Skocz do zawartości

Kino domowe do 6000zł


Expnedite

Recommended Posts

8 minut temu, S4Home napisał:

Twoja jest. A czemu nie pozwolić  na to koledze.

Może to sprawdzić? No powiedz no może prawda.

Nic nie wyda na bzdury. To co mu nie lezy odda.

Testuje bez kosztowo.

jest coś takiego jak autosugestia, mamy coś takiego jak psychologia tłumu itd.

Dobrze wiecie - "kable nie grają". Mają być z miedzi czystej i nic więcej. One nie kosztują więcej niż 6pln/m2 za 2.5mm2. I nie musi nic sprawdzać bo to zostało już dawno udowodnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem przewód 4,40zl/m 2.5mm ale go nie zarobiłem tylko izolacje usunąłem i podłączyłem + kupiłem przewod (do testów) za 300zl INAKUSTIK EXC. ATMOS 2x2.97. Mentalnie wydaje mi sie ze ten za 300zl gra lepie (tzn z kabla za 4.40 mam 85% jakości dzwieku a z drugiego 100%). Wydaje mi się że mogę więcej uzyskać z tego tańszego jak go zarobię (mogę się mylić bo g wiem dlatego piszę tu na forum). Dziś planuje zarobić przewód + zaprosić parę osób do testów (bez mówienia który to który)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że z tego kabla za 300zł jest 100% jakości? Bo jest droższy? Kup kabel za 1000zł i może dowiesz się, że z tamtego za 300zł jednak nie było 100 tylko 90% bo z tego za 1000zł jest 100%. Kolego nie brnij w to, bo to ślepy zaułek. Zrób w teście z kolegami taki myk, że niby zmieniasz kabel a jednak pozostaw ten sam i zapytaj ich o zdanie. Powiedzą Ci że jest gorzej albo lepiej. Zobaczysz, że nikt nie powie, że jest tak samo.  To jest voodoo, placebo jak zwał... Za cenę kabli na prawdę lepiej dołożyć do kolumn, czy amplitunera a to rzeczywiście może polepszyć dzwięk. 

Edytowano przez Artur Charicki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Expnedite napisał:

Wczoraj kupiłem przewód 4,40zl/m 2.5mm ale go nie zarobiłem tylko izolacje usunąłem i podłączyłem + kupiłem przewod (do testów) za 300zl INAKUSTIK EXC. ATMOS 2x2.97. Mentalnie wydaje mi sie ze ten za 300zl gra lepie (tzn z kabla za 4.40 mam 85% jakości dzwieku a z drugiego 100%). Wydaje mi się że mogę więcej uzyskać z tego tańszego jak go zarobię (mogę się mylić bo g wiem dlatego piszę tu na forum). Dziś planuje zarobić przewód + zaprosić parę osób do testów (bez mówienia który to który)

 

Bardzo dobry pomysł i teraz nie czytaj forum i nie daj nikomu narzucić wyboru.

Masz grono testerów więc wybierzcie sami brawo

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Expnedite napisał:

Wydaje mi się że mogę więcej uzyskać z tego tańszego jak go zarobię (mogę się mylić bo g wiem dlatego piszę tu na forum).

nie będzie żadnej zmiany. Możesz go sobie jedynie w banany wsadzić by się łatwiej rozpinało w razie czego.

 

13 minut temu, S4Home napisał:

Bardzo dobry pomysł i teraz nie czytaj forum i nie daj nikomu narzucić wyboru.

Masz grono testerów więc wybierzcie sami brawo

przestańcie podpuszczać ludzi do wydawania pieniędzy na coś co nie ma wpływu na dźwięk. Ja wiem, że pewnie macie na tych kablach fajną prowizje ale trochę ogłady by się przydało na forum gdzie jednak są ludzie którzy wiedzą jak działa ten "marketing".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Ja wiem, że pewnie macie na tych kablach fajną prowizje ale trochę ogłady by się przydało na forum gdzie jednak są ludzie którzy wiedzą jak działa ten "marketing".

Mnie jakoś bardziej ciekawi jaką mogą mieć prowizje na tych kolumnach co kupiłem za 7100 ( oczywiście nie oczekuje że ktoś mi na to odpowie ale z czystej ciekawości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, S4Home napisał:

Robią ślepe testy że znajomymi. Co ciebie to obchodzi? Co ci to przeszkadza? :)

powiedziałbym wam jak ale próbuje się powstrzymać.

 

27 minut temu, Expnedite napisał:

Mnie jakoś bardziej ciekawi jaką mogą mieć prowizje na tych kolumnach co kupiłem za 7100 ( oczywiście nie oczekuje że ktoś mi na to odpowie ale z czystej ciekawości).

nie wiem, nie mam pojęcia. Może kiedyś spróbuje się zainteresować tematem.

Jednak tutaj należy pamiętać o spory kosztach stałych w postaci magazynowania sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, niestety testem dźwięku z kabli się nie pochwale ponieważ zabrakło mi osób do tego testu a kabli nie mogłem zbyt długo trzymać, lecz tak czy siak wybrałem kabel za 4,40zł/m. Dziś zakupiłem ostatni element do mojego kina domowego czyli subwoofer (Za 2630zł) lecz sprzedawca przed wyjściem ze sklepu zrobił mi mętlik jak podłączyć subwoofer, tzn jakim przewodem Y czy LFE (chyba nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem). Tak więc pisze do was z ostatnim pytaniem jaki kabel wybrać do tego Y czy LFE?
Tak po za tym chciałbym mocno wszystkim podziękować za porady i ochronieniu mnie przed wybraniem początkowego zestawu (denon+ Movix..). Naprawdę wszystkim mocno dziękuję ❤️ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest to Monitor Audio BRONZE W10. 

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

jeżeli to przewód miedź 2.5mm2 to coś tani on. Sprawdź czy na pewno jest to miedź a nie przypadkiem powlekane miedzią aluminium.

Przy najbliższej chwili czasu sprawdzę to. W sklepie mówili że jest to przewód miedziany, a nie powlekany miedzią aluminium No ale może jednak nie powiedzieli prawdy, nie wiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lolekdrugi napisał:

subwoofer ma wejście LFE zatem wystarczy pojedynczy przewód RCA do gniazda opisanego jako SUB (pre) OUT w amplitunerze.

 

Ten przewód będzie dobry? https://www.euro.com.pl/kable/techlink-iwires-pro-711053.bhtml?gclid=Cj0KCQjw5-WRBhCKARIsAAId9Flj05jC3O1MEmx_Oc0IHXPtDQRFenlaBg3yyNhTrj1S8bQYKu7dUOwaAkKUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...