Skocz do zawartości

Gramofon dla męża - co kupić?


Recommended Posts

Acha! Na początek polecam półautomat lub pełen automat. Wygoda. Kalibracji się nauczysz. Żadna filozofia. 😂. Poproś Marcina o bloczek do kalibracji. Oraz o krótkie przeszkolenie jak ustawić siłę nacisku. Pokaże Ci jak ustawić bez wagi ramię. Wagę dokupisz sobie później oraz inne akcesoria.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

@Asia nie wiem , czy widziałaś zdjęcie mężowego systemu technicsa, toć ja podobny miałem w liceum, nie sądzę aby mąż nowicjuszki był audiofilem, raczej melomanem i wystarczy porządny sprzęt ze średniej półki typu rega planar ,project debut lub teac tn3b, co do używanych to najlepiej słuchać Tomka...

sam prze 20 lat grałem na plastikowym sony i mi to nie przeszkadzało, choć co demonów audiofilstwa, to mogą się one pojawić w każdej chwili...

 

Dzieki wielkie! Tak, wszystko się zgadza- jak obudzi się w nim demon to będzie już sam szukać 😁

na dzień dobry taki sprzęcik nam wystarczy. Tomek i inni użytkownicy- ogromnie Wam dziękuje za każde słówko i podpowiedz! Jesteście wielcy!❤️

3 godziny temu, Asia napisał:

Marcin! Trochę dyplomacji 😉.

Przecież w tym rzecz żeby nie komplikować zanadto.

Święte słowa 🙂.

To idealnie, ja bym nie czekała tylko jechała oglądać ten sprzęt w Legnicy. Solidne, sprawdzone bebechy to podstawa. A w przyszłości okazja żeby kupić kolejny prezent typu wkładka lub płyta 🙂

No, jak przemyślałam to duże pole do popisu na gadżety na kolejne lata 🙂.

Dziękuje Asiu! To się nazywa wsparcie! 😘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Z Marcinem z audioshock trzeba się wcześniej umówić. Na miejscu będziesz mieć bardzo duży wybór wszelakiego sprzętu, ale najwięcej drapaków. Zapytaj o Sony/Wega. Szukaj z ramieniem typu S.

Pozdrawiam

Dziękuje! 😊

4 minuty temu, 1Ender napisał:

To kiedy wycieczka do Legnicy?

Kurcze właśnie dumam… muszę to ewentualnie zrobić żeby malz się nie zorientował, ze coś kombinuje… w tygodniu w razie czego po weekendzie- lub w ostateczności wysyłka ( tak, wiem- zdecydowanie lepiej jechać. Choć pewnie taka przesyłka jest odpowiednio przygotować a w razie W). Muszę logistycznie wszystko poustawiać, czy dam rade się kopsnac. Ale zakup na dniach… w sumie to już postawiła na tego uniwersum. Tamte o których pisal

 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

np. coś w tym stylu

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-3300-11775976400

poszukaj w polecanym Audioshock

Kurcze belka😅już mi łeb paruje… 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-2350-paskowy-full-serwis-11126378813

Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy. https://allegro.pl/apka

ten sprzedawca z Legnicy ma takiego soniaka

i mam mętlik- wyglada całkiem spoko, choć o wygląd mi się tu nie rozchodzi najbardziej. Trochę droższy od uniwersum- ale może warto? Nie wiem… 

mód tego sprzedawcy na bank wezmę bo Legnica blisko i go znacie ( wiec nawet jakby miał wyslac to chyba przeżyje)- tylko który teraz ? 
z nówek tamte ładne z wyglądu- nie da ukryć, choć już z tysiaka dołożyć tez trzeba… matkoo ja jestem niezdecydowanym babskiem😅 

moze zróbmy głosowanie????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowicjuszka bierz tego Soniaka. Widać , że osoba która robiła upgrade / kabel IC / ma o tym pojęcie.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-2350-paskowy-full-serwis-11126378813

za dziesięć lat kupisz sobie taki pasek

https://www.thakker.eu/en/belts/turntables/sony-ps-2350-belt/a-4206/

i masz spokój na następne 30 lat.

jeszcze prawnuki będą miały z Sony pożytek.

poczytaj o nim

https://www.vinylengine.com/library/sony/ps-2350.shtml

w załączniku instrukcja obsługi

ve_sony_ps-2350_en.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

@Nowicjuszka bierz tego Soniaka. Widać , że osoba która robiła upgrade / kabel IC / ma o tym pojęcie.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-2350-paskowy-full-serwis-11126378813

za dziesięć lat kupisz sobie taki pasek

https://www.thakker.eu/en/belts/turntables/sony-ps-2350-belt/a-4206/

i masz spokój na następne 30 lat.

jeszcze prawnuki będą miały z Sony pożytek.

poczytaj o nim

https://www.vinylengine.com/library/sony/ps-2350.shtml

w załączniku instrukcja obsługi

ve_sony_ps-2350_en.pdf 2 MB · 1 download

Dobra, to jedziemy z tym koksem😅 to teraz muszę zorganizowac sciepke- ktoś się pisze?🤪 oczywiście taki żarcik😂

Niech się chlopina cieszy- muszę go kupic, mam nadzieje ze po weekendzie nikt nie zgarnie go z Allegro😅

odezwe się do was! Sciskam wszystkich! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiecie, ze Pan z Legnicy może nawet do mnie przyjechac jak coś? ( ten polecany serwisant) .Ale czad! Właśnie rozmawiałam z nim przez tel. Teraz muszę tylko zastanowić się, czy pojechać i sprawdzić inne tez sprzęty- czy tez uparcie stanąć przy soniaku i może go przywieźć.. No serwis full wypas! ( dlatego kusi mnie opcja druga😜)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gramofon-toshiba-sr-f430-universum-6000-10489533523

Ta Toshiba też fajna, pełen automat, nie wiem tylko, czy jest możliwość obsługi z manualną? Mam np. duży krążek ale prędkość 45. Taka ciekawostka.

To niech wrzuci do bagażnika Uniwersum, Sony i Toshibe. I niech mąż wybierze. Ale o wizycie nic mu nie mów. 😂

W końcu ma być dla niego! Odsłuch niech zdecyduje. Tzn. uszy męża. 

😂😂😂

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1Ender napisał:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-toshiba-sr-f430-universum-6000-10489533523

Ta Toshiba też fajna, pełen automat, nie wiem tylko, czy jest możliwość obsługi z manualną? Mam np. duży krążek ale prędkość 45. Taka ciekawostka.

To niech wrzuci do bagażnika Uniwersum, Sony i Toshibe. I niech mąż wybierze. Ale o wizycie nic mu nie mów. 😂

Haha zdziwiłby się 😂 ale tak serio- ciekawe czy to nie byłoby nadużycie z mojej strony, żeby zabrał te 3 sztuki😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Nowicjuszka napisał:

ale tak serio- ciekawe czy to nie byłoby nadużycie z mojej strony, żeby zabrał te 3 sztuki

Ale skądże! Każdy przecież wozi kilka gramofonów w bagażniku , to całkiem normalne. Nie krępuj się 🤣

A poważnie to z pewnością coś dobrego doradzi.

1 godzinę temu, Nowicjuszka napisał:

Pan z Legnicy może nawet do mnie przyjechac jak coś? ( ten polecany serwisant) .Ale czad!

I właśnie na tym polega przewaga płci pięknej nade mną. Ja jak bym zadzwonił to zapewne by było ; " bierzesz Pan , czy nie , mam czas do 15-tej " :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Ale skądże! Każdy przecież wozi kilka gramofonów w bagażniku , to całkiem normalne. Nie krępuj się 🤣

A poważnie to z pewnością coś dobrego doradzi.

I właśnie na tym polega przewaga płci pięknej nade mną. Ja jak bym zadzwonił to zapewne by było ; " bierzesz Pan , czy nie , mam czas do 15-tej " :) 

Hahahha dobre😂 a ze stara nie jestem to kawa, ciastko w tle dobra muzyka- może być lepiej?😂

dobra- wracając do tych pudełeczek, które wykańczają mnie już psychicznie. Doszliśmy do punktu z wyższym budżetem, a wiec…:

lepiej w uzywke po serwisie, czy model który rzucił kolega wczesniej z nówek. Co sądzicie?

https://m.ceneo.pl/46432457#tab=reviews

zastanawia mnie tez jedno: minowicie różnica między uniwersum a soniak( poprawcie mnie jeśli się myle):

- przewaga dobiaka to jakość wykonania, materiały, więcej możliwości w przypadku checi rozwoju??

- jeśli chodzi o sam dzwiek- zasadniczej roznicy nie ma dla przeciętnego „Kowalskiego”? 
Mysle, ze w waszym przypadku jest różnica i usłyszycie wszystko😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nowicjuszka napisał:

Doszliśmy do punktu z wyższym budżetem, a wiec…:

lepiej w uzywke po serwisie, czy model który rzucił kolega wczesniej z nówek. Co sądzicie?

Jak chcesz mieć mebel ,to ta Rega może się wpasować w design pokoju , choć w Ikei widziałem ładniejsze :) . Jak mówimy o gramofonie to jednak Sony , Universum  ..........

Czym się różnią ? Sony to marka , Universum mniej znany choć to Micro Seiki . Łatwiej by Ci było z Universum. Ma stroboskop , więc natychmiast wiesz , czy trzyma obroty , ma napęd bezpośredni, więc odpada kwestia paska i jego zużywania się. 

Ale obydwa gramofony są naprawdę dobre.

Co do dźwięku to w dużej mierze zależy od tego jak precyzyjnie ustawisz gramofon , jaką zamontujesz wkładkę / naprawdę proponuje nie szaleć na początku /, jak będziesz dbała o płyty .... Gramofon to mechanika i to jest właśnie w nim piękne. Nie jesteśmy zależni od prędkości internetu , kodeków , aktualizacji .....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak chcesz mieć mebel ,to ta Rega może się wpasować w design pokoju , choć w Ikei widziałem ładniejsze :) . Jak mówimy o gramofonie to jednak Sony , Universum  ..........

Czym się różnią ? Sony to marka , Universum mniej znany choć to Micro Seiki . Łatwiej by Ci było z Universum. Ma stroboskop , więc natychmiast wiesz , czy trzyma obroty , ma napęd bezpośredni, więc odpada kwestia paska i jego zużywania się. 

Ale obydwa gramofony są naprawdę dobre.

Co do dźwięku to w dużej mierze zależy od tego jak precyzyjnie ustawisz gramofon , jaką zamontujesz wkładkę / naprawdę proponuje nie szaleć na początku /, jak będziesz dbała o płyty .... Gramofon to mechanika i to jest właśnie w nim piękne. Nie jesteśmy zależni od prędkości internetu , kodeków , aktualizacji .....

 

Kurcze… ale to ładnie napisałeś. Mebl nie potrzebuje- ładnie wyglada, ale nie o to mi chodzi zupełnie. Dylemat mam wiec ostateczny między dwoma modelami ( innych już nawet sprawdzać nie chce). 
Kwestia wobec tego, czy ten droższy- czy tańszy. Pewnie gdybys ty miał kupować- brałbym soniaka? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nowicjuszka napisał:

Pewnie gdybys ty miał kupować- brałbym soniaka? 

Ja tak. Dlaczego ? Mimo , że nie ma stroboskopu /mam tarczę stroboskopową a i można zastąpić aplikacją w telefonie / , ma napęd paskowy i ja lubię napęd paskowy , jest prosty , nie ma się co zepsuć :) . Ma wg. mnie lepiej skonstruowane ramię, a ściślej przeciwwagę.. Jednym słowem Sony jest mniej skomplikowany i jak dla mnie jest to jego przewaga. Może dlatego , że ja prosty człowiek jestem :) 

Ale gwarantuję , że z Universum też będziesz zadowolona. 

Pogadaj ze sprzedającym o szablonie do kalibracji , i niech Ci wszystko pokaże . Zapytaj czy jest możliwość regulacji VTA / wysokości ramienia/. Jak nie ma to też dasz radę , jak ma ,to będzie to miły akcent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja tak. Dlaczego ? Mimo , że nie ma stroboskopu /mam tarczę stroboskopową a i można zastąpić aplikacją w telefonie / , ma napęd paskowy i ja lubię napęd paskowy , jest prosty , nie ma się co zepsuć :) . Ma wg. mnie lepiej skonstruowane ramię, a ściślej przeciwwagę.. Jednym słowem Sony jest mniej skomplikowany i jak dla mnie jest to jego przewaga. Może dlatego , że ja prosty człowiek jestem :) 

Ale gwarantuję , że z Universum też będziesz zadowolona. 

Pogadaj ze sprzedającym o szablonie do kalibracji , i niech Ci wszystko pokaże . Zapytaj czy jest możliwość regulacji VTA / wysokości ramienia/. Jak nie ma to też dasz radę , jak ma ,to będzie to miły akcent.

 

 

Przed chwilą, Nowicjuszka napisał:
17 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja tak. Dlaczego ? Mimo , że nie ma stroboskopu /mam tarczę stroboskopową a i można zastąpić aplikacją w telefonie / , ma napęd paskowy i ja lubię napęd paskowy , jest prosty , nie ma się co zepsuć :) . Ma wg. mnie lepiej skonstruowane ramię, a ściślej przeciwwagę.. Jednym słowem Sony jest mniej skomplikowany i jak dla mnie jest to jego przewaga. Może dlatego , że ja prosty człowiek jestem :) 

Ale gwarantuję , że z Universum też będziesz zadowolona. 

Pogadaj ze sprzedającym o szablonie do kalibracji , i niech Ci wszystko pokaże . Zapytaj czy jest możliwość regulacji VTA / wysokości ramienia/. Jak nie ma to też dasz radę , jak ma ,to będzie to miły akcent.

 

 

Zawsze powtarzam: mniej znaczy więcej😉

Wobec tego pogadam ze sprzedającym j zobaczę co powie- wtedy podejmę ostateczna decyzje odnośnie modelu. Dzieki za podpowiedzi odnośnie pytan- skorzystam z nich. Temat zostawiam przez weekend do przemyśleń. Zadzwonię, podpytam😉 

Także słyszymy się za jakiś czas! 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chilli napisał:

 rodząc się miał w rączce wkładkę MM

troszeczkę przesadziłeś :) A tak mi jeszcze teraz przyszło do głowy , że kupując stare drapaki przyczyniamy się do walki z zanieczyszczeniem tej planety. Nie dość , że mamy lepszy sprzęt / który już istnieje/ , to zatrzymujemy produkcję kolejnych ton plastiku , lakierów i ogólnie chemii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...