniwersalnego urządzenia które będzie obsługiwane przez telefon/Ipada. Jeśli TDAI zagra mi lepiej niż moja Yamaha 803 czy taki Cambridge CX81 to jest duże prawdopodobieństwo że zostanie ten TDAI. Chociaż cały czas obawiam się tej mocy, bo jak dzwoniłem do sklepów to jeden ze sprzedawców powiedział że może być słabo do R3 a drugi w innym powiedział że spokojnie wystarczy :D



Ano ktoś mi wyjaśni jako laikowi, dlaczego Tdai to takie leciutkie urządzenie ? 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwa różnie brzmiące wzmacniacze.

Ja do KEFa właśnie bardziej parował bym Lyngdorfa.

właśnie ze względu na jego bardziej rozdzielczy, mocniejszą w przekazie góre pasma.

Arcam SA 30 bardzo zdrożał. To fajny wzmacniacz chodź moim zdaniem właśnie nieco za ciepły do KEFA. chodź to indywidualne podejście.

Skoro Arcama juz miałes odsłuchanego to sprawdź Lyngdorfa u siebie.

Pożyczę ci i będziesz wszystko wiedział.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...