Skocz do zawartości

Gramofon do 2.000,- zł


Recommended Posts

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Napisz skąd jesteś, albo uzupełnij w profilu. Po gramofon najlepiej jechać osobiście.

Hajnówka, daleeeki wschód... :D niestety w pobliżu nie ma miejsca gdzie mógłbym osłuchać sprzęty, ok jest Białystok, nie jest to zabójcza ilość km do przejechania, ale szczerze mówiąc nie czuje się na tym etapie kimś kto jest w stanie godnie osłuchać to i owo, nikt ze znajomych nie siedzi w temacie więc znanych doradców zero, a w domu mam małego bobasa, który skutecznie utrudnia różnego rodzaju wypady... 😉

 

Powiem, że namieszaliscie mi w głowie tymi używkami... Trochę poczytałem, ogólnie ceny wydają mi się dosyć wysokie, opinie o gramofonach różne... Chyba nie jest to ten moment. Myślę, że chciałbym zacząć od czegoś nowego, mieszczącego się w założonym budżecie i potraktować to jako punkt wyjścia do dalszych eksperymentów gramofonowych... :)

I nie wiem czy za punkt wyjścia nie przyjąć Rega P1...

Chociaż naszła mnie jeszcze jedna myśl i proszę o podpowiedź... Jaki baaaardzo budżetowy przedwzmacniacz można by było dokupić do Rega P2? 😉 sam gramofon do kupienia za 2200,- co przekracza już budżet, więc z przedwzmacniaczem wypada to już blado ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/gramofon-universum-f2091-micro-seiki-dd23-24-11126155241

Taka propozycja. Weź ten, bardzo dobry drapak na początek. A jak się wyciągniesz w winyle, dasz do zrobienia Grześkowi @Audio Autonomy,  plinte na  piano Black (błyszczący fortepianowy). Środek bym zostawił srebrny, dla kontrastu.

pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już mówię na czym stanęło... Nie jestem do końca przekonany co do swojego wyboru, ale kupiłem Rega P1 + art Dj pre II... Im więcej przeglądam tych używek tym bardziej mnie do nich teraz ciągnie. Cały czas odpalam tego Universum od 1Ender, bardzo mi się podoba i chyba na chwilę obecną z używek postawiłbym właśnie na niego. I właściwie tematu nie zamykam, bo co by nie było najlepiej się w tym wszystkim osłuchać, a niestety nie mam zbytnio takich możliwości. Więc na początek do osłuchania Rega, możliwe, że skuszę się w najbliższym czasie na coś do porównania. :)

Jeszcze takie pytanie odnośnie malowania(?) plinty... Powiedzcie mi jaki jest to mniej więcej koszt?

I jeszcze jedno pytanie co do tego Universum... Dosyć ciężko znaleźć o nim jakieś informacje, czy cena 1100,- jestem w tym przypadku w ogóle adkewatna? W chwili obecnej podobnych ofert tego modelu nie ma. A co powiecie o Akai AP-B20?

 

I jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady, każda bardzo przydatna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jurda napisał:

A co powiecie o Akai AP-B20?

https://allegro.pl/oferta/akai-ap-b20c-7944516449

jak myślisz o tym to go nie bierz .

23 minuty temu, Jurda napisał:

Powiedzcie mi jaki jest to mniej więcej koszt?

Zapytaj na PW Grześka @Audio Autonomy . Robił mi dwa gramofony , wszystko zależy od nakładu pracy i Twoich oczekiwań.

 

23 minuty temu, Jurda napisał:

I jeszcze jedno pytanie co do tego Universum...

Pod tą nazwą Micro Seiki robiło gramiaki dla firmy Quelle . Miałem F 2095 , świetny automat .

IMG_0236.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2022 o 22:52, Jurda napisał:

Jeszcze takie pytanie odnośnie malowania(?) plinty... Powiedzcie mi jaki jest to mniej więcej koszt?

 

Zależy czy jest to plinta z "drewna" czy z metalu, od stanu samej obudowy i od tego jaki to dokładnie gramofon (chodzi o stopień złożoności konstrukcji i ilość czasu jaki byłby potrzebny na rozebranie gramofonu, przygotowanie do malowania i potem ponowne złożenie). Generalnie zwykle nie jest to tania zabawa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...