Skocz do zawartości

CD + streamer


wilson

Recommended Posts

Cześć. Może ktoś mógłby mi doradzić - do Cambridge AXR85 potrzebne mi jest i CD, i streamer, bo słucham muzyki z płyt i trochę internetowego radia, czasem też Spotify. Mogę kupić np. odtwarzacz CD od Cambridge typu AXC35 i np. Yamahę WXAD-10, ale mogę też po prostu kupić odtwarzacz płyt CD Yamahy, który ma wbudowany streamer - CD-NT670D. Co byłoby lepszym rozwiązaniem? A może są jeszcze inne opcje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ieast M30 PRO, Triangle AIO, Project Stream Box s2, Malina + AXC35

Piotr

Dzięki.

A jeszcze jedno: gdybym kupił Cambridge Audio DacMagic 100 albo iFi Audio ZEN DAC, albo lepszy (droższy) DAC i podłączył do niego tablet, który mam, i w ten sposób streamował muzykę - osiągnąłbym ten sam efekt jak przy korzystaniu z wyżej wymienionych streamerów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia byłby oddzielny odtwarzacz płyt cd oraz streamer. Polecałbym zostawić jedną serię jesli chodzi o odtwarzacz CD czyli postawiłbym na CA AXC35 i dokupiłbym dodatkowo Audio Pro Link 1 do obsługi serwisów streamingowych. Możesz także pomyśleć nad DACiem takim jak Topping E50 i w przyszłości dokupiłbym malinkę lub iFI Audio Zen Stream. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Rozdzielenie funkcji zawsze jest korzystne dla dzwieku. Lepiej jakis osobmy CD. I dlaczego po prostu nie skorzystasz ze zlacza BT do streamowania muzyki z telefonu i sluchania radia internetowego? 

Bo wszędzie podają, że jakość przez BT jest o wiele niższa niż ze streamera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Khedron napisał:

Jasne o ile masz odpowiedni wzmacniacz, kolumny, kable, pomieszczenie odsluchowe i pliki w dobrym formacie. Spotify to jakosc idealna na bt. 

Mam bardzo małe doświadczenie ze spotify - czasem włączam na słuchawkach. Ale pora go nabrać. 

Jak dotąd słuchałem muzyki przede wszystkim z płyt CD.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia byłby oddzielny odtwarzacz płyt cd oraz streamer. Polecałbym zostawić jedną serię jesli chodzi o odtwarzacz CD czyli postawiłbym na CA AXC35 i dokupiłbym dodatkowo Audio Pro Link 1 do obsługi serwisów streamingowych. Możesz także pomyśleć nad DACiem takim jak Topping E50 i w przyszłości dokupiłbym malinkę lub iFI Audio Zen Stream. 

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wilson napisał:

Dzięki.

A jeszcze jedno: gdybym kupił Cambridge Audio DacMagic 100 albo iFi Audio ZEN DAC, albo lepszy (droższy) DAC i podłączył do niego tablet, który mam, i w ten sposób streamował muzykę - osiągnąłbym ten sam efekt jak przy korzystaniu z wyżej wymienionych streamerów?

Nie do końca ale warto spróbować skoro tablet masz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...