Skocz do zawartości

Kef q350 vs elac debut reference b6


robotnik

Recommended Posts

1 godzinę temu, no_i_fajnie napisał:

Przecież na ten moment np. Q21 sprzedaje je za 1999 pln (co nie jest na pewno detalem), a kolega mówi, że kupił 3 lata temu ;)

https://www.ceneo.pl/51973649

Na dzień dzisiejszy ceny za sztukę zaczynają się od 1044zł - 1393zł. Możliwe że do negocjacji :) .  I na prawdę nie przypominam sobie aby kiedykolwiek ich cena była w sklepach poniżej 999zł/szt . Może chodziło o starsze Q300 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

https://www.ceneo.pl/51973649

Na dzień dzisiejszy ceny za sztukę zaczynają się od 1044zł - 1393zł. Możliwe że do negocjacji :) .  I na prawdę nie przypominam sobie aby kiedykolwiek ich cena była w sklepach poniżej 999zł/szt . Może chodziło o starsze Q300 ?

Nie chce nikogo tu polecać itd, ale proszę zajrzyj tu - ten link znalazłbyś, jakbyś z ceneo przekierował się bezpośrednio na stronę, gdzie po rabacie wychodzi 1 998,40 zł: https://www.q21.pl/kef-q350.html
Nie wiem, czy ciężko Ci się szuka, czy o co chodzi, bo któryś raz piszemy Ci, że jest taka cena, już nawet kolega napisał, że na allegro, może też podeślę link: https://allegro.pl/listing?string=kef q350
Tak, to są nowe sztuki, uprzedzając pytania :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

I na allegro jest oferta za 799zł/szt. Ceny się zmieniają ciągle.

Sprzęt powystawowy, w 100% sprawny technicznie.

Kliknij czasem gdzieś, a potem tutaj. Chodzi o to, że kilka razy napisałeś, że może chodzi o inne kolumny, a jak Cie już ktoś nakierował, że nie masz racji, to dalej szukasz... :) dobranoc.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wy się kłucicie czy rozmawiacie o cenach KEFa?

Faktycznie te modele wogóle serii Q bedzie teraz mozna dostawać w nieco niższych cenach. Zawsze waro do nas zagadać jesli gdzies znajdziecie ofertę. Postaramy się don niej ustosunkować :)

Piotr

Poprosze oferte na kef q350 - białe . Same kolumny sa naprawde swietne - jeszcze poczekam na dbr62 i porownam , Myslalem zeby jeszcze focal chora 806 odsluchac , ale to juz wyzsza polka cenowa , a zamawiac i odsylac mi sie juz poprostu nie chce :) raz sb2000 pro odeslalem i mam dosc pakowania :) ale troche rozumiem juz to cale audio , jak ludzie zmieniaja sprzet , testuja odsylaja itp ...  bo naprawde roznorodnosc brzmienia  kolumn jest olbrzymia , mi np nie podszedl wogole sb2000 pro mimo tylu dobrych opinii ... 

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wy się kłócicie czy rozmawiacie o cenach KEFa?

Faktycznie te modele wogóle serii Q bedzie teraz mozna dostawać w nieco niższych cenach. Zawsze warto do nas zagadać jeśli gdzieś znajdziecie ofertę. Postaramy się do niej ustosunkować :)

Piotr

:) Ja tylko stwierdzam pewne fakty. Chyba ktoś tu nie zrozumiał o co chodziło. Padła myśl że Elac Debut b6.2 i Kef Q350 powinny być w podobnej cenie, tylko ostatnio Kefy podrożały. Tylko że regularna cena Q350 od dawna wynosiła w sklepach 2500zł i wcześniej była jeszcze wyższa. Czasem gdzieś można je było kupić taniej, jak z każdym sprzętem. B6.2 to kolumny wyraźnie tańsze i bo ich regularna cena to obecnie około 1600 zł i dlatego trudno od nich oczekiwać że będą równie dobre lub lepsze, a konkurent mimo że droższy to wypada bardzo dobrze w swojej cenie. Za to Elac Uni-Fi Reference B6 to kolumny 3-drożne z koncentrycznym układem średnio-wysokotonowym i te regularnie kosztują 4tyś za parę. I tu chyba można mówić o większej porównywalności. Choć te kolumny nawiązują swoja budową do Kef R300 lub R3 i te są znowu jeszcze droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Tylko że regularna cena Q350 od dawna wynosiła w sklepach 2500zł i wcześniej była jeszcze wyższa. (...) B6.2 to kolumny wyraźnie tańsze i bo ich regularna cena to obecnie około 1600 zł i dlatego trudno od nich oczekiwać że będą równie dobre lub lepsze

Z tego, co pamiętam to DBR62 kosztowały koło 2400 dwa lata temu, a w Black Friday ceny w niektórych sklepach spadły do 1900. Różnica paru stów w przypadku kolumn głośnikowych to coś, czym absolutnie nie należy się sugerować. Między budżetem 4k a 8k to już w ogóle jest dość ciemna sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MobyDick napisał:

Elac Debut b6.2 to konstrukcja znacznie nowsza i jako nowość mogły być droższe. Również Kef Q350 z tego co pamiętam, gdy były od niedawna na rynku to ich cena wynosiła ponad 3 tyś. Obecnie ceny jednych i drugich są wyraźnie niższe. 

jak to z sprzetem bywa , a na audio ogolnie sa kosmiczne marze :) wystarczy przyklad elac 5.2 ktore amazon sprzedawal po 350-450 za pare.. i nagle w polskim sklepie mozna bylo dostac za 700zl / para gdy wczensiej ponizej 1k nie bylo szans:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MobyDick napisał:

Jakiś czas temu na amazon.de można było kupić parę kolumn Canton SP206 w cenie poniżej 100€, gdy ich cena w naszych sklepach oscylowała w rejonie 1800 zł za parę.

Lepiej , bo za 89 EUR byly :) ale to slabe kolumny jak dla mnie

Edytowano przez robotnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dla potomnych

 

posłuchałem troche ELAC Debut reference 6.2 . Wrazenia.... 

Graja poprawnie  cieplo i niby wszystko jest ale... nie ma jakiegos efektu ze chce sie sluchac dalej

W porownaniu do kef q350 brakuje sceny , wyrazistosci . Klipsche graja czysciej , analitycznej.

Elaci o nie sa kolumny dla mnie - jest poprostu dobrze , poprawnie ale jakos tak plasko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef Q350, co ciekawe brzmi odmiennie a niż podłogowe z tej rodziny Q950. Lecz mimo wszystko nie należą do wyrazistych głośników. W Debut 6.2 wypada to ciekawiej, dostajemy mocniejszy bas, lepiej kontrolowany. Dodatkowo masa 6.2 robi swoje. Dwie konstrukcje z podobnego pułapu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Kef Q350, co ciekawe brzmi odmiennie a niż podłogowe z tej rodziny Q950. Lecz mimo wszystko nie należą do wyrazistych głośników. W Debut 6.2 wypada to ciekawiej, dostajemy mocniejszy bas, lepiej kontrolowany. Dodatkowo masa 6.2 robi swoje. Dwie konstrukcje z podobnego pułapu.

Bas w Elacach jest ok , ale mi bardziej podoba sie z kefow .  Klipsche swidruja czystoscia i krystalicznoscia , kefy scena i ta przestrzen natmiast elac wszystko plaskie , poprwne i nic wiecej - nie wybijaja sie absolutnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2022 o 18:58, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Kef Q350, co ciekawe brzmi odmiennie a niż podłogowe z tej rodziny Q950.

Bo mają bass reflex a podłogowe membrany bierne.

To dół, góra tez jest inna.

Dnia 13.04.2022 o 19:19, robotnik napisał:

Bas w Elacach jest ok , ale mi bardziej podoba sie z kefow .  Klipsche swidruja czystoscia i krystalicznoscia , kefy scena i ta przestrzen natmiast elac wszystko plaskie , poprwne i nic wiecej - nie wybijaja sie absolutnie 

To do Klipsch sprawdź sobie jeszcze Heco Revolution albo Magnat Serii Quantum 75x albo Signature serie 7.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...