Skocz do zawartości

Głośniki aktywne - budżet 3k


retroalien

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim użytkownikom!

To mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość świeżaka w dziedzinie audio

Poszukuje głośników aktywnych do sypialni żony, powierzchnia ok 12-14m2.

Główne źródło dźwięku - telefon i Spotify. 95% to odsłuchy muzyki (w przyszłości może TV).

Głośniki jakie biorę pod uwagę:

Argon Audio Fenris A5
Audiopro A26
Sonos ONE w parze z SL aby było stereo
Sonos five
KEF LSX (nie jestem przekonany czy 2 x droższe głośnika zagrają 2x lepiej)

Czy mógłbym prosić Was o oponie  poradę lub o ewentualne wskazanie jeszcze jakichś alternatyw?
Dziękuję z góry i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria aktywnych kolumn Magnata faktycznie "daje radę" :) W swojej cenie rewelacja a to jednak drewniane klasyczne monitory. Zagrają lepiej niż rozwiązania typu mikro w plastikowych obudowach (z całym szacunkiem dla rewelacyjnego Sonosa). Kef LSX to bardziej "audiofilskie" rozwiązanie ale warto byłoby odsłuchać przed zakupem czy na Twoje ucho warto dopłacić taką kwotę. Zwróć jeszcze uwagę na aktywne kolumny Klipsch The Fives lub większe The Sixes. Zapraszamy na odsłuch! Wszystko jest na miejscu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie sugestie. Zacząłem wgryzać się trochę w temat i mam zasadnicze pytanie. Jak rozumiem słuchając muzyki bo BT, gdzie źródłem jest telefon, każde powiadomienie etc będzie słyszalne? Nie da się np słuchać muzyki i w tym czasie sprawdzić coś na YT, bo to od razu zostanie przeniesione na głośniki.

Takie działanie to trochę lipa, bo jednak wolałbym mieć muzykę cały czas. Czy tutaj rozwiązaniem byłby jakiś "wzmacniacz" czy też "przystawka" strumieniująca podłączona do takich głośników, tak aby leciało to po wifi lub airplay2? Mam na myśli dla przykładu Argon Audio Solo lub Audio Pro link 1.

Zapomniałem dodać o jakże ważnej cesze głośników. Muszą mieć kolor biały 😂 bo to dla żony i tutaj estetyka jest bardzo ważna. Zdaję sobie sprawę z tego, że bardzo ograniczna to wybór, ale może jednak coś doradzicie:D

Dziękuję i życzę udanego małego piąteczku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od razu odradziłbym Fenrisy. Niedawno w wątku o bardzo podobnym temacie je opisywałem. W skrócie dramat. Średnica i tony wysokie zlane ze sobą. Basu nie ma. Otwartość i "szerokość" dźwięku nie istnieje. Dramat. Sam zamówiłem Klipsche r51pm. Grają przyjemnie. Zawsze możesz zrobić jak ja. Zamówiłem fenrisy. Kobieta odsłuchała i po moim narzekaniu że ciężko znaleźć białe głośniki w tej cenie powiedziała wprost. Kupić w byle jakim kolorze jednak żeby dobrze grały. Z A26 możesz mieć problem jeżeli chodzi o biały szum w spoczynku jak i podczas odsłuchu. Przejedź się po sklepach i odsłuchaj co możesz. Top hifi ma np A26. Rozejrzyj się za Elarami Active może jeszcze jakieś aktywne Saxo. To są wybory możliwie dobre w twoim przedziale cenowym i kolorze białym. Jednak za nie się nie wypowiem. Nie słuchałem więc nie ręczę. Pozdrawiam i powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...