Skocz do zawartości

Amplituner ONKYO TX-8150 jakie kolumny + sub do stereo 2.1


suzu4x4

Recommended Posts

Witam,  potrzebuje zakupić kolumny + subwoofer do amplitunera Onkyo TX-8150 , salon niecałe 30m2 używane będą głownie do filmów i muzyki ze Spotify.

Za jakiś czas będę chciał wymienić amplituner na 5.1 lub 7.2 ale kolumny i suba bym zostawił dokupując wówczas brakujące głośniki potrzebne do rozbudowy systemu (centralny satelity itd)

 na chwilę obecną myślałem o kolumnach :

- Polk Audio Monitor XT70 + Polk Audio Monitor XT12

- Audio Monitor 200 + Audio Monitor MRW-10

- Heco Aurora 700 + Heco Aurora Sub 30 A

co myślicie o powyższym ? czy to dobry kierunek czy może coś zupełnie innego do posiadanego przezemnie  TX-8150 ?

budżet na głośniki 2-3 tyś + 1-1,5 tyś na suba

z góry dziękuję,

Edytowano przez suzu4x4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to że w przyszłości planujesz kino rozważ jeszcze Klipsch RP-260F. Pomimo że są to kolumny które grają "V-ką" to dokładnie z tym Onkyo było ok. A w kinie sprawdzą się idealnie. Ja słuchałem na nieco mniejszym metrażu ale myślę że przy 30m2 też dadzą radę. Niezbędny odsłuch bo jest to charakterystyczne granie które nie każdemu przypadnie do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Józef Herczek napisał:

Patrząc na to że w przyszłości planujesz kino rozważ jeszcze Klipsch RP-260F. Pomimo że są to kolumny które grają "V-ką" to dokładnie z tym Onkyo było ok. A w kinie sprawdzą się idealnie. Ja słuchałem na nieco mniejszym metrażu ale myślę że przy 30m2 też dadzą radę. Niezbędny odsłuch bo jest to charakterystyczne granie które nie każdemu przypadnie do gustu. 

nad Klipsch RP-260F też myślałem ale to górna granica budżetu więc w tej cenie chyba wolałbym Aurory 700

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Patrząc na teraz i na przyszłość to Heco Aurora 700 + Sub 30A

Polk audio to tez ciekawa opcja. Obecnie kupisz je znacznie taniej.

Z Monitor audio to model Monitor 300 a nie 200.

Zapraszam na odsluch

Piotr

 

to zawężę wybór do HECO i Polk Audio .

Faktycznie przy obecnych cenach na Polk Audio chyba warte uwagi . Jaka jest różnica pomiędzy tymi zestawami ? na tyle duża że warto dopłacić do HECO ?

zaznaczam że nie jestem melomanem ale jakby była "przepaść" to rozważę dopłatę.

macie oba komplety na stanie ?

Pozdrawiam

Kuba

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, suzu4x4 napisał:

nad Klipsch RP-260F też myślałem

Mój błąd, pomyliłem oznaczenia kolumn. Jest to poprzednik modelu RP-6000F i jest polecany do stereo. Mimo wszystko kolumny Klipsch zawsze kojarzyły mi się bardziej z KD. Osobiście wybrałbym do rozbudowy te kolumny i dozbierał pieniądze na lepszy subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wielkości pomieszczenia z Onkyo oprócz wymienionych kolumn, dobrze zgrywają się też Melodika BL40 mk3. Wyrazistszą górę pasma otrzymasz z Klipsch R-620F. Z subwooferów w kwocie do 1,5k polecam zbierający bardzo dobre opinie Klipsch R-100SW. Co do wyboru kolumn zalecam Tobie wybranie się do salonu ze swoim Onkyo w celu odsłuchu wytypowanych kolumn, aby przekonać się samemu co do charakteru ich grania. Takie odsłuchy dopiero dadzą Ci odpowiedź, który zestaw oferuje prezentację dźwięku, która najbardziej Ci leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, suzu4x4 napisał:

nad Klipsch RP-260F też myślałem ale to górna granica budżetu więc w tej cenie chyba wolałbym Aurory 700

to zawężę wybór do HECO i Polk Audio .

Faktycznie przy obecnych cenach na Polk Audio chyba warte uwagi . Jaka jest różnica pomiędzy tymi zestawami ? na tyle duża że warto dopłacić do HECO ?

zaznaczam że nie jestem melomanem ale jakby była "przepaść" to rozważę dopłatę.

macie oba komplety na stanie ?

Pozdrawiam

Kuba

 

XT70 może zagrać nawet ciekawiej w kinie.

Heco 700 vs te Polki musisz odsłuchać . Bo tu to kwestia indywidualnych preferencji.

Klipsch jedli stawiasz w większości na kino.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem podziękować wszystkim za opinię i pomoc.

Finalnie zdecydowałem się na HECO Aurora 700 + SUB 30A  do tego zakupiłem kable KLOTZ LY240 2x4mm2  do głośników , KLOTZ AC110 1RCA-2RCA do subwoofera , i TOSLINK QED Profile QE5071 do połączenia z telewizorem.

powiem tak dla mnie jako dla laika jest rewelacja.

Zestaw gra tak pięknie że na razie odechciało mi się rozbudowy na 5.1  :)

Jak dla mnie głośniki mają wystarczająco dobry dół i w zasadzie do muzyki SUB nie jest konieczny, skręcam go na nieco powyżej minimum.

Do filmów SUB już się przydaje.

Wiele swoich muzycznych kawałków  polubiłem na nowo , teraz wieczorem zamiast obejrzeć coś w TV robię sobie sesyjkę muzyczną 😇

 

 

 

 

Edytowano przez suzu4x4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...