Skocz do zawartości

Denon RCD-M38/SC-M37 + wybór suba


Maciej Kiebala

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

od jakiegoś czasu myślę nad rozszerzeniem tej mini wieży o jakiś subwoofer.
Mój pokój ma wymiary 2,7m x 4,7m czyli koło 12-14m2.  Wieże mam umieszczoną na krótszej ścianie, i praktycznie na całej jej szerokości mogę położenie dostosowywać.

Najbardziej zależy mi na muzyce (klasyczna, filmowa, rock, radio), nie jestem jakimś audiofilem, ale chciałbym trochę poszerzyć doznania z odsłuchu. W pozostałych 30% będą to filmy, może 10% gry.

Raczej słucham na umiarkowanej głośności.

Mój budżet, którego nie chciałbym przekraczać to 1000 zł. Zastanawiałem się nad modelem Edifier T5, Jamo S808/S810, może Sub210.
Czytałem, że dobrą opcją może być Magnat 302a albo Wilson 9, ale nie wiem czy do tak małego pokoju jest sens dopłacać około 500zł.

Prosiłbym o jakieś wskazówki i sugestie. 

Pozdrawiam,
Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Maciej Kiebala napisał:

Witam forumowiczów,

od jakiegoś czasu myślę nad rozszerzeniem tej mini wieży o jakiś subwoofer.
Mój pokój ma wymiary 2,7m x 4,7m czyli koło 12-14m2.  Wieże mam umieszczoną na krótszej ścianie, i praktycznie na całej jej szerokości mogę położenie dostosowywać.

Najbardziej zależy mi na muzyce (klasyczna, filmowa, rock, radio), nie jestem jakimś audiofilem, ale chciałbym trochę poszerzyć doznania z odsłuchu. W pozostałych 30% będą to filmy, może 10% gry.

Raczej słucham na umiarkowanej głośności.

Mój budżet, którego nie chciałbym przekraczać to 1000 zł. Zastanawiałem się nad modelem Edifier T5, Jamo S808/S810, może Sub210.
Czytałem, że dobrą opcją może być Magnat 302a albo Wilson 9, ale nie wiem czy do tak małego pokoju jest sens dopłacać około 500zł.

Prosiłbym o jakieś wskazówki i sugestie. 

Pozdrawiam,
Maciek

Witaj,

Jest taki subwoofer Yamahy. Model SW100 https://www.tophifi.pl/glosniki/subwoofery/ns-sw100.html

Duża skrzynia, duży woofer, spore możliwości. Za 699 zł będziesz pozytywnie zaskoczony. Zapraszam Cię na odsłuch do jednego z naszych punktów THF w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój raczej mały, ten Denon ma możliwości i gra zajedobrze, ale z dobrymi monitorami i sub zbędny, no może czasem w filmie. Bo z firmowymi głośniczka mi to słabo.

Wybrałeś  dziwne, ale też za duuże. Edifier ?🤣 Jak już nowy to magnat ale mniejszy 202, albo stx 200, Yamaha. Poszedł bym w muzie w coś od Tanoy, Elac , Wharfadale, używane oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer aby poprawił brzmienie w muzyce a nie pogorszył, powinien być przede wszystkim w obudowie zamkniętej. W takim budżecie rzeczywiście lepiej będzie poszukać czegoś używanego. Nowe subwoofery tej klasy cenowej to urządzenia przeznaczone do kina domowego. Bas będzie zbyt wolny aby nadążyć za muzyką. W ostateczności niedrogie subwoofery Magnat-a są zaskakująco punktowe. Docelowo jednak dobrze byłoby pomyśleć o takich markach jak REL czy SVS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...