Skocz do zawartości

Zestaw kina domowwego


sk09372

Recommended Posts

1 godzinę temu, sk09372 napisał:

Zastanawiam się dlaczego nie mogą zabrać z innego zestawu,to jest w jakiś sposób przypisane?

to jest podyktowane tylko i wyłącznie chciwością Polskiego dystrybutora. Jest problem z dostawami nowego sprzętu więc dystrybutor aby wyciągnąć więcej kasy od ludzi sprzedaje to w zestawie bo tak.

Moja rada, kup sprzęt z Amazona Niemieckiego. Na chwilę obecną mają model AVR-x1700 za 659 EUR (wersja bez DAB). Różnica pomiędzy tym z Polski to instrukcja obsługi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę kupić cały zestaw tylko akurat ten ma amplituner z wystawy, inne zestawy mają ten sam amplituner chyba że na powiedzmy dziesięć zestawów mają jeden🤔

Kupno na niemieckim amazonie mnie trochę odrzuca, kwestia gwarancji i nie wiem czy można kupić na polski adres. Naprawdę jesteśmy bogatym krajem skoro w Niemczech jest taniej jak w Polsce😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, sk09372 napisał:

Ale ja chcę kupić cały zestaw tylko akurat ten ma amplituner z wystawy, inne zestawy mają ten sam amplituner chyba że na powiedzmy dziesięć zestawów mają jeden🤔

tak jak napisałem powyżej.

56 minut temu, sk09372 napisał:

Kupno na niemieckim amazonie mnie trochę odrzuca, kwestia gwarancji i nie wiem czy można kupić na polski adres.

Gwarancję realizuje Amazon Niemcy. Jak dodasz do koszyka to się dowiesz czy można czy nie.

 

56 minut temu, sk09372 napisał:

Naprawdę jesteśmy bogatym krajem skoro w Niemczech jest taniej jak w Polsce😃

no ba, aż nam dobrobytu zazdroszczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sk09372 napisał:

Naprawdę jesteśmy bogatym krajem skoro w Niemczech jest taniej jak w Polsce

To głównie kwestia kalkulacji , nadal dla niektórych producentów jesteśmy rynkiem niszowym. A wiadomo , jak się kupuje " detalicznie" jest drożej. To taka sama zasada jaką mają dealerzy samochodów. Są rabaty producenckie ,ale wiążę się to ściśle z ilością sprzedanych aut. Siła nabywcza Polaka jest czterokrotnie niższa niż Niemca , sprzętu sprzedaje się po prostu mniej, więc dystrybutor polski kupuje go drożej niż niemiecki. Nie wspomnę już o takim gigancie jak Amazon. Ale spoko , od pewnego czasu wstajemy z kolan ...... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki to sklep.

Są takie gdzie sprzet jedynie stoi i oprócz miliona paluchów nie będzie miał uszkodzen. Ale są takie gdzie sprzet gra przez 12 godzin dziennie. I wtedy nie wiem czy bym taki chciał.

Jak poszukasz na necie, głównie na angielskich forach to może znajdziesz, ja kiedyś wiedziałem teraz juz nie, jak wchodzi się do menu serwisowego. Tam masz łączny czas jak długo urządzenie już przepracowało.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sk09372 napisał:

Mam już dość tego sklepu, nie idzie sie tam dodzwonić a na meila nie odpisują, widze że muszę  sam coś sklecić.  Jakie są odpowiedniki innych firm jeżeli dotyczy to AVR-X1700H

hmm w sumie to nie ma zbytnio. Bo to taki trochę dziwny model :) Najbliższe według mnie to:

 Denon X2700h

 Onkyo NR6100

 Yamaha RX-V6A

 Marantz 5015

 Pioneer VSX-935

 Jest jeszcze sony ale nie powiem Ci który by to był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sk09372 napisał:

Czyli przy pięciu głośnikach plus sub nie zauważył bym różnicy w dzwięku

To zależy jak głośno będziesz chciał słuchać. To jest najniższy model amplitunera. Bez zapasu mocy, może być problem z dynamiką. Proponuje jednak sięgnąć po coś z listy którą podałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lolekdrugi napisał:

To zależy jak głośno będziesz chciał słuchać. To jest najniższy model amplitunera. Bez zapasu mocy, może być problem z dynamiką. Proponuje jednak sięgnąć po coś z listy którą podałem.

Ostatnie pytanie i nie zawracam Ci więcej głowy, oczywiście nie musisz odpowiadać😃 Jak byś musiał wybrać zestaw amplituner plus pięć głośników z obecnie dostępnej oferty na rynku do 5tys to jaki byś wybrał. Zestaw wyłącznie do filmów ,sub dokupiony osobno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sk09372 kupiłbym używany amplituner z rocznika maksymalnie 2015.

Czyli pewnie bym celował w jakiegoś Denona x2400 lub 2300. Do tego pewnie dokupiłbym używane kolumny i miałbym dużo lepszy set niż to co można kupić nowe w sklepie za te pieniądze.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lolekdrugi napisał:

@sk09372 kupiłbym używany amplituner z rocznika maksymalnie 2015.

Czyli pewnie bym celował w jakiegoś Denona x2400 lub 2300. Do tego pewnie dokupiłbym używane kolumny i miałbym dużo lepszy set niż to co można kupić nowe w sklepie za te pieniądze.

Ok, dzięki za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sk09372 napisał:

Czyli w dzisiejszych czasach po prostu nie opłaca się kupować nowego zestawu

zestawu raczej nigdy nie opłacało się kupować. Lepiej osobno kupić amplituner i osobno kolumny. Niestety obecnie z amplitunerami jest słabo chociaż zaczęło się to mocno zmieniać bo się pojawiło właśnie Onkyo NR6100, Pioneer vsx-935, Denon x2700. Czyli coś się chyba ruszyło.

 

Specjalnie nie wspominam tutaj o TX-NR696 bo ten sprzęt nie powinien być w 2022 sprzedawany jako nowy, a już na pewno nie w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...