Skocz do zawartości

Subwoofer do stereo jako uzupełnienie zestawu


kacper.kaps

Recommended Posts

Cześć,

Mój aktualny zestaw to:
- Pylon Diamond 28
- NuPrime DAC-9 + 2x NuPrime STA-9 jako monobloki
- Node 2i

Do tej pory wszystko było naprawdę idealnie, w graniu nie brakowało mi niczego, bas był sprężysty, dobrze kontrolowany i wybrzmiewał tam, gdzie miał wybrzmiewać. Nie mogłem się naprawdę do niczego przyczepić.

Niestety sprawa się trochę rypła po wstawieniu do salonu dość sporej szafy, która sporą część niższych rejestrów zabrała i banan z twarzy zniknął. Było przyjemnie i mięciutko, a jest trochę płycej i delikatnie brakuje mi tego dołu, stąd przeszło mi przez myśl, żeby dorzucić sub. Nie jest to diametralna zmiana na gorsze, ale no nie ma co ukrywać - w jakiś sposób odczuwalna.

Przede wszystkim chciałbym, żeby sub uzupełniał zestaw i wypełniał pokój basem, a nie trząsł ścianami. Nie zależy mi na denerwowaniu sąsiadów  (mieszkam w bloku) i chciałbym, aby bas był dobrze kontrolowany i się nie rozlewał, więc raczej na pewno zamknięta obudowa. Muzyki rzadko słucham na poziomie wyższym niż 20%. Zazwyczaj 10-15%.

Salon ma 18m2. 100% muzyka. 

Moje typy to SVS 1000 PRO, jakiś REL (czytałem, że do muzyki o wiele lepiej się nadają niż SVS(?), ewentualnie Velodyne, bo widzę, że są aktualnie w nienajgorzszej cenie w @Q21.

Problem z RELami z serii T jest taki, że wszystkie suby są w lakierze z połyskiem, co średnio mi odpowiada, dlatego dobrze by było, aby wykończenie było bardziej matowe.

Nie chciałbym wydawać więcej niż 2000-3000 PLN.

Będę wdzięczny za nakierowanie mnie na dobry trop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam suba w stereo jako uzupełnienie dołu. Pomieszczenie ok 24mkw. Mój sub to BK Electronic XXLS400 połączony tak jak subwoofery RELa- za pomocą złącza Speakon. Takie połączenie gwarantuje ,że sub otrzyma identyczny sygnał jak kolumny. Subwoofery BK czasem trafiają się w dobrych cenach na aukcjach ale dość rzadko. Jeśli chcesz uzupełnić tylko dół pasma to w zupełności w 18mkw wystarczy REL.  Ten NuPrime to D klasa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam suba w stereo jako uzupełnienie dołu. Pomieszczenie ok 24mkw. Mój sub to BK Electronic XXLS400 połączony tak jak subwoofery RELa- za pomocą złącza Speakon. Takie połączenie gwarantuje ,że sub otrzyma identyczny sygnał jak kolumny. Subwoofery BK czasem trafiają się w dobrych cenach na aukcjach ale dość rzadko. Jeśli chcesz uzupełnić tylko dół pasma to w zupełności w 18mkw wystarczy REL.  Ten NuPrime to D klasa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin K napisał:

Ten NuPrime to D klasa?

NuPrime podaje, że jest to połączenie klasy A i D, ale nie wiem na jakiej zasadzie to działa, bo tak naprawdę to prosty ze mnie chłop i interesuje mnie finalne brzmienie, a nie technikalia ;) 

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrego uzupełnienia dołu w stereo to faktycznie REL serii T. To suby które grają wyjątkowo dobrze. Głównie ze względu na swój sposób zasilania.

Jesli potrzebujesz go w stereo model PRO od SVS nie jest Ci potrzebny. Dokładasz znaczna cześć za sterowanie apką.

Z BK elec też miałem do czynienia i także mogę polecić.

Ewentualnie obecnie w promocji Velodyne. Tu masz bardzo dobrą ofertę teraz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależy Ci na basie, który będzie tłem, dopełnieniem całości to REL T5x sprawdziłby się bardzo dobrze. SVS SB1000 Pro zapewni większą dynamikę oraz zejdzie niżej. Velodyne DB10 będzie lepiej różnicował bas ale nie będzie to spektakularna różnica względem SVS. 

Zapraszam po wyceny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...