Skocz do zawartości

Gramofon dla męża - co kupić?


Recommended Posts

Acha! Na początek polecam półautomat lub pełen automat. Wygoda. Kalibracji się nauczysz. Żadna filozofia. 😂. Poproś Marcina o bloczek do kalibracji. Oraz o krótkie przeszkolenie jak ustawić siłę nacisku. Pokaże Ci jak ustawić bez wagi ramię. Wagę dokupisz sobie później oraz inne akcesoria.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

@Asia nie wiem , czy widziałaś zdjęcie mężowego systemu technicsa, toć ja podobny miałem w liceum, nie sądzę aby mąż nowicjuszki był audiofilem, raczej melomanem i wystarczy porządny sprzęt ze średniej półki typu rega planar ,project debut lub teac tn3b, co do używanych to najlepiej słuchać Tomka...

sam prze 20 lat grałem na plastikowym sony i mi to nie przeszkadzało, choć co demonów audiofilstwa, to mogą się one pojawić w każdej chwili...

 

Dzieki wielkie! Tak, wszystko się zgadza- jak obudzi się w nim demon to będzie już sam szukać 😁

na dzień dobry taki sprzęcik nam wystarczy. Tomek i inni użytkownicy- ogromnie Wam dziękuje za każde słówko i podpowiedz! Jesteście wielcy!❤️

3 godziny temu, Asia napisał:

Marcin! Trochę dyplomacji 😉.

Przecież w tym rzecz żeby nie komplikować zanadto.

Święte słowa 🙂.

To idealnie, ja bym nie czekała tylko jechała oglądać ten sprzęt w Legnicy. Solidne, sprawdzone bebechy to podstawa. A w przyszłości okazja żeby kupić kolejny prezent typu wkładka lub płyta 🙂

No, jak przemyślałam to duże pole do popisu na gadżety na kolejne lata 🙂.

Dziękuje Asiu! To się nazywa wsparcie! 😘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Z Marcinem z audioshock trzeba się wcześniej umówić. Na miejscu będziesz mieć bardzo duży wybór wszelakiego sprzętu, ale najwięcej drapaków. Zapytaj o Sony/Wega. Szukaj z ramieniem typu S.

Pozdrawiam

Dziękuje! 😊

4 minuty temu, 1Ender napisał:

To kiedy wycieczka do Legnicy?

Kurcze właśnie dumam… muszę to ewentualnie zrobić żeby malz się nie zorientował, ze coś kombinuje… w tygodniu w razie czego po weekendzie- lub w ostateczności wysyłka ( tak, wiem- zdecydowanie lepiej jechać. Choć pewnie taka przesyłka jest odpowiednio przygotować a w razie W). Muszę logistycznie wszystko poustawiać, czy dam rade się kopsnac. Ale zakup na dniach… w sumie to już postawiła na tego uniwersum. Tamte o których pisal

 

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

np. coś w tym stylu

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-3300-11775976400

poszukaj w polecanym Audioshock

Kurcze belka😅już mi łeb paruje… 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-2350-paskowy-full-serwis-11126378813

Pobierz aplikację Allegro - najlepsze ceny, największy wybór, darmowe dostawy. https://allegro.pl/apka

ten sprzedawca z Legnicy ma takiego soniaka

i mam mętlik- wyglada całkiem spoko, choć o wygląd mi się tu nie rozchodzi najbardziej. Trochę droższy od uniwersum- ale może warto? Nie wiem… 

mód tego sprzedawcy na bank wezmę bo Legnica blisko i go znacie ( wiec nawet jakby miał wyslac to chyba przeżyje)- tylko który teraz ? 
z nówek tamte ładne z wyglądu- nie da ukryć, choć już z tysiaka dołożyć tez trzeba… matkoo ja jestem niezdecydowanym babskiem😅 

moze zróbmy głosowanie????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowicjuszka bierz tego Soniaka. Widać , że osoba która robiła upgrade / kabel IC / ma o tym pojęcie.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-2350-paskowy-full-serwis-11126378813

za dziesięć lat kupisz sobie taki pasek

https://www.thakker.eu/en/belts/turntables/sony-ps-2350-belt/a-4206/

i masz spokój na następne 30 lat.

jeszcze prawnuki będą miały z Sony pożytek.

poczytaj o nim

https://www.vinylengine.com/library/sony/ps-2350.shtml

w załączniku instrukcja obsługi

ve_sony_ps-2350_en.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomek4446 napisał:

@Nowicjuszka bierz tego Soniaka. Widać , że osoba która robiła upgrade / kabel IC / ma o tym pojęcie.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-2350-paskowy-full-serwis-11126378813

za dziesięć lat kupisz sobie taki pasek

https://www.thakker.eu/en/belts/turntables/sony-ps-2350-belt/a-4206/

i masz spokój na następne 30 lat.

jeszcze prawnuki będą miały z Sony pożytek.

poczytaj o nim

https://www.vinylengine.com/library/sony/ps-2350.shtml

w załączniku instrukcja obsługi

ve_sony_ps-2350_en.pdf 2 MB · 1 download

Dobra, to jedziemy z tym koksem😅 to teraz muszę zorganizowac sciepke- ktoś się pisze?🤪 oczywiście taki żarcik😂

Niech się chlopina cieszy- muszę go kupic, mam nadzieje ze po weekendzie nikt nie zgarnie go z Allegro😅

odezwe się do was! Sciskam wszystkich! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiecie, ze Pan z Legnicy może nawet do mnie przyjechac jak coś? ( ten polecany serwisant) .Ale czad! Właśnie rozmawiałam z nim przez tel. Teraz muszę tylko zastanowić się, czy pojechać i sprawdzić inne tez sprzęty- czy tez uparcie stanąć przy soniaku i może go przywieźć.. No serwis full wypas! ( dlatego kusi mnie opcja druga😜)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gramofon-toshiba-sr-f430-universum-6000-10489533523

Ta Toshiba też fajna, pełen automat, nie wiem tylko, czy jest możliwość obsługi z manualną? Mam np. duży krążek ale prędkość 45. Taka ciekawostka.

To niech wrzuci do bagażnika Uniwersum, Sony i Toshibe. I niech mąż wybierze. Ale o wizycie nic mu nie mów. 😂

W końcu ma być dla niego! Odsłuch niech zdecyduje. Tzn. uszy męża. 

😂😂😂

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 1Ender napisał:

https://allegro.pl/oferta/gramofon-toshiba-sr-f430-universum-6000-10489533523

Ta Toshiba też fajna, pełen automat, nie wiem tylko, czy jest możliwość obsługi z manualną? Mam np. duży krążek ale prędkość 45. Taka ciekawostka.

To niech wrzuci do bagażnika Uniwersum, Sony i Toshibe. I niech mąż wybierze. Ale o wizycie nic mu nie mów. 😂

Haha zdziwiłby się 😂 ale tak serio- ciekawe czy to nie byłoby nadużycie z mojej strony, żeby zabrał te 3 sztuki😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Nowicjuszka napisał:

ale tak serio- ciekawe czy to nie byłoby nadużycie z mojej strony, żeby zabrał te 3 sztuki

Ale skądże! Każdy przecież wozi kilka gramofonów w bagażniku , to całkiem normalne. Nie krępuj się 🤣

A poważnie to z pewnością coś dobrego doradzi.

1 godzinę temu, Nowicjuszka napisał:

Pan z Legnicy może nawet do mnie przyjechac jak coś? ( ten polecany serwisant) .Ale czad!

I właśnie na tym polega przewaga płci pięknej nade mną. Ja jak bym zadzwonił to zapewne by było ; " bierzesz Pan , czy nie , mam czas do 15-tej " :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Ale skądże! Każdy przecież wozi kilka gramofonów w bagażniku , to całkiem normalne. Nie krępuj się 🤣

A poważnie to z pewnością coś dobrego doradzi.

I właśnie na tym polega przewaga płci pięknej nade mną. Ja jak bym zadzwonił to zapewne by było ; " bierzesz Pan , czy nie , mam czas do 15-tej " :) 

Hahahha dobre😂 a ze stara nie jestem to kawa, ciastko w tle dobra muzyka- może być lepiej?😂

dobra- wracając do tych pudełeczek, które wykańczają mnie już psychicznie. Doszliśmy do punktu z wyższym budżetem, a wiec…:

lepiej w uzywke po serwisie, czy model który rzucił kolega wczesniej z nówek. Co sądzicie?

https://m.ceneo.pl/46432457#tab=reviews

zastanawia mnie tez jedno: minowicie różnica między uniwersum a soniak( poprawcie mnie jeśli się myle):

- przewaga dobiaka to jakość wykonania, materiały, więcej możliwości w przypadku checi rozwoju??

- jeśli chodzi o sam dzwiek- zasadniczej roznicy nie ma dla przeciętnego „Kowalskiego”? 
Mysle, ze w waszym przypadku jest różnica i usłyszycie wszystko😅

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nowicjuszka napisał:

Doszliśmy do punktu z wyższym budżetem, a wiec…:

lepiej w uzywke po serwisie, czy model który rzucił kolega wczesniej z nówek. Co sądzicie?

Jak chcesz mieć mebel ,to ta Rega może się wpasować w design pokoju , choć w Ikei widziałem ładniejsze :) . Jak mówimy o gramofonie to jednak Sony , Universum  ..........

Czym się różnią ? Sony to marka , Universum mniej znany choć to Micro Seiki . Łatwiej by Ci było z Universum. Ma stroboskop , więc natychmiast wiesz , czy trzyma obroty , ma napęd bezpośredni, więc odpada kwestia paska i jego zużywania się. 

Ale obydwa gramofony są naprawdę dobre.

Co do dźwięku to w dużej mierze zależy od tego jak precyzyjnie ustawisz gramofon , jaką zamontujesz wkładkę / naprawdę proponuje nie szaleć na początku /, jak będziesz dbała o płyty .... Gramofon to mechanika i to jest właśnie w nim piękne. Nie jesteśmy zależni od prędkości internetu , kodeków , aktualizacji .....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak chcesz mieć mebel ,to ta Rega może się wpasować w design pokoju , choć w Ikei widziałem ładniejsze :) . Jak mówimy o gramofonie to jednak Sony , Universum  ..........

Czym się różnią ? Sony to marka , Universum mniej znany choć to Micro Seiki . Łatwiej by Ci było z Universum. Ma stroboskop , więc natychmiast wiesz , czy trzyma obroty , ma napęd bezpośredni, więc odpada kwestia paska i jego zużywania się. 

Ale obydwa gramofony są naprawdę dobre.

Co do dźwięku to w dużej mierze zależy od tego jak precyzyjnie ustawisz gramofon , jaką zamontujesz wkładkę / naprawdę proponuje nie szaleć na początku /, jak będziesz dbała o płyty .... Gramofon to mechanika i to jest właśnie w nim piękne. Nie jesteśmy zależni od prędkości internetu , kodeków , aktualizacji .....

 

Kurcze… ale to ładnie napisałeś. Mebl nie potrzebuje- ładnie wyglada, ale nie o to mi chodzi zupełnie. Dylemat mam wiec ostateczny między dwoma modelami ( innych już nawet sprawdzać nie chce). 
Kwestia wobec tego, czy ten droższy- czy tańszy. Pewnie gdybys ty miał kupować- brałbym soniaka? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nowicjuszka napisał:

Pewnie gdybys ty miał kupować- brałbym soniaka? 

Ja tak. Dlaczego ? Mimo , że nie ma stroboskopu /mam tarczę stroboskopową a i można zastąpić aplikacją w telefonie / , ma napęd paskowy i ja lubię napęd paskowy , jest prosty , nie ma się co zepsuć :) . Ma wg. mnie lepiej skonstruowane ramię, a ściślej przeciwwagę.. Jednym słowem Sony jest mniej skomplikowany i jak dla mnie jest to jego przewaga. Może dlatego , że ja prosty człowiek jestem :) 

Ale gwarantuję , że z Universum też będziesz zadowolona. 

Pogadaj ze sprzedającym o szablonie do kalibracji , i niech Ci wszystko pokaże . Zapytaj czy jest możliwość regulacji VTA / wysokości ramienia/. Jak nie ma to też dasz radę , jak ma ,to będzie to miły akcent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja tak. Dlaczego ? Mimo , że nie ma stroboskopu /mam tarczę stroboskopową a i można zastąpić aplikacją w telefonie / , ma napęd paskowy i ja lubię napęd paskowy , jest prosty , nie ma się co zepsuć :) . Ma wg. mnie lepiej skonstruowane ramię, a ściślej przeciwwagę.. Jednym słowem Sony jest mniej skomplikowany i jak dla mnie jest to jego przewaga. Może dlatego , że ja prosty człowiek jestem :) 

Ale gwarantuję , że z Universum też będziesz zadowolona. 

Pogadaj ze sprzedającym o szablonie do kalibracji , i niech Ci wszystko pokaże . Zapytaj czy jest możliwość regulacji VTA / wysokości ramienia/. Jak nie ma to też dasz radę , jak ma ,to będzie to miły akcent.

 

 

Przed chwilą, Nowicjuszka napisał:
17 minut temu, tomek4446 napisał:

Ja tak. Dlaczego ? Mimo , że nie ma stroboskopu /mam tarczę stroboskopową a i można zastąpić aplikacją w telefonie / , ma napęd paskowy i ja lubię napęd paskowy , jest prosty , nie ma się co zepsuć :) . Ma wg. mnie lepiej skonstruowane ramię, a ściślej przeciwwagę.. Jednym słowem Sony jest mniej skomplikowany i jak dla mnie jest to jego przewaga. Może dlatego , że ja prosty człowiek jestem :) 

Ale gwarantuję , że z Universum też będziesz zadowolona. 

Pogadaj ze sprzedającym o szablonie do kalibracji , i niech Ci wszystko pokaże . Zapytaj czy jest możliwość regulacji VTA / wysokości ramienia/. Jak nie ma to też dasz radę , jak ma ,to będzie to miły akcent.

 

 

Zawsze powtarzam: mniej znaczy więcej😉

Wobec tego pogadam ze sprzedającym j zobaczę co powie- wtedy podejmę ostateczna decyzje odnośnie modelu. Dzieki za podpowiedzi odnośnie pytan- skorzystam z nich. Temat zostawiam przez weekend do przemyśleń. Zadzwonię, podpytam😉 

Także słyszymy się za jakiś czas! 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chilli napisał:

 rodząc się miał w rączce wkładkę MM

troszeczkę przesadziłeś :) A tak mi jeszcze teraz przyszło do głowy , że kupując stare drapaki przyczyniamy się do walki z zanieczyszczeniem tej planety. Nie dość , że mamy lepszy sprzęt / który już istnieje/ , to zatrzymujemy produkcję kolejnych ton plastiku , lakierów i ogólnie chemii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo changed the title to Gramofon dla męża - co kupić?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...