Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD z czytnikiem USB i bez


kolodziejski

Recommended Posts

Witam, planuje na dniach zakup odtwarzacza CD stawiam na solidny napęd, dynamikę, selektywność , bez odczytu usb , do 2,5k...

Ale przy okazji naszła mnie taka myśl . Czy jest na rynku jakiś  model odtwarzacza CD w wersji z USB i bez. Jak jego obecność wpływa na cenę( pewnie już marginalnie) czy jakość całości.

(Zaznaczam że np Denon 600 vs 800 czy Marantz 5005 vs 6005 poza USB różnią się mocno wnętrzem.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie do branży, lub posiadaczy bo zainteresował mnie opis Marantz a CD 6007 który ma regulowany filtr DACa na wyjściu audio co według opisu daje różne możliwości dźwięku podanego do wzmacniacza (podobny filtr jest w słuchawkach) Czy faktycznie to słychać?

Bardziej boję się słabego lasera i mechanizmu bo sporo negatywnych opinii krąży o 6006 i 6007 że można pechowo trafić.

Czy bezpieczniej będzie kupić klasyczne CD Rotela 14 ( jaki tam laser Sony, sanyo?),  czy Cambridge Audio cxa35 ?

(Bo jak pisałem USB nie jest najważniejsze.)

Proszę o sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kolodziejski napisał:

Czy bezpieczniej będzie kupić klasyczne CD Rotela 14 ( jaki tam laser Sony, sanyo?),  czy Cambridge Audio cxa35

Nie znam Rotela. Z Cambridge'a miałem najpierw AXC25, teraz CXC 2.

AXC25 - słaby mechanizm. Szuflada się nie wysuwa tylko wystrzeliwuje. Jak trafiła się zarysowana płyta, to odtwarzacz wpadł w wibracje niczym pralka. Na szczęście było to przed upływem 2 tyg., więc mogłem oddać.

CXC 2 - mechanizm dużo lepszy. Na laser też na razie nie narzekam (mam od sierpnia i gra powyżej 5 godz. dziennie). Ale sterowanie - porażka. Mylą mu się sygnały do odtwarzania i wysuwania płyty. Średnio raz na 10 razy zdarza się, że "play" działa jak "eject". Zarówno przy przyciskaniu na obudowie, jak i z pilota! Na szczęście mam gwarancję przedłużoną do 5 lat. Do tego na pilocie brak przycisków z numerami i jak chcemy konkretny utwór, to trzeba się do niego doklikać od przodu lub od tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, engajner napisał:

Co z tego że mechanizm czy laser lepszy jak dźwiękowo to bardzo przeciętny żeby nie powiedzieć słaby cd player. Dźwięk jest bardzo płaski, płyty odtworzy ale nie oczekuj cudów. Jeśli szukasz selektywności czy dynamiki to na pewno nie Cambridge. 

A wymienisz, może jakieś sensowne modele do, powiedzmy, 5k? Na razie nie stać mnie na przesiadkę, ale za rok, czy dwa... Z góry dziękuję. :)

Zauważ też, proszę, że ja nie polecałem koledze Cambridge'a - wprost przeciwnie. A sam zainteresowany wyraźnie celuje w niedrogie modele.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CXC jest na prawdę dobrym odtwarzaczem. Solidny.

W Marantz prawde mówiąc nie wiem jak w CD 6007 bo nie miałem ale od lat nie było poprawione złącze USB. Nie czytało FLAC i miało olbrzymie problemy z segregacja albumów. Nie wiem czy to poprawili, ale wątpię.

Ewentualnie Emotiva, naprawdę fajny CD

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...