Skocz do zawartości

Subwoofer do 1500


JachuV6

Recommended Posts

Dzień dobry,

Potrzebuję porady w wybraniu subwoofera do zestawu kina domowego jaki posiadam.

Mianowicie są to:

Denon 2700

Polk xt70 

Polk xt20 

Polk xt30c 

Chciałem dokupić do tego sub polk xt12 który kosztuje obecnie 1300 zł jednak przed podjęciem decyzji chciałbym uzyskać poradę czy to dobra decyzja. Przyznam się, że nie słyszałem jak gra i kieruję się głównie kwestią wizualną aby całość ładnie wyglądała.

W sklepie doradzono mi, że lepszym wyborem będzie klipsch r-100sw.

Budżet jaki posiadam to 1500 zł ale szczerze im mniej tym lepiej. Salon ok 30 M2.

Dziękuję za każdy post

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JachuV6 napisał:

Dzień dobry,

Potrzebuję porady w wybraniu subwoofera do zestawu kina domowego jaki posiadam.

Mianowicie są to:

Denon 2700

Polk xt70 

Polk xt20 

Polk xt30c 

Chciałem dokupić do tego sub polk xt12 który kosztuje obecnie 1300 zł jednak przed podjęciem decyzji chciałbym uzyskać poradę czy to dobra decyzja. Przyznam się, że nie słyszałem jak gra i kieruję się głównie kwestią wizualną aby całość ładnie wyglądała.

W sklepie doradzono mi, że lepszym wyborem będzie klipsch r-100sw.

Budżet jaki posiadam to 1500 zł ale szczerze im mniej tym lepiej. Salon ok 30 M2.

Dziękuję za każdy post

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz Heco Aurora Sub 30A , do wyrwania za 1579, końcówkę może stargujesz. Jak tylko do KD to może Klipsch R-12SW (1299)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

sam jestem na etapie kupna zestawu 5.1 i z tego co wyczytałem to najlepszy wybór w tej cenie to Magnat Alpha RS 12 lub tak jak kolega wyżej Heco Aurora Sub 30A. Ja zdecydowałem się na Magnata(ok. 1400zł), ale coś więcej będę mógł powiedzieć za jakiś czas bo jeszcze go nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Wymiarami i wyglądem najbardziej pasuję mi klipsch r100sw.

Jedynie tylko mam problem z żoną ponieważ ona uważa, że na taki głośnik i tak nie mamy miejsca ;)

Z pionowych , kompaktowych subwooferów wpadł mi w oko jamo s810 sub.

Wiem, że będzie gorszy od tego klipsch ale myślicie, że jest coś warty? Albo czy znacie jakieś inne, sprawdzone modele ale w takich wymiarach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest specjalistą w kinie domowym więc również dobrze czuje się w subwoofera. Marka od zawsze potrafiła wycisnąć duże brzmienie z niewielkich głośników. Jeśli gabarytowo nie będzie innej opcji, z niewielkich konstrukcji i tak Klipsch będzie miał największe możliwości dynamiczne. Jak przeforsujesz większą "skrzynkę", można myśleć o powyższych. Pozdrawiamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów estetycznych decyzja padła na klipsch, teraz tylko wybrać model.

Czyli mam r12, r100 i widzę jeszcze droższy r120.

Który z nich będzie najbardziej uniwersalny jeżeli chodzi o muzykę i filmy? R12 widzę jest najtańszy i ma większą moc niż r100. Czy on będzie najlepszym wyborem z tej trójki? Chociaż r100 punktuję kompaktowoscią. Łatwiej mi będzie gdzieś schować

Dodam również, że nie planuję słuchać nie wiadomo jak głośno muzyki - nie mam na to warunków :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy miejsca, wiem, że najlepiej byłoby w rzędzie z tv przy ścianie ale tam tak naprawdę maksymalnie wejdzie r100.

Przy kanapie mam pole nieograniczone.

Różnica cenowa jest tak mała, że trochę szkoda kupować mi najmniejszy ale też najgorszy głośnik.

Jeszcze mam pytanie ile trzeba zostawić miejsca od tylnej ściany na sub? W sensie jak najbliżej ściany może być postawiony?

IMG_20220215_052505.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tu nie napisze w którym miejscu postawienie suba da na pewno najlepszy efekt. Realne mogą być propozycje związane z ergonomią pomieszczenia, ale jeśli faktycznie zależy Ci na optymalnym basie to będziesz musiał przesuwać tą skrzynkę po pokoju i samodzielnie szukać tej najlepszej miejscówki. Można próbować to wyliczyć na podstawie pomiarów akustyki pomieszczenia, ale tak z bomby to zwykłe zgadywanie. Możesz próbować zacząć od stawiania go na 1/3 lub 2/3 szerokości pomieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik mam już u siebie ale niestety muszę dokupić jeszcze do niego kabel.

Czy ktoś mi może doradzić czy lepiej szukać Y bądź też mono do tego suba? Byłbym wdzięczny też za konkretny model o długości 3m.

W lokalnych speckablach mieli tylko taki:

https://allegro.pl/oferta/vitalco-kabel-1x-rca-2x-rca-cinch-subwoofer-y-3m-9149620607

Ale chyba nie warto sobie nim zaprzątać głowy jak sądzicie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...