Skocz do zawartości

Magnat MR 780 i Audiosymptom


gogiel

Recommended Posts

No to tak się nie da. :)

Kolumny musisz odsłuchać.

W tym budżecie to masz juz kilka ciekawych propozycji. Na razie to po prostu filtrujesz p ocenie do 6K?

To tam propozycji masz ile? 20 kompletów?

Dnia 7.03.2022 o 07:20, gogiel napisał:

wybierając je kierowałem się pozytywnymi opiniami

Czy spotkałeś się w audio z kolumnami które mają złe opinie? Stanowczo trzeba je odrzucić ze względu na opinie. Jakie to?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda że nie ma złych opini, wszystko rozchodzi się o to jak to lubi i jaki ma słuch. Do tej pory moje stereo to kino domowe Onkyo 7.1 z głośnikami M-Audio 😁, także wszystko chyba w tej mojej cenie będzie lepiej grało od tego co miałem. 

Ale będę musiał ogarnąć temat odsłuchu. 

Wielkie dzięki 

Edytowano przez gogiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedyś oglądałem w necie te kolumny i wpadł mi pomysł aby zamienić dotychczasowe na Audiosymptom. Wydaje mi się to ciekawy wybór do mojego Magnata MR 780 po wymianie lamp ale nie będę się rozpisywał aby nie zaśmiecać wątku.

Mam pytanie, bo pogrzebałem w necie i YT ale nie znalazłem odpowiedzi czy wersje Copper i Carbon różnią się brzmieniem czy to tylko różnica wizualna ? Jeśli tak to czy może ktoś z branży krótko opisać różnicę brzmienia ?. Oczywiście będę chciał sam posłuchać ale przynajmniej chciałbym wiedzieć na którą wersję ewentualnie się umawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jest odpowiedzieć bo ja patrzę na to z innej strony. Chodzi o to, że teraz mam zestaw, który ogólnie mi odpowiada poza kilkoma sprawami, które opisywałem w innym wątku. Czyli przykładowo mam 5 utworów w których coś mi nie odpowiada i raczej porównuję, szukam coś aby wykluczyć lub zmienić te rzeczy ale wszystkie dobre pozostawić. Weź też pod uwagę, że mam wymienione lampy i mój Magnat gra trochę inaczej niż inne. Chciałbym wykorzystać to co dała mi wymiana lamp a po krótkim odsłuchu stwierdziłem, że Audiosymptom i6 mi tego nie umożliwi. Porównując z Dali Oberon 7 w trzech słowach mogę stwierdzić, że płycej, mniej rozdzielczo, mniejsza scena, mniej instrumentów, mniej szczegółów, dźwięki bardziej zlane, mniej stereo, mniej sprężystości itp. Ale oczywiście to nie oznacza, że źle, tylko, że nie dla mnie. Zbyt krótko słuchałem aby opisać kolumny, szukałem w brzmieniu tylko wybiórczo kilku rzeczy. Trzeba samemu posłuchać.

Edytuję bo jeszcze ważna rzecz. Słuchałem tylko Carbon, może Cooper grać inaczej. 

Edytowano przez Man321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gogiel napisał:

A co sądzicie o takim połączeniu 

Magnat mr 780 i Klipsch R-620F

Miałem taki zestaw 2 lata temu i sprzedałem Klipsch, Magnat został jeszcze na jakiś czas. Taki zestaw gra mocno, efektownie, dynamicznie za sprawą charakteru Klipsch. W takim duecie to kolumny nadają cały charakter. Jeśli miałbyś używać pół na pół muzyka - filmy to jak najbardziej. Klipsch to kinowe kolumny i tu sprawdzają się fantastycznie, firanki chodzą. Ale jeśli chcesz się podelektować muzyką w jazzie, w klasyce czy nawet rocku to tu się mocno rozczarujesz. Granie skrajami pasm zupełnie tu nie pasuje, te kolumny po prostu mają wycofaną, niezbyt detaliczną średnicę. Jakieś niuanse, plankton, szuranie miotełek o talerze, alikwoty czy precyzyjne rzężenie gitar elektrycznych - będziesz zawiedziony i wnerwiony że tego wszystkiego zwyczajnie brak. Wydasz 5k na sprzęt a do jakości HiFi będzie wciąż daleko. Do zaproszenia kumpli i pokazania estradowego łupnięcia, takiego obliczonego na efekt pierwszych 5 minut jak najbardziej, ale do codziennego słuchania muzyki, jej klimatu, barwy instrumentów, szukania w niej czegoś więcej nie polecam. Tu już bardziej sprawdzą się choćby jakieś Monitor Audio Bronze 6G 500

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2022 o 07:22, gogiel napisał:

Gdzieś przeczytałem że membramy wykonane są z papieru pokrytego plecionką i to mnie zastanawia jak z żywotnością? 

Celuloza to bardzo częsty materiał do budowy membram. Ja gdzies mam kolumny które mają ze 30 lat i nic im się nie stało pod tym kątem.

Dnia 11.03.2022 o 14:46, Man321 napisał:

Przesłuchałem Audiosymptom i6 Carbon z moim Magnatem ale nic lepszego nie wnosi do mojego zestawu więc odpuszczam temat.

Tak się spodziewałem właśnie.

Dnia 11.03.2022 o 15:19, gogiel napisał:

A może jakieś inne kolumny w tej samej cenie polecacie które fajnie będą grały z tym Magnatem?Żebym mógł za jednym razem przetestować kilka propozycji. 

Magnat seria Signature, Monitor Audio Seria Silver

10 godzin temu, gogiel napisał:

A co sądzicie o takim połączeniu 

Magnat mr 780 i Klipsch R-620F

620 to kolumny do kina. Do stereo są RP 260 albo starsze 62ki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...