Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 100 jaki Amplituner KD


seba s3

Recommended Posts

24 minuty temu, S4Home napisał:

Napięcie? Ok. Dajesz głośniej. Jak zatem poznasz na odsłuch zly Pre OUT?

Pytam serio bo mnie to ciekawi,

dasz głośniej ale zacznie amplituner przycinać i pojawią się zniekształcenia. Dokładnie to jest pokazane na wykresach testowych. Oczywiście jak podepniesz wzmacniacz/końcówkę która zadowoli się niższym napięciem na pre-out to problemu nie powinno być ale należy to mieć na uwadze. Na zagranicznych forach można poszukać czego ludzie używają bo padały pytania co kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home nie, tutaj każda końcówka/wzmacniacz powinna się zachować się podobnie o ile nie będzie się zadowalała niższym napięciem na pre-out.

Oczywiście dodatkowo pytanie czy słuchasz na tyle głośno by dojść do momentu w którym zaczną się zniekształcenia ale jak dobrze pamiętam to w przypadku yamahy ten moment jest "dość nisko". To znaczny, że dość szybko po odkręceniu gałki głośności pojawia się coś czego nie chcesz czyli właśnie zniekształcenia.

Tutaj nie wiem jak Ci to mam dokładnie opisać tak byśmy się zrozumieli. Chyba najbliższy podobny temu dźwięk to będzie coś jak przester. Chociaż nie wiem czy nadal będziemy myśleli o tym samym.

Oczywiście to wszystko nadal przy założeniu odpowiedniego poziomu głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Oczywiście dodatkowo pytanie czy słuchasz na tyle głośno by dojść do momentu w którym zaczną się zniekształcenia ale jak dobrze pamiętam to w przypadku yamahy ten moment jest "dość nisko". To znaczny, że dość szybko po odkręceniu gałki głośności pojawia się coś czego nie chcesz czyli właśnie zniekształcenia.

Nie zaobserwowałem a dochodzę do poziomu referencyjnego 0. Ok doszedłem raz bo jest za głośno. Testowałem tak dośc dlugo

Skąd te wnioski?

22 godziny temu, lolekdrugi napisał:

Tutaj nie wiem jak Ci to mam dokładnie opisać tak byśmy się zrozumieli. Chyba najbliższy podobny temu dźwięk to będzie coś jak przester. Chociaż nie wiem czy nadal będziemy myśleli o tym samym.

Oczywiście to wszystko nadal przy założeniu odpowiedniego poziomu głośności.

Nie zaobserwowałem, ale chciałbym byc tego świadkiem kiedyś żeby wiedzieć o co chodzi.

Jak będziesz kiedyś to testował i się zdarzy daj znać, podjadę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale słuchałem na słuchawkach do rozmów . wystarczy?

Macie wszystko zdane?

Co to znaczy "wszystko zdane"? Ten test ma sporo kroków w zależności od tego czy i jak słyszysz. Na końcu dostajesz podsumowanie u mnie to było około 17 kroków w dwóch próbach. Z tym, że ja to robiłem na szybko raz na laptopie a raz na kiepskich słuchawkach bo czasu zbytnio nie miałem.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lolekdrugi napisał:

Co to znaczy "wszystko zdane"? Ten test ma sporo kroków w zależności od tego czy i jak słyszysz. Na końcu dostajesz podsumowanie u mnie to było około 17 kroków w dwóch próbach. Z tym, że ja to robiłem na szybko raz na laptopie a raz na kiepskich słuchawkach bo czasu zbytnio nie miałem.

No jak odpowiesz źle to nie pojawia się zielony ptaszek. Ale sprawdzę na innym sprzecie. Bo słuchawki do Skype nie są najlepsze :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

No jak odpowiesz źle to nie pojawia się zielony ptaszek. Ale sprawdzę na innym sprzecie. Bo słuchawki do Skype nie są najlepsze :P

nie zapoznałeś się z instrukcją do testu. Jak się pojawi krzyżyk to robisz dalej. Ogólnie muszą się pojawić trzy krzyżyki czyli trzy Twoje błędy aby algorytm oszacował Twoje zdolności słuchowe. Wtedy dostaniesz ładne podsumowanie i opis.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MASX napisał:

Tak czytam to wszystko i się zastanawiam. Jeżeli w piątek wieczorem mam w planach posłuchać muzyki to na kiedy umówić sobie wizytę u laryngologa na jakieś czyszczenie, żebym w piątek mógł koło 20 w pełni usłyszeć swój sprzęt? ; )

NA 19:30 i zatkaj uszy miedzy wizytą a dojściem do domu żeby nic tam nie wpadło.

:P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 1.03.2022 o 07:38, S4Home napisał:

Nie zaobserwowałem, ale chciałbym byc tego świadkiem kiedyś żeby wiedzieć o co chodzi.

Jak będziesz kiedyś to testował i się zdarzy daj znać, podjadę.

Trochę odkopuje ale skoro wolicie subiektywne opinie odsłuchowe to proszę:

https://forum.audio.com.pl/topic/77660-ulepszenie-obecnego-zestawu-kd-prośba-o-porady/?do=findComment&comment=385116

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...