Skocz do zawartości

Amplitunery Denon na 2022 rok


S4Home

Recommended Posts

Firma Denon ma całkiem mocną ofertę amplitunerów na ten rok. Cześć z nich nie jest najnowsza ale już podstawowe modele wykazują dobre brzmienie i bezproblemową najnowsza specyfikację.

Nakręciłem tego typu zestawienie aby łatwiej Wam było zrozumieć jaki model realnie potrzebujecie i jakiego powinniście szukać kiedy modeli nie możecie oglądnąć na żywo.

Jest to mega streszczenie pamiętajcie.

Mam nadzieję że Wam się przyda.

 

https://fb.watch/btxYmrKah6/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Mówię o dwóch wejściach HDMI 8K?

 

22 minuty temu, Butler napisał:

Dobry komp, PS5, XBOX i już w teorii mamy nawet trzy. Ale na co to komu przy ekranach poniżej 100" to nie mam bladego pojęcia. 

 

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

tylko drugie wejście HDMI 8K :)

tutaj nie chodzi o 8K jak pisałem w innym miejscu tylko o 4K@120Hz czyli jak napisał @Butler: PS5, Xbox i dobry komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Dobry komp, PS5, XBOX i już w teorii mamy nawet trzy. Ale na co to komu przy ekranach poniżej 100" to nie mam bladego pojęcia. 

No właśnie.

PS5 i Xbox? Po co to komu? Mają tak ludzie? I po co wtedy podłączać kompa? Ja tylko pytam , wiesz, próbuje zrozumieć. W innym poście ktoś chce podłączyć soundbar pod kino jako centralny. Trzeba realnie znaleźć potrzeby a nie wydmuchiwać je marketingowo.

56 minut temu, lolekdrugi napisał:

PS5, Xbox i dobry komputer.

ok. Pytanie wyżej.

49 minut temu, Butler napisał:

PS jak i Xbox ledwo dyszą wypluwając 4K przy 60Hz. Mają HDMI 2.1 i łapią synchro 120Hz, ale przy dynamicznej grze daleeeeko im brakuje do osiągnięcia takiej wydajności. Tylko komp. I to mocny, bardzo mocny.

nie  wiem nie mam konsoli. Czyli zaraz się okaże że tak na prawdę dobry komp i masz wszystko tak? Gry, filmy, streaming i wszystko.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Butler napisał:

S jak i Xbox ledwo dyszą wypluwając 4K przy 60Hz. Mają HDMI 2.1 i łapią synchro 120Hz, ale przy dynamicznej grze daleeeeko im brakuje do osiągnięcia takiej wydajności. Tylko komp. I to mocny, bardzo mocny.

ok ale są w stanie z tego skorzystać.

6 minut temu, S4Home napisał:

S5 i Xbox? Po co to komu? Mają tak ludzie? I po co wtedy podłączać kompa? Ja tylko pytam , wiesz, próbuje zrozumieć.

powodów jest kilka. Przede wszystkim inny zestaw gier. Dodatkowo jak ktoś ma dzieci to dla nich łatwiej odpalić konsole niż komputer i walczyć z ustawieniami gry (spróbuj ogarnąć dźwięk wielokanałowy oraz HDR na Windows 11).

6 minut temu, S4Home napisał:

Czyli zaraz się okaże że tak na prawdę dobry komp i masz wszystko tak? Gry, filmy, streaming i wszystko.

na tę chwilę jeszcze nie, ale jest na to szansa gdy wejdzie Steam Deck

 

Tutaj trzeba wspomnieć, że nie jesteśmy jedynym krajem który kupuje sprzęt audio. Raczej jesteśmy mało znaczącą wyspą na mapie dystrybutorów. Wystarczy zobaczyć jakie konfiguracje mają ludzie "za wielką wodą". Bo to oni są głównym celem sprzedażowym.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Mam trójkę dzieci. Jeden woli PS5. Drugi ma PC, ale na komunię chce Xbox'a... ;) A ja wolę swojego PC. 

4 minuty temu, lolekdrugi napisał:

ok ale są w stanie z tego skorzystać.

Jeśli tak twierdzisz to zorientuj się jakim kosztem i czy rozgrywka w takim trybie w konsoli faktycznie przynosi przyjemność. Moim zdaniem nie, chyba że się tylko z boku na to patrzy.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lolekdrugi napisał:

powodów jest kilka. Przede wszystkim inny zestaw gier. Dodatkowo jak ktoś ma dzieci to dla nich łatwiej odpalić konsole niż komputer i walczyć z ustawieniami gry (spróbuj ogarnąć dźwięk wielokanałowy oraz HDR na Windows 11).

Ok, Zatem następnym razem pytajmy nowa osobę czy podłączy 2 konsole i PC z sygnałem 4K 120 HZ. Zgoda? Ma to sens prawda?

31 minut temu, lolekdrugi napisał:

na tę chwilę jeszcze nie, ale jest na to szansa gdy wejdzie Steam Deck

Czy to jest Nintendo? Pytam bo nie znam się na tym

31 minut temu, lolekdrugi napisał:

Tutaj trzeba wspomnieć, że nie jesteśmy jedynym krajem który kupuje sprzęt audio. Raczej jesteśmy mało znaczącą wyspą na mapie dystrybutorów. Wystarczy zobaczyć jakie konfiguracje mają ludzie "za wielką wodą". Bo to oni są głównym celem sprzedażowym.

Pełna zgoda

30 minut temu, Butler napisał:

Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Mam trójkę dzieci. Jeden woli PS5. Drugi ma PC, ale na komunię chce Xbox'a... ;) A ja wolę swojego PC. 

Damn!

Szacun!!!!!

To lolek Ci doradzi jakiś konkretny wysoki model amplitunera. A ja Ci zrobię na niego ofertę :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Butler napisał:

Jeśli tak twierdzisz to zorientuj się jakim kosztem i czy rozgrywka w takim trybie w konsoli faktycznie przynosi przyjemność. Moim zdaniem nie, chyba że się tylko z boku na to patrzy.

to jest już inna sprawa. Marketing jednak swoje robi. Ludzie chcą 120Hz i im nie przegadasz, tak jak tym którzy tutaj przychodzą i chcą mieć atmosa z belki pod telewizorem. Sam widzisz powyżej, że się reklamuje 8K bo ludzie rozumieją, że 8 jest większe niż 4 a jak jest większe to pewnie i lepsze. Jakby pokazali taki zapis: 4k@60Hz vs 4k@120Hz to nikt by nie rozumiał tego 120Hz. A tak, biznes się kręci.

 

13 minut temu, S4Home napisał:

Ok, Zatem następnym razem pytajmy nowa osobę czy podłączy 2 konsole i PC z sygnałem 8K 120 HZ. Zgoda? Ma to sens prawda?

nie nie ma to sensu ponieważ jak się orientuje nie ma obecnie sprzętu obsługującego 8k@120Hz jest natomiast taki który obsługuje 4k@120Hz. Dodatkowo zazwyczaj pytać nie musisz bo Ci sami o tym napiszą. Dopiero jak tego nie zrobią to jest to wskazane oczywiście.

14 minut temu, S4Home napisał:

Czy to jest Nintendo? Pytam bo nie znam się na tym

nie, to jest konsola od Valve.

 

15 minut temu, S4Home napisał:

o lolek Ci doradzi jakiś konkretny wysoki model amplitunera. A ja Ci zrobię na niego ofertę :)

 

on już ma Denka 4700, jedynie co mogło by być wyżej to Denon 6700 ale jego cena jest zaporowa obecnie. No ewentualnie Denon 8500 z nowym modułem hdmi (tak, można w nim wymieniać moduły HDMI) ale tutaj można się zastanowić czy kupić tego Denona czy samochód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam radę na moim 4700H. @lolekdrugi i Amir go polecają to jestem spokojny. ;) I mam SPK618 więc przejdzie.

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

to jest już inna sprawa. Marketing jednak swoje robi. Ludzie chcą 120Hz i im nie przegadasz, tak jak tym którzy tutaj przychodzą i chcą mieć atmosa z belki pod telewizorem. Sam widzisz powyżej, że się reklamuje 8K bo ludzie rozumieją, że 8 jest większe niż 4 a jak jest większe to pewnie i lepsze. Jakby pokazali taki zapis: 4k@60Hz vs 4k@120Hz to nikt by nie rozumiał tego 120Hz. A tak, biznes się kręci.

Tu pełna zgoda.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...