Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz wybrać


IgiK

Recommended Posts

11 godzin temu, IgiK napisał:

Mam pma 1520ae wszystko ładnie gra audiofil pewnie byłby zadowolony ładna góra i średnica bass szybki miękki . Czy np Onkyo 9050 lub 9911 miało by lepszy bass taki twardy ? 

Miało by twardszy bas. Ale to jednak dużo słabiej brzmiące wzmacniacze.

A czemu o to pytasz?

Brakuje Ci czegoś w Twoim systemie?

Moim zdaniem jak chcesz zmienić to idż tylko w górę.

Może używany Roksan K3?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Miało by twardszy bas. Ale to jednak dużo słabiej brzmiące wzmacniacze.

A czemu o to pytasz?

Brakuje Ci czegoś w Twoim systemie?

Moim zdaniem jak chcesz zmienić to idż tylko w górę.

Może używany Roksan K3?

Piotr

Brakuje mi trochę twardego basu ale wczoraj pomyślałem że jak zrobię kino domowe to może tam on będzie bo chcę mieć kino domowe i stereo i cały czas jeszcze myślę o amplitunerze . Ciekaw jestem czy będą u nas do maja nowe amplitunery 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lysyrafal napisał:

Z amplitunerem KD nie uzyskasz twardego, zwartego, skupionego basu. To przeciwny kierunek poszukiwań do tego co chcesz osiągnąć.

To i tak muszę najpierw kupić jakiś amplituner KD a potem kombinować w stereo bo na razie nie ma na to funduszy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kraft napisał:

Jak nie masz funduszy, to kup amplituner i cześć. Ampli KD to też wzmacniacz, tylko ma więcej kanałów;).

Chodzi o to żeby zmienić moje stereo musiałbym dopłacić conajmniej 4 tys więc wolę na razie zrobić kd do tego co mam i później kombinować ze stereo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy do Maja się coś poprawi. Najlepiej to już szukasz amplitunera kinowego. Ten z  racji funkcji ma więcej możliwości zmian dzwieku.

Dobry sub i będziesz miał szybki i zwarty bas.

Piotr

Czy różnią się brzmieniem denon 3700 , 4700 ,6700 czy warto dopłacać bo chyba różnią się tylko mocą  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2022 o 22:06, IgiK napisał:

To mogę podpiąć pod Denona pma 1520ae jak i pod kino domowe bo na tym kompletnie się nie znam wtedy kolumny grają z końcówki mocy a subwoofer ze wzmacniacza ?

Końcówkę możesz podłączyć do każdego wzmacniacza czy amplitunera z wyjściem "pre out". Z tego wyjścia otrzymasz sygnał bezpośrednio z przedwzmacniacza. Co do podłączenia subwoofera można wykorzystać rozdzielacze typu Y np. tego typu . Po rozdzieleniu sygnału z gniazda np. R, jedno gniazdo do podłączenia końcówki, drugie do subwoofera pod wejście LFE/Line in. Druga opcja to podłączenia subwoofera przez gniazdo "high level" jeżeli takie posiada. W naszym artykule jest to dokładnie opisane "Jak podłączyć subwoofer?".

W Twojej sytuacji jak ma to być zestaw 2.1, Denon marnowałby się z końcówką, wtedy za niego można do końcówki kupić przedwzmacniacz lub DACa z regulacją głośności albo po prostu inny zintegrowany wzmacniacz stereo np.  Exposure 2010S2D Amp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rms.pl napisał:

Końcówkę możesz podłączyć do każdego wzmacniacza czy amplitunera z wyjściem "pre out". Z tego wyjścia otrzymasz sygnał bezpośrednio z przedwzmacniacza. Co do podłączenia subwoofera można wykorzystać rozdzielacze typu Y np. tego typu . Po rozdzieleniu sygnału z gniazda np. R, jedno gniazdo do podłączenia końcówki, drugie do subwoofera pod wejście LFE/Line in. Druga opcja to podłączenia subwoofera przez gniazdo "high level" jeżeli takie posiada. W naszym artykule jest to dokładnie opisane "Jak podłączyć subwoofer?".

W Twojej sytuacji jak ma to być zestaw 2.1, Denon marnowałby się z końcówką, wtedy za niego można do końcówki kupić przedwzmacniacz lub DACa z regulacją głośności albo po prostu inny zintegrowany wzmacniacz stereo np.  Exposure 2010S2D Amp.

Jeśli chodzi o exposure to myślę zmienić na niego w przyszłości z końcówka mocy exposure ale najpierw kino domowe z góry dziękuję za odp . A to z tym kablem to kompletnie nie zrozumiałem 🤣🤣🤣 musiałbym to zobaczyć jeszcze jestem laikiem a ten filmik oglądałem jakiś czas temu. W subie mam oba wejścia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, IgiK napisał:

A to z tym kablem to kompletnie nie zrozumiałem 🤣🤣🤣 musiałbym to zobaczyć jeszcze jestem laikiem a ten filmik oglądałem jakiś czas temu. W subie mam oba wejścia 

Jak będziesz potrzebował pomocy, to śmiało możesz do nas dzwonić, telefonicznie poinstruujemy co i jak podłączyć, aby zagrało🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rms.pl napisał:

Jak będziesz potrzebował pomocy, to śmiało możesz do nas dzwonić, telefonicznie poinstruujemy co i jak podłączyć, aby zagrało🙂

Ok wielkie dzięki szkoda że wcześniej się nie znałem że np można podłączyć końcówkę mocy do amplitunera lub wzmacniacz stereo do amplitunera a w waszym sklepie powiedzieli że moje kolumny pociągnie tylko amplituner denon 6700 no ale przynajmniej kiedyś , conajmniej 10 lat temu kupiłem u was kable z których jestem zadowolony ultralink Matrix 2 z bananami 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, IgiK napisał:

Przynajmniej jak nie nowe to będą te nie dostępne choćby np Onkyo 696 tylko zastanawiam się czy brać Onkyo bo słyszałem że padają płyty HDMI ( mętlik w głowie ) może denon 3700 sam nie wiem 

W 696 nie padją płytki HDMI.

Czytałes o starszych modelach.

3700 to jednak wyższy model.

Nowszy i lepszy. Ale droższy.

11 godzin temu, IgiK napisał:

Czy różnią się brzmieniem denon 3700 , 4700 ,6700 czy warto dopłacać bo chyba różnią się tylko mocą  ?

Rożnią się funkcjonalnością jak i brzmieniem.

Faktycznie modele wyżej graja lepiej. ale odczujesz to głównie w kinie. Jesli będzie stereo to i tak lepiej 3700 + końcówka / wzmacniacz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

W 696 nie padją płytki HDMI.

Czytałes o starszych modelach.

3700 to jednak wyższy model.

Nowszy i lepszy. Ale droższy.

Rożnią się funkcjonalnością jak i brzmieniem.

Faktycznie modele wyżej graja lepiej. ale odczujesz to głównie w kinie. Jesli będzie stereo to i tak lepiej 3700 + końcówka / wzmacniacz.

Piotr

 

Na razie chce kino i jak będzie mało mocy to dam fronty od pma 1520 do amplitunera a potem się skupie na zmianie stereo dziękuję za odpowiedź 

Co oznacza że amplituner ma np 7.2 a przetwarzanie kanałów 7.1 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 12.01.2022 o 12:45, IgiK napisał:

Pma 520 i pma 720 odpada bo nie ma wyjścia na sub denon 800 pma tak samo 

Na razie są kolumny nie ma wzmacniacza testowałem na pma 800 na swoim starym czyli hk 3490 i na dra 800 ale to odpada bo to nie wzmacniacz 

Na pma 800 wypadły znakomicie ale nie ma wyjścia na sub więc myślałem o pma 600 będę chciał porównać z Yamaha a s701 

 

SVS Prime Wireless Soundbase nie przemawia do mnie pudełko które waży dwa kg 

Akurat z wymienionych ten SVS jest zdecydowanym faworytem i z Twoimi Polkami zgra się najlepiej, a w razie wymiany kolumn bez problemu wysteruje ligę lub dwie wyżej. Jedyny spory minus, to brak pilota, aczkolwiek apka jest zajebista.

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...