Skocz do zawartości

Jakie kolumny 2500zł z mocnym basem.


gadek80

Recommended Posts

Witam

Kolega chce kupić kolumny podłogowe do amplitunera Yamaha Musiccast r-n602.

Słucha ogólnie wszystkiego i nie jest audiofilem, więc raczej uniwersalne z mocnym basem. Budżet około 2500zł.

Do Cantona nie ma przekonania, bo słuchał go zamontowanego w aucie i jako firmowe radio średnio się spisywało.

Czy polecicie ciekawe modele?

 

Dziękuje Maciek

Edytowano przez gadek80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, gadek80 napisał:

Witam

Kolega chce kupić kolumny podłogowe do amplitunera Yamaha Musiccast r-n602.

Słucha ogólnie wszystkiego i nie jest audiofilem, więc raczej uniwersalne z mocnym basem. Budżet około 2500zł.

Do Cantona nie ma przekonania, bo słuchał go zamontowanego w aucie i jako firmowe radio średnio się spisywało.

Czy polecicie ciekawe modele?

 

Dziękuje Maciek

Dodam, że sam posiadam 18 letnie kolumny Jamo s708, które i mają mocny bas i zadowalającą jakość, więc początkowo myślałem, o Jamo S809, bo mają przystępną cenę, ale podobno bas nie jest taki mocny i czytałem, że bardziej nadają się do kina domowego niż słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podobały się Indiany Tesi 561. Mają jeden głośnik mniej na kolumne, to pewnie ma wpływ na nośność dźwięku i bas. Mam tację?

Parametry też mają dosyć bo od 35hz-22000. Yamahy 555 ma 55hz-35000hz dopiero model 777 ma od 30hz-35000hz

 

tesi.jpg

Edytowano przez gadek80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim nie patrz na parametry techniczne, papier przyjmie wszystko :)
Jeśli koledze zależy na mocnym basie to polecałbym zwrócić uwagę na Polk Audio ES55 lub na bardziej przejrzyste Magnat Supreme 2002.

Indiana Line Tesi 561 nie zapewnią tak mięsistego basu jak Polk Audio czy Magnat. Możesz jeszcze rozważyć Pylon Audio Sapphire 25, które bardzo dobrze zgrywają się z RN602. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę dodać do Heco Aurora 700, Melodika BL 40 MKIII albo Magnat Supreme 2002, Polk Audio jeszcze kolumny Dali Zensor 7 i może Tuefel Ultima40?

Żeby były do tańca i różańca, żeby zrobiły imprezę i cicho też znośnie zagrały.

I jeżeli chodzi o te wszystkie które byście wybrali najprędzej i dlaczego?

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź :)

Edytowano przez gadek80
dopisany model i tekst
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pytasz o opinie forumowiczów. Ci odpowiadają na Twoje zapytanie a Ty szukasz innych opcji, dlaczego?? Ode mnie propozycja to Magnat supreme 2002 i jak widzisz prawie każdy te kolumny wymienił tak więc coś to znaczy? Wilson to nowa marka niby polska ale pewnie chińska. Słyszałem kolumny Wilson movix na pierwsze stereo brzmią niby ok ale jak posłuchasz wcześniej np Melodiki, Indiana Line, Polk Audio czy Dali Zensor to zorientujesz się, że one wszystkie to niebo w porównaniu do Wilsonów. Z polskich jeszcze fajnie grają STX Electrino 250.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa kolego Arturze, to nie ja pytałem o Wilsony tylko ktoś inny a ja jestem autorem postu :)

Dziękuję Wam bardzo za pomoc i rady, wszystkie już są przeczytane. Jak tylko kolumny zostaną wybrane napiszę tutaj, bo niestety nie ja je kupuje więc diecezja należy do inwestora. 

Myślę, że weźmie je pod uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wilson Six power płacisz za wbudowane suby.

To kolumny dla uwielbiających bas kosztem spójności dzwieku.

Jak dobrze wybierzesz kolumny to nie potrzebne Ci takie "wsparcie"

Dnia 14.01.2022 o 19:45, gadek80 napisał:

Czy mogę dodać do Heco Aurora 700, Melodika BL 40 MKIII albo Magnat Supreme 2002, Polk Audio jeszcze kolumny Dali Zensor 7 i może Tuefel Ultima40?

Mimo że Zensor 7 będzie miał z nich najmniejszy bas to możesz je dopsiać do listy. Uzywane sa w dobrej cenie.

Teufel nie.

Dnia 14.01.2022 o 19:45, gadek80 napisał:

I jeżeli chodzi o te wszystkie które byście wybrali najprędzej i dlaczego?

Każdy by wybrał coś innego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...