Skocz do zawartości

Głośniki stereo + wzmacniacz do salonu z aneksem kuchennym


kowallosu

Recommended Posts

Pierwsze testy za mną Edifiery S3000 pro vs topping MX5 + nowe Polk Elite ES20 i 1:0 dla Edifiera. 

 

Jak dla mnie Polki w połączeniu z Toppingiem MX5 mają zbyt wycofane brzmienie, próbowałem pobawić się equalizerem i niby było fajnie, ale wtedy przełączałem się na Edifiery i czar pryskał. 

Polki mają mocniejszy bas, to na pewno, jak ktoś słucha dużo muzyki elektronicznej i lubi dźwięk V, to wtedy Polk Elite ES20 z Toppingiem MOŻE być lepszym wyborem, ale pamiętajmy że w Edifierach bas i treble również można regulować. 

TV i filmy lepiej brzmią na edifierach ze względu na wyraźniejsze dialogi.

Polki lecą na zwrot.

W przyszłym tygodniu przetestuję Toppinga w połączeniu z 3030i. 

A póki co próbuję podpiąc topping pod edifiery :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kowallosu napisał:

Pierwsze testy za mną Edifiery S3000 pro vs topping MX5 + nowe Polk Elite ES20 i 1:0 dla Edifiera. 

 

Jak dla mnie Polki w połączeniu z Toppingiem MX5 mają zbyt wycofane brzmienie, próbowałem pobawić się equalizerem i niby było fajnie, ale wtedy przełączałem się na Edifiery i czar pryskał. 

Polki mają mocniejszy bas, to na pewno, jak ktoś słucha dużo muzyki elektronicznej i lubi dźwięk V, to wtedy Polk Elite ES20 z Toppingiem MOŻE być lepszym wyborem, ale pamiętajmy że w Edifierach bas i treble również można regulować. 

TV i filmy lepiej brzmią na edifierach ze względu na wyraźniejsze dialogi.

Polki lecą na zwrot.

W przyszłym tygodniu przetestuję Toppinga w połączeniu z 3030i. 

A póki co próbuję podpiąc topping pod edifiery :)

Juz tu pisalem ze edifiery mk2000 maja super czysty , krystaliczny dzwiek , jedyne czego mi brakowalo to basu i sub-outa . W s3000pro dalej brakuje basu ( mimo ze jest go troche wiecej niz mk2000 ) i sub outa ...  Naprawde ciezko bedzie znalezc cos co dorowna edifierom :)   ja mam polaczenie   aiyima d03 + kef q350 i jest lepiej niz edifier wlasnie ze wzlgedu na bas ( oczwiscie mam suba ) , ale same glosniki tez graja mocniej basem .  Z aktywnych dopiero klipsch sixes byly lepsze od ediferow wlasnie ze wgledu na sub-out , bo sama jakos dziweku baaardzo podobna z wskazaniem na klipsch :)

PS nie rozumiem wyboru wzmacniacza bez sub-outa... taka Aiyima kosztowala mnie neicale 450zl na ali , gra lepiej niz loxije 30 ( na pewno ma wiecej mocy ) , a stawiam ze i pewnie ten topping wcale lepszy nie jest a pewnie duzo drozszy i BRAK sub-out co wlasciwie deklasuje w moich oczach sprzet

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robotnik napisał:

Juz tu pisalem ze edifiery mk2000 maja super czysty , krystaliczny dzwiek , jedyne czego mi brakowalo to basu i sub-outa . W s3000pro dalej brakuje basu ( mimo ze jest go troche wiecej niz mk2000 ) i sub outa ...  Naprawde ciezko bedzie znalezc cos co dorowna edifierom :)   ja mam polaczenie   aiyima d03 + kef q350 i jest lepiej niz edifier wlasnie ze wzlgedu na bas ( oczwiscie mam suba ) , ale same glosniki tez graja mocniej basem .  Z aktywnych dopiero klipsch sixes byly lepsze od ediferow wlasnie ze wgledu na sub-out , bo sama jakos dziweku baaardzo podobna z wskazaniem na klipsch :)

PS nie rozumiem wyboru wzmacniacza bez sub-outa... taka Aiyima kosztowala mnie neicale 450zl na ali , gra lepiej niz loxije 30 ( na pewno ma wiecej mocy ) , a stawiam ze i pewnie ten topping wcale lepszy nie jest a pewnie duzo drozszy i BRAK sub-out co wlasciwie deklasuje w moich oczach sprzet

będę chciał przetestować KEF 350 z toppingiem MX5, ale to musiałbym się dogadać z jakimś sklepem na wypożyczenie. Póki co korzystam z możliwości zwrotu, ale nie chcę co chwilę kupować i zwracać. Jeden-dwa zestawy ok, ale na więcej nie mam sumienia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu powinienem miec u siebie 3030i. 
korci mnie jeszcze dolozenie do wiekszego wzmiacniacza, ale nie mam gdzie go postawic. Mam nadzieje ze 3030i zagraja wyraznie lepiej (inaczej) niz polk elite es20. Pewnie gdybym nie mial porownania z edifierami, to zostawilbym es20 i nie szukal dalej… bo pierwsze wrazenie, to uderzenie basem bylo niezle.

Mam tez takie przemyslenie, ze moze topping nie mogl wydobyc srednicy z Polkow?

Kombinuję skąd wypozyczyc KEF q350 z lokalnych sklepow.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2022 o 12:52, Q21 napisał:

Uważam, że świetnie zgrywają się z Taga Harmony HTR-1000CD. Małych gabarytów miniwieża o ogromnym potencjale napędowym. Jest to wzmacniacz o przestrzennym i muzykalnym brzmieniu. Dużą zaletą są lampy, które niewątpliwie wpływają na jakość tego wzmacniacza. Standardowo są zastosowane lampy Psvane classic, które kosztują około 350zł. 

 

Czy moge na priv z pytaniem o taga? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2022 o 08:38, kowallosu napisał:

W tym tygodniu powinienem miec u siebie 3030i. 
korci mnie jeszcze dolozenie do wiekszego wzmiacniacza, ale nie mam gdzie go postawic. Mam nadzieje ze 3030i zagraja wyraznie lepiej (inaczej) niz polk elite es20. Pewnie gdybym nie mial porownania z edifierami, to zostawilbym es20 i nie szukal dalej… bo pierwsze wrazenie, to uderzenie basem bylo niezle.

Mam tez takie przemyslenie, ze moze topping nie mogl wydobyc srednicy z Polkow?

Kombinuję skąd wypozyczyc KEF q350 z lokalnych sklepow.

 

Bierz gdzie dają ;) białe kefy wyglądają super jak na głośniki . Niedługo będę miał dbr62 żeby porównać z kefami . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fajfol tak i było lepiej niż na mx5, ale to nie moja bajka, bas był dziwny, nieprecyzyjny. Wysokie tony mimo, że lepsze niż z toppingiem, to nadal odstawały od Edifierów S3000 pro.  Scena w i3030 była świetna, ale wady przeważyły, że odrzuciłem te kolumny i wybór padnie pomiędzy:

Taga + KEF Q350 

Taga + Polk Elite ES20

S3000 pro 

 

 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowallosu napisał:

@Fajfol tak i było lepiej niż na mx5, ale to nie moja bajka, bas był dziwny, nieprecyzyjny. Wysokie tony mimo, że lepsze niż z toppingiem, to nadal odstawały od Edifierów S3000 pro.  Scena w i3030 była świetna, ale wady przeważyły, że odrzuciłem te kolumny i wybór padnie pomiędzy:

Taga + KEF Q350 

Taga + Polk Elite ES20

S3000 pro 

 

 

dzięki za info, sam się zastanawiam nad połączeniem Taga + i3020/3030 stąd byłem ciekawy twoich odczuć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q i3030 już spakowane, odrzucam te kolumny. 

Mam właśnie na stole Q350 + taga 1000cd v2. 

Po pierwsze KEF są marnie wykonane, najgorzej ze wszystkich jakie obecnie testuję. Przykuwają oko swoją "dziwnością", ale na pewno nie wykonaniem. Edifier s3000 może i wygląda u mnie odrobinę jak z innej parafii, ale z drugiej strony chce się na te kolumny patrzeć - wykonanie genialne w porównaniu do KEF. 

Ale wygląd nie gra. 

Muszę powiedzieć, że Q350 grają naprawdę szczegółowo. Dźwięk jest ostry, analityczny. Słychać naprawdę dużo, scena również jest naprawdę dobra, chociaż ciągle mam wrażenie, że w i3030 scena była jeszcze większa. Jednak w porównaniu do i3030 KEFy grają dynamiczniej, bardziej szczegółowo i mają lepszy bas... Bas jest przyjemnie kontrolowany, w i3030 gubił się, no coś okropnego co tam się potrafiło wyprawiać. Na toppingu było to mocno odczuwalne, na taga mniej, ale dla mnie nie do zaakceptowania. Możliwe, że stworzyłem im złe warunki, ale ja warunków idealnych nie mam dla żadnych kolumn. 

Q350 mają bardziej otwarte brzmienie od S3000 pro. Dźwięk "wylewa" się z kolumn, scena jest blisko Ciebie. 

S3000 pro grają cieplej, jest to dźwięk w stronę V. Dysponują lepszym basem, właściwie bas w tych kolumnach jest dla mnie  genialny. Słyszalny na każdym poziomie głośności, no tutaj S3000 pro naprawdę spisuje się na medal. Brakuje im przestrzeni w porównaniu do KEFów. 

Mam wrażenie że Q350 lepiej odwzorowują dźwięki, słuchając KEF mam wrażenie jakbym słuchał artysty zamkniętego w sterylnych warunkach, ale ten artysta śpiewa zaraz przede mną, słyszę go i odczuwam te emocje razem z nim. 

S3000 pro to bardziej sala koncertowa. Stoję gdzieś na środku sali, ale świetnie się bawię. 

 

 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor rozegra się pomiędzy edifier s3000 pro vs taga + kef q350.

odrzucilem polk elite es20. Dlaczego?

polk elite es20 w polaczeniu z tagą brzmi podobnie do edifierow s3000 pro. 
ten sam profil brzmienia, czyli v lub u. Brzmienie ciepłe. Mam wrazenie, ze Polk jest mocniejszy, natomiast na niskich poziomach glosnosci brakuje im dolnego pasma. Co ciekawe jak podglosze, to bas niesie sie mocniej niz w Edifierach, chociaz jest inny. Bardziej sprezysty i odrobine chlodniejszy. Glebia podobna, scena również. Wysokie tony mimo wszystko lepsze w edifierach.

co do samych Polków, to podoba mi się ich wykonanie. Na minus wielkość kolumn, Polki to największe kolumny jakie obecnie testowalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fajfol napisał:

A próbowałeś też odtwarzać płyty? Taga ma wbudowany odtwarzacz, jestem ciekaw jak wypada.

Daj znać też jak z tymi i3030, bo sam właśnie taki zestaw planuję kupić. 

Wczoraj odrzucilem te i3030, bo bas troche nie wyrabial, ale dzis jeszcze raz sprwwdze z piankami. Dam znac 

 

Ogolnie q350 kef są tak slabo wykonane, ze zal na nie patrzec… graja spoko, ale żona mi marudzi, ze te kefy zle wygladaja w salonie. Ehhh ciezki wybor :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2022 o 15:30, kowallosu napisał:

TV i filmy lepiej brzmią na edifierach ze względu na wyraźniejsze dialogi.

Czy możesz napisać coś więcej o ich brzmieniu w filmach? Do jakiego TV je podpinasz i, zakładając że przez wejście optyczne, czy nie ma wtedy problemów z głośnością?

Pytam, bo widziałem ten odświeżony ostatnio wątek o bardzo cichym graniu po połączeniu TV z wzmacniaczem optykiem, i głosy, że to normalne. Trochę mnie to przestraszyło wobec planów nagłaśniania TV właśnie zestawem stereo. W tym kontekście zacząłem myśleć o wzięciu monitorów aktywnych typu Magnat Monitor Reference 3A (bo mają HDMI z ARC), ale Edifiery S2000 MKIII oraz właśnie "Twoje" S3000 PRO mają dużo więcej testów i opinii, i już sam nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rozstrojony Grajek napisał:

Czy możesz napisać coś więcej o ich brzmieniu w filmach? Do jakiego TV je podpinasz i, zakładając że przez wejście optyczne, czy nie ma wtedy problemów z głośnością?

Pytam, bo widziałem ten odświeżony ostatnio wątek o bardzo cichym graniu po połączeniu TV z wzmacniaczem optykiem, i głosy, że to normalne. Trochę mnie to przestraszyło wobec planów nagłaśniania TV właśnie zestawem stereo. W tym kontekście zacząłem myśleć o wzięciu monitorów aktywnych typu Magnat Monitor Reference 3A (bo mają HDMI z ARC), ale Edifiery S2000 MKIII oraz właśnie "Twoje" S3000 PRO mają dużo więcej testów i opinii, i już sam nie wiem.

Na optyku Edifiery są głośne, więc nie wiem skąd ta opinia. W ogóle nie ma żadnych problemów z głośnością na "Edytach" może wkurza jedynie to, że głośność źródeł odrobinę się od siebie różni i to, że po każdym ponownym uruchomieniu głośność resetuje się do domyślnego (dość głośnego) poziomu. 

 

2 godziny temu, Fajfol napisał:

A próbowałeś też odtwarzać płyty? Taga ma wbudowany odtwarzacz, jestem ciekaw jak wypada.

Daj znać też jak z tymi i3030, bo sam właśnie taki zestaw planuję kupić. 

właśnie mam podpięte i3030 do tagi, mają tą przestrzenność, najlepszą ze wszystkich kolumn jakie testowałem. Czuć w nich świeżość, mają powietrze. Zatkałem bass reflexy i jest dobrze. Bas nie jest niski jak w edifierach, ale nie dudni tak jak wczoraj. Zaraz spróbuję je trochę lepiej ustawić i wyciągnę pianki. 

Ogólnie Q i3030 w połączeniu z tagą to zupełnie inna liga niż z toppingiem mx5. Tam te kolumny się dusiły. Tutaj dźwięk unosi się ponad kolumny.

Nie wiem czy brzmią lepiej od KEF Q350. KEFy grały bardziej analitycznie, większe detale słyszę w KEF ale nie miały tej bryzy, którą ma i3030. 

Natomiast KEF mają swoją manierę, która nie pasuje do każdego gatunku muzyki. Czasem miałem wrażenie, że kolumny się męczą. 

-

Nadal uważam, że S3000 pro w swojej cenie to genialne kolumny, jak ktoś jest mniej wymagający, lubi ciepłe brzmienie o lekko wycofanej średnicy i mocnym basie, to będzie oczarowany. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że wybrałem swój nowy zestaw, czyli taga + 3030i i przy okazji finalnego ustawiania kolumn zauważyłem takie jakby zarysowanie na wysokotonowym... Co to może być? 

Wygląda jak zarysowany lub pofałdowany materiał. Wada fabryczna? Bo raczej niemożliwe, że to uszkodzenie fizyczne,. 

277079307-1027319188138066-6879271972091

 

Jestem podirytowany,  bo już przedyskutowałem ze sprzedawcami co zwracam, a co u mnie zostaje... Przygotowałem już paczki i myslałem, że temat jest za mną.

Na dźwięk to nie wpływa, ale boję sie, że przy ewentualnej odsprzedaży będę miał problem. 

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...