Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 100 jaki Amplituner KD


seba s3

Recommended Posts

24 minuty temu, S4Home napisał:

Co zostało potwierdzone w ślepych testach. 10 na 10 osób które testują japończyka vs tego Arcama wybiera Arcama.

daj linka do tych testów.

 

24 minuty temu, S4Home napisał:

Przepraszam czy to te same testy które pokazały że amplituner kina , chyba Yamahy? , o tym gadaliśmy? Nie odtwarza dobrze źródła CD ?:)

Przepraszam ale chyba nie rozumiem dokładnie tego stwierdzenia. Proszę wyjaśnij co miałeś na myśli.

 

24 minuty temu, S4Home napisał:

Czy możesz do nas przyjechać abym Ci robił ślepy test?

nie widzę sensu, to jak tłumaczenie wyznawcom teorii płaskiej ziemia, że ta jednak jest okrągła.

 

  

25 minut temu, MASX napisał:

Dla mnie tak

co miałeś wcześniej?

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MASX napisał:

Na tych samych kolumnach w domu miałem tylko RZ840. 

rozumiem, że odtwarzanie stereo było w trybie pure direct?

 

1 minutę temu, S4Home napisał:

Innymi słowy:

Czy czujesz się oszukany?

kombinujecie jak możecie. Skąd ma wiedzieć, że jest oszukany przez producenta jak zapewne nawet przed zakupem nie wiedział o tym? Druga sprawa, producent z tego co wiem niezbyt się chwali parametrami wbudowanego DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha. No teraz to już rozwaliłeś system.

I to jest dokładnie to samo co mówiliśmy o Onkyo RZ 840 i nowym RZ50. Dokładnie w punkt!

Żebym to dobrze podsumował.

Czyli tak. Klient zmienia amplituner, jest z niego zadowolony. Słucha. Słyszy znaczącą poprawę. Jest zadowolony. Nawet , może chwali się znajomym że dobrze zrobił i poleca dalej.

Zaczyna czytać ASR i okazuje się że teraz juz zadowolony nie jest? Wcześniej słuchał patrzył na amplituner. Obcował z nim. Teraz czyta puste słowa i nagle zmiana zdania o 180 stopni. No jak?

Dokładnie to samo w Onkyo. Zapodałeś wynik badania RZ50. Nie miałem go więc nie wiem. Ale, że wypada źle, blado coś tam coś tam. ASR'owe   bla bla bla.

Co jeśli teraz Amir zrobił by test RZ840? Miliony osób które go chwaliły. Tony postów pochlebnych. Przyznasz nawet Ty uważasz go za godnego polecenia. Teraz Amir robi test okazuje się KURDE to jest RZ50. W sensie ma to samo. I co znowu zmieniasz zdanie o 180 stopni. Bo ktoś coś napisał. I nagle te setki tysięcy osób , ile tam było z niego zadowolonych no jest w błędzie bo on ma to czy tamto zbadane przez Amira.

Lolek na prawdę litości. Amir i lab jest spoko. Na prawdę, Ale zejdź czasem na ziemie.

Weź coś przetestuj sam. Coś sprawdź. Zbadaj. Odwiedź nas napijemy się kawy. Coś posłuchasz w ślepym teście. Kurcze jakieś wnioski więcej niż te które wyciągasz z forum.

A jeszcze tak dodatkowe pytanie.

Czy Ty też jak Jarek , Kraft uważasz że każdy wzmacniacz gra tak samo? Bo myślę skąd on to wziął? Też z ASR?

I jeszcze jedna sprawa. Przeglądałem co nieco ASR w tym tygodniu. Oczywiście mało w stosunku do Ciebie. ale chciałem więcej zapoznać się z tematem.

Może wyjaśnij mi dlaczego. Bo tu już obiektywnie, podejdźmy do sprawy, także Ciebie o to proszę bez emocji.

Każde forum , każdy produkt , każde działanie ma zawsze zwolenników za i przeciw. Nie negujmy tego bo tak jest.

Ale na forum Amira wszyscy są ZA. Tam nie ma głosów przeciw. W sensie "nie zgadzam się, słuchałem mi się podoba", "a ja używam i jestem zadowolony", "to dziwne bo..." rozumiesz o co chodzi?

Momentami to wygląda jak sekta jakaś. Czy źle , za mało patrzyłem? Pytam serio.

Przepraszam że Ci już więcej nie odpiszę. Limit dziennych postów na forum chyba mnie już dotknął.

Pozdrawiam Cie gorąco bo dobrze mi się z Tobą dyskutuje :) Mówię poważnie.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnica jest bardzo duża. Nie czuję się oszukany. Dostałem dobrą cenę, mogę Arcama zaraz wystawić za tyle samo i pójdzie szybko. Onkyo podłączyłem wczoraj tylko na chwilę jak moja wróciła z pracy. Teraz leży już w kartonie. Sam polecałem RZ840 i nadal polecam. To świetny amplituner do kina w tej cenie. W stereo też gra dobrze ale nie na tyle dobrze żeby ze mną został. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

aczyna czytać ASR i okazuje się że teraz juz zadowolony nie jest?

To Wy tak twierdzicie, ja tego nie napisałem.

33 minuty temu, S4Home napisał:

Co jeśli teraz Amir zrobił by test RZ840? Miliony osób które go chwaliły. Tony postów pochlebnych. Przyznasz nawet Ty uważasz go za godnego polecenia. Teraz Amir robi test okazuje się KURDE to jest RZ50. W sensie ma to samo. I co znowu zmieniasz zdanie o 180 stopni. Bo ktoś coś napisał. I nagle te setki tysięcy osób , ile tam było z niego zadowolonych no jest w błędzie bo on ma to czy tamto zbadane przez Amira.

zrobiłby test i by wyszło, że sprzęt jest kiepski. Ludziom się może podobać ale jest kiepski i tyle.

 

33 minuty temu, S4Home napisał:

Weź coś przetestuj sam. Coś sprawdź. Zbadaj. O

o ile mam wiedzę techniczną to nie mam jej aż tak dużej jak ma Amir i nie mam również dostępu do takiego sprzętu jaki i on posiada. Tak samo nie mam aż tak dużego doświadczenia jak i on. Zatem nie jestem w stanie sam robić testów.

 

34 minuty temu, S4Home napisał:

Każde forum , każdy produkt , każde działanie ma zawsze zwolenników za i przeciw. Nie negujmy tego bo tak jest.

jak zwykle skupiasz się na czym innym. Co innego kiedy dywagacje dotyczą sfery niemierzalnej. Tutaj jednak mamy twarde fakty którym cały czas próbujecie zaprzeczyć. Skoro tak to może użyje waszych argumentów? Dlaczego nie weźmiecie i sami nie zrobicie pomiarów skoro uważacie, że te robione przez Amira są przekłamane?

 

36 minut temu, S4Home napisał:

le na forum Amira wszyscy są ZA. Tam nie ma głosów przeciw. W sensie "nie zgadzam się, słuchałem mi się podoba", "a ja używam i jestem zadowolony", "to dziwne bo..." rozumiesz o co chodzi?

bo ciężko polemizować z faktami, konkretnymi wynikami. Tam są w większości ludzie technicznie którzy rozumieją jak działa sprzęt i co na co wpływa. Dlatego tam nie znajdziesz takiego dysonansu jak tutaj.

 

37 minut temu, S4Home napisał:

Momentami to wygląda jak sekta jakaś. Czy źle , za mało patrzyłem? Pytam serio.

Sekta której podstawą są prawa fizyki? No to teraz nieźle odlecieliście.

 

@MASX nie odpisałeś na moje pytanie:

Cytat

rozumiem, że odtwarzanie stereo było w trybie pure direct?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na przesłuchaniu jakimś ; )
Nic się nie zmieniło w pomieszczeniu, pies nadal leży na kanapie i poprawia akustykę.
Od rana gra i cieszy mnie to jak gra.
Po 12 jadę po statyw do mikrofonu i będę bawił się kalibracją.
Z tej Twojej dociekliwości nawet wieczorem podłączę jeszcze raz RZ do porównania ; ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki pomysł. Nawet kupiłem SA30 ale ostatecznie do mnie nie dotarł przez braki na rynku. 

Było to wg mnie dobre rozwiązanie bo poprawiło by KD a w stereo omijałbym (nie wiem jakiej jakości) PRE w Onkyo bo SA30 ma streamer.
Zrezygnowałem z tego pomysłu bo nie mam miejsca na więcej sprzętu. Szafka już mi się ugina (Ikea i sprzęt audio nie lubią się). Po za tym nie tylko ja tego używam i ma to być w miarę proste w obsłudze.
Po za tym do Arcama też mogę dokupić końcówkę. Ale na razie jej nie potrzebuję. Kupiłem AVR10 bo trafił się w dobrej cenie i jestem ciekaw diraca w KD.
Ja jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MASX napisał:

a w stereo omijałbym (nie wiem jakiej jakości) PRE w Onkyo

Niestety nie wiemy jak jest w TX-RZ840 ale w TX-RZ50 wydaje się być lepszy niż w Arcamie.

 

18 minut temu, MASX napisał:

Kupiłem AVR10 bo trafił się w dobrej cenie i jestem ciekaw diraca w KD.

nie wiem czy się nie pomylę ale Arcam ma coś jeszcze poza Dirac i jest nim Dolby Volume. Które bardzo się przydaje gdy oglądasz coś ciszej niż powinieneś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MASX napisał:

Dla mnie różnica jest bardzo duża. Nie czuję się oszukany. Dostałem dobrą cenę, mogę Arcama zaraz wystawić za tyle samo i pójdzie szybko. Onkyo podłączyłem wczoraj tylko na chwilę jak moja wróciła z pracy. Teraz leży już w kartonie. Sam polecałem RZ840 i nadal polecam. To świetny amplituner do kina w tej cenie. W stereo też gra dobrze ale nie na tyle dobrze żeby ze mną został. 

Dzieki. I na tym kończymy tutaj temat.

Ja też uwazam że Arcam to na prawdę przeskok.

Dzieki za opinie!

21 godzin temu, lolekdrugi napisał:

zrobiłby test i by wyszło, że sprzęt jest kiepski. Ludziom się może podobać ale jest kiepski i tyle.

Aha no dobra. Ale to nagle mają zmienić zdanie? W sensie podobał się przez x lat i teraz mają zmienić zdanie że jest kiepski?

21 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Dlaczego nie weźmiecie i sami nie zrobicie pomiarów skoro uważacie, że te robione przez Amira są przekłamane?

Bo uważam że ludzki odbior dźwięków to coś więcej niż badanie lab.

KOMPLETNIE w tego typu testach lab nie brany jest pod uwagę człowiek. Jesgo preferencję , upodobania i tak dalej.

Tylko wyznaczniki dobrym jest kiedy ma to i to. Do mnie to nie przemawia. Dziekuję.

21 godzin temu, MASX napisał:

Jak na przesłuchaniu jakimś ; )
Nic się nie zmieniło w pomieszczeniu, pies nadal leży na kanapie i poprawia akustykę.
Od rana gra i cieszy mnie to jak gra.
Po 12 jadę po statyw do mikrofonu i będę bawił się kalibracją.
Z tej Twojej dociekliwości nawet wieczorem podłączę jeszcze raz RZ do porównania ; ) 

Kolega nie może uwierzyć bo to zaburza wyniki Lab no jak.

Nie przejmuj sie jak powiedziałem jesteś czlowiekiem. A nie maszyną badajacą liniowośc i to po prostu normalne że Ci się bardziej podoba.

:)

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

Niestety nie wiemy jak jest w TX-RZ840 ale w TX-RZ50 wydaje się być lepszy niż w Arcamie.

Lab? A podpinałeś? Sprawdzałeś? Poza tym tam PRE OUT jest potrzebny tylko do zwiększenia ilości kanałów. Na fronty końcówki nie potrzebujesz :)

Lolek lubie te nasze rozmowy ale odpuśc. Wpadnij na kawe. Mamy Arcama, mamy Onkyo

Jaki Ty masz sprzet? Jaki amplituner? Weź go , posłuchamy, napijemy się. Wyluzujesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Tylko wyznaczniki dobrym jest kiedy ma to i to. Do mnie to nie przemawia. Dziekuję.

skoro chcecie sprzedawać kiepski sprzęt to wasza sprawa.

 

1 minutę temu, S4Home napisał:

Kolega nie może uwierzyć bo to zaburza wyniki Lab no jak.

nic z tych rzeczy.

1 minutę temu, S4Home napisał:

A nie maszyną badajacą liniowośc i to po prostu normalne że Ci się bardziej podoba.

jaką liniowość co? Bada się wiele elementów, jitter (podobno audioświry uwielbiają ten element i sa w stanie zapłacić majątek za zniwelowanie go?), dynamike, sygnał/szum itp itd.

2 minuty temu, S4Home napisał:

Lab? A podpinałeś? Sprawdzałeś?

jest w testach pokazane jak wypada DAC.

2 minuty temu, S4Home napisał:

Poza tym tam PRE OUT jest potrzebny tylko do zwiększenia ilości kanałów. Na fronty końcówki nie potrzebujesz :)

a to bardzo ale to bardzo ciekawa teoria wiesz. pod pre-out możesz mieć podpięte np fronty aby dac tam lepszą końcówkę właśnie. Po co Ci zapas na surroundy, wyjaśnisz mi to?  W sumie @Butler napisał w jednym poście dlaczego Onkyo pod tym względem jest kiepskie w stosunku do Denona.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lolekdrugi napisał:

skoro chcecie sprzedawać kiepski sprzęt to wasza sprawa.

To co teraz jest dobre? Co Amir poleca? Zatowaruje się w to.

Napisałem że pod Arcama nie jest potrzebna końcówka, bo gra wystarczająco dobrze. Napisałem że jeśli chcesz mieć więcej niż 7.1 to wtedy się przyda.

I po raz kolejny zaznaczam. W tym wszystkim jest człowiek. Ktory w testach nie jest brany pod uwagę.

Trochę skrajny przypadek ale żeby dał obraz.

Jedzenie. Według testów. No super by bylo żebyś jadł kalafior, marchewkę i takie tam. To daje Ci wartości odzywcze, to co potrzebne Twojemu organizmowi. Będziesz zył i wszystko jest super. Ale lubisz sobie zjeśc kotlecika w niedziele co :) Smazony mhmmm. Przecież to wywołuje raka powiedzą w lab (czyli nie dobry, kiepski jak to nazywasz), ale kurde no ludzie lubią.

Weź pod uwagę człowieka. TYLE, albo AŻ TYLE.

Dzieki za dyskusję. Zapewne do następnej ;)

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

Jedzenie. Według testów. No super by bylo żebyś jadł kalafior, marchewkę i takie tam. To daje Ci wartości odzywcze, to co potrzebne Twojemu organizmowi. Będziesz zył i wszystko jest super. Ale lubisz sobie zjeśc kotlecika w niedziele co :) Smazony mhmmm. Przecież to wywołuje raka powiedzą w lab (czyli nie dobry, kiepski jak to nazywasz), ale kurde no ludzie lubią.

akurat tutaj nie trafiłeś zupełnie. Bo o czym mówisz jest bezpośrednio powiązane z ośrodkiem przyjemności który niesamowicie uzależnia. Zgadza się, jedzenie które jemy jest dla nas szkodliwe. Zwłaszcza dzisiaj, pączki czyli cukier. Wyobraź sobie, ze na każdym produkcie który zawiera cukier jest napisane, że to jest trucizna. Który producent by się na to zgodził? Nawet pracowników Harwarda przekupywano aby publikowali materiały jaki to cukier jest super. Kasa i nic więcej. To co dobre dla człowieka się nie liczy.

 

42 minuty temu, S4Home napisał:

Weź pod uwagę człowieka. TYLE, albo AŻ TYLE.

Jasne, niech zamiast Anthema 740 weźmie 1140 którego DAC w końcu zachowuje się lepiej. Bo widzisz, większość tych amplitunerów cierpi na problem z DAC. Jego implementacją. Potem te problemy są przenoszone na wzmacniacz właściwy. Jeżeli źródło jest kiepskie to wzmacniacz tylko spotęguje problem. Skoro jednak uważasz, że to nie problem. Dlaczego tyle ludzi podpina zewnętrzny DAC? Mało tego, sami piszą, że słyszą różnicę! I co Ty na to?

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2022 o 12:00, lolekdrugi napisał:

Niestety nie wiemy jak jest w TX-RZ840 ale w TX-RZ50 wydaje się być lepszy niż w Arcamie.

 

nie wiem czy się nie pomylę ale Arcam ma coś jeszcze poza Dirac i jest nim Dolby Volume. Które bardzo się przydaje gdy oglądasz coś ciszej niż powinieneś.

Dolby Audio Pro. - kurde ale to robotę robi.
Niezłomny z netflixa (bez atmos) na początkowej scenie sufit mi na głowę zwala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, engajner napisał:

Panowie a denon avc4700 vs arcam 10...który lepszy w kinie?

z technicznego punktu widzenia Denon 4700 jest lepszy niż Arcam 10. W Denon dostajemy większą dynamikę, większy zapas mocy, lepszy DAC, dużo mniejsze zakłócenia itp itd. Testy poniżej:

Arcam 10

Denon X4700H

Według mnie cena jaką życzy sobie producent za Arcama jest tragiczna w porównaniu do jakości tego sprzętu.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2022 o 18:32, MASX napisał:

Arcam już u mnie. Na razie odsłuch tylko stereo tidal. Nie bawiłem się jeszcze niczym.

Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić wszystkich którym pisałem że ZR840 to całkiem dobry amplituner...

No chyba że Arcam polegnie w KD choć szczerze wątpię. 

Tak z ciekawości - a brałeś pod uwagę NAD-a T 778?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu brałem ale polecono mi na forum zostawienie rz840 i wzięcie arcama sa30 do kompletu. Sa30 nie był dostępny przez dłuższy czas i odpuściłem. AVR10 wziąłem bo był w spoko cenie 30km ode mnie. Może było by lepiej nie wiem. Jestem zadowolony z AVR10. Ja chciałem poprawić stereo. W KD onkyo było spoko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odnośnie KD, tam czujesz różnicę? Ewentualnie jak dużą?

Ja mam akurat Yamahe 2080 z Atollem IN 200 w roli końcówki mocy jak i niezależnego wzmacniacza zasilanego muzyką poprzez Bluesounda i zawsze jestem ciekawy czy odczułbym różnicę w KD (bo domniemam, że w muzyce jednak zdecydowanie tak i to na minus) pomiędzy tym co mam, a takim Arcamem AVR10 czy NAD-em T 778.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, engajner napisał:

Panowie a denon avc4700 vs arcam 10...który lepszy w kinie? Wszyscy tak chwalą avr arcama. Który zagra lepiej i czy warto zmieniać dla kina? Do stereo mam osobny zestaw.

No to jak masz osobny system do stereo to zostaw kino jakie masz. 

Denon jest bardziej funkcjonalny. Ma więcej kanałów. 

Ale widzisz lab. Bo jednak ja obstawiam że to Arcam ma lepszą dynamikę. 

Ale jak śmiem się sprzeczać z wynikami. Posłuchasz zobaczysz. :)

10 godzin temu, lolekdrugi napisał:

tutaj można się zastanowić czy przy wrzuceniu czegoś co ma lepsze pre-out niż yamaha nie będzie lepiej.

 

Poznasz przy odsłuchu dobry i nie dobry pre out?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Poznasz przy odsłuchu dobry i nie dobry pre out?

widzę, że nie zadaliście sobie nawet trudu weryfikacji informacji dotyczących pre-out yamahy. Podpowiem, że wystarczy instrukcja obsługi i sekcja danych technicznych na wstępie. Mają bardzo niskie napięcie wyjściowe. Jak dorzucimy testy to się okazuje, że to nie jedyny problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...