Skocz do zawartości

Elac Carina 243.4 (podstawkowe) vs Pylon Audio Diamond 25


Krystian Forszpaniak

Recommended Posts

Bo zapewne w tym miejscu na gorze miales wzmocnienie spowodowane modami pomieszczenia. Bas w pokoju w kazdym miejscu jest inny.

Robiles RoomPerfect dla miejsca odsluchowego i Lyngdorf dobral optymalna ilosc wzgledem tych kolumn. 

Natomiast na gorze gdzie byles RP juz nie dzialal, bo nie mierzyl wzgledem tego miejsca.

Po prostu spodobalo Ci sie dudnienie i wzmocnieni basu w tym miejscu.

W mojej opinii powinienes po prostu dokupic dobry subwoofer w obudowie zamknietej, ktory dobrze dociazy te kolumny.

Ustawisz w Lyngdorfie zwrotnice 4 rzedu na 90Hz filtr gornoprzepustowy dla kolumn, 90 Hz dolnoprzepustowy dla suba, wstawisz odleglosc w cm od miejsca odsluchowego do kolumn i do subwoofera w opcjach Lyngdorfa, zrobisz ponowny pomiar RoomPerfect i bedziesz sie cieszyc duzo lepszym dociazeniem dolu i mozliwosciami.

Oczywiscie bys musial tu jeszcze znalezc optymalne miejsce dla subwoofera. 

Wypozycz na testy jakiegos SVSa lub RELa i zobaczysz.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

A jak wyłączyłeś kalibrację to bas bardziej Ci się pdooba?

 

Bez kalibracji jest go trochę więcej i mam wrażenie że tutaj mógłbym więcej osiągnąć ustawieniem filtrów w Lyngdorfie (dostosowując do moich oczekiwań). Jeszcze jednak tego nie robiłem bo cały czas używam Room Perfect jako referencji dla pomieszczenia. Opisując wcześniejszy przypadek basu na tej wysokości było aż za dużo. Ale był wyraźny i słyszalny, co wynika pewnie też z użycia podniesionego filtru "low shelf".  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Bez kalibracji jest go trochę więcej i mam wrażenie że tutaj mógłbym więcej osiągnąć ustawieniem filtrów w Lyngdorfie (dostosowując do moich oczekiwań). Jeszcze jednak tego nie robiłem bo cały czas używam Room Perfect jako referencji dla pomieszczenia. Opisując wcześniejszy przypadek basu na tej wysokości było aż za dużo. Ale był wyraźny i słyszalny, co wynika pewnie też z użycia podniesionego filtru "low shelf".  

No to polecam się z tym pobawić troszkę.

Żeby jednak wyciągnąć to co się chce.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 17.01.2022 o 07:23, S4Home napisał:

Jestem podobnego zdania co kolega wyżej.

Produkty zupełnie innej klasy.

Ale pytanie co możesz się spodziewać? Większej mocy, więcej grania. Góra nieco jaśniejsza. Nie będa jednak tak melodyjne i szczegółowe w średnicy i dole jak ELACi.

Piotr

Witam, udało mi się w końcu przetestować Pylon Diamond 25 z Lyngdorfem i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony. Potwierdza się przede wszystkim Twoja uwaga że będzie więcej grania. Dźwięk jest obszerniejszy i znacznie bardziej słyszalny w średnicy i wg. mnie kolumny są bardziej wyrozumiałe dla gorszych realizacji w porównaniu z Cariną. Dla mnie same plusy. U mnie stały dość blisko ściany i uważam że dolny zakres nie wypadał źle. Ciche granie dawało więcej przekazu niż Carina na podobnym poziomie. Czuć jednak że Elac to większa kultura i precyzja. Sumarycznie jednak więcej radości dają Pylony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2022 o 21:09, Rafał S napisał:

Pytasz o rzeczy z dwu biegunów: z jednej strony podłogówka z łagodną górą, obfitą średnicą i misiowatym basem. Z drugiej - monitor o szczegółowym brzmieniu i precyzyjnym basie. Diamondy (nawet monitory) potrzebują trochę miejsca od ściany. Cariny mogą stać całkiem blisko ściany (próbowałem tak w swoim pokoju) i nie powinno dudnić.

Jeśli rozważasz i Diamondy i Cariny, to powinieneś też sprawdzić sporo innych, które brzmieniowo mieszczą się między nimi.

Czy możesz podać kilka przykładów, odnośnie głośników które są brzmieniowo między Elac Carina a Pylon Diamond. Dodam, że w Pylonach podoba mi się muzykalność oraz większy rozmach czego w Carinie nieco brakuje (wg. mnie). Carina to jednak większa kultura i precyzja. Bliżej mi do Pylonów jednak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krystian Forszpaniak napisał:

Czy możesz podać kilka przykładów, odnośnie głośników które są brzmieniowo między Elac Carina a Pylon Diamond. Dodam, że w Pylonach podoba mi się muzykalność oraz większy rozmach czego w Carinie nieco brakuje (wg. mnie). Carina to jednak większa kultura i precyzja. Bliżej mi do Pylonów jednak. 

Ja niegdyś, po odsłuchu tych dwu (i jeszcze Audio Physic Classic 3) zdecydowałem się ostatecznie na Monitor Audio Silver 100 6G. W teorii miały być jasne i twarde, a tymczasem u mnie w domu zagrały muzykalniej niż Elac Carina. Porównywalna precyzja z Carinami, rozmach jeszcze większy od Diamondów. No, ale to już kawał monitora z 20-centymetrowym przetwornikiem na dole. :)

Natomiast teraz, po Twoim opisie, pomyślałem o Heco Celan Revolution 3.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sonique napisał:

A jak z basem u nich?

Kawał basu, schodzącego do 40 Hz i kontrolowanego znacznie lepiej niż w Diamondach, gdzie był wyraźnie poluzowany i nie wyrabiał w szybkich rytmach. Mięsisty ten bas z Silverów, podobał mi się też bardziej niż z AP C3, gdzie był już wyjątkowo precyzyjny, ale lżejszy i taki "gumowaty", barwę basu zdecydowanie wolałem z Silverów. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sonique napisał:

Może właśnie ku Silver 100 bo wiele mi się u ich dużego brata podoba.

To chyba byłby krok w dół. Szczególnie w przypadku Twojego salonu (około 35 m^2, tak?). :) Poza tym, jeśli już iść w monitory, to myślę, że w cenie swoich MA Silver 500 mógłbyś znaleźć coś wyjątkowego, bardziej zaawansowanego i ciekawszego niż Silver 100 (niczego im nie ujmując, bo mam do nich sentyment).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2023 o 13:19, Krystian Forszpaniak napisał:

Witam, udało mi się w końcu przetestować Pylon Diamond 25 z Lyngdorfem i muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony. Potwierdza się przede wszystkim Twoja uwaga że będzie więcej grania. Dźwięk jest obszerniejszy i znacznie bardziej słyszalny w średnicy i wg. mnie kolumny są bardziej wyrozumiałe dla gorszych realizacji w porównaniu z Cariną. Dla mnie same plusy. U mnie stały dość blisko ściany i uważam że dolny zakres nie wypadał źle. Ciche granie dawało więcej przekazu niż Carina na podobnym poziomie. Czuć jednak że Elac to większa kultura i precyzja. Sumarycznie jednak więcej radości dają Pylony.

Ciesze się że mogłem pomóc :)

Pod innym logiem ale to wciaż ja :)

Dnia 28.01.2023 o 17:30, Krystian Forszpaniak napisał:

Czy możesz podać kilka przykładów, odnośnie głośników które są brzmieniowo między Elac Carina a Pylon Diamond. Dodam, że w Pylonach podoba mi się muzykalność oraz większy rozmach czego w Carinie nieco brakuje (wg. mnie). Carina to jednak większa kultura i precyzja. Bliżej mi do Pylonów jednak. 

Monitor audio gold

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...