Skocz do zawartości

System audio do Polk T50 (3000zł)


Fajfol

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam głośniki kolumnowe Polk T50 podłączone do starego, aczkolwiek dobrze działającego wzmacnicza Denon PMA-560. Wzmacniacz z kolei jest podłączony za pośrednictwem taniego chińskiego konwertera DAC do TV Sony 4K. Ponadto korzystam również z gramofonu bezpośrednio podłączonego do wzmacniacza. Ogólnie jestem zadowolony ze wszystkich urządzeń ale chciałbym jednak zmodernizować system audio z nadzieją na znaczną poprawę jakości dźwięku. Jeśli chodzi o muzykę to z TV słuchany jest każdy rodzaj (za pośrednictwem aplikacji Spotify i Tidal, czasami YouTube) , natomiast na gramofonie wyłącznie jazz. Dysponuję budżetem 3 tys. Zastanawiałem się nad trzema rozwiązaniami:

1. Cały budżet przeznaczyć na wzmacniacz - źródłem dźwięku pozostanie telewizor lub ewentualnie jeśli wzmacniacz będzie miał bluetooth to telefon (Spotify i Tidal). Moją uwagę zwrócił niedawno wprowadzony na rynek Magnat MR 750 lub Magnat MR 780 (750 ma chyba nowszy standard Bluetooth).

2. Kupić wzmacniacz i do niego streamer (np. Audio Pro Link 1).

3. Zostawić stary wzmacniacz Denona i dokupić do niego streamer i dobry DAC.

Myślałem nad amplitunerami, jednak ich dostępność i cena pozostają zaporowe. Gdyby ktoś miał jakieś propozycje lub inne sugestie i pomysły to chętnie rozważę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym poszedł w wymianę kolumn, jeżeli masz pokój około 15-30m2 śmiało możesz spróbować z też z Polka wyższy model RtiA5. Barwa podobna, ale grają one lepiej w całym zakresie pasma i równiej, czyściej, bardziej rozdzielczo, z lepszą przestrzenią i też są łatwe w ustawieniu jak T50, dobrze znoszą bliskość ściany bez mocnego wzbudzania się niskich tonów. Natomiast jak preferujesz granie bliższe Polk T50, z podbitymi skrajami pasma to warte sprawdzenia są Melodika BL40 MK3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fajfol napisał:

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie. Rozumiem, że nawet przy nowych i droższych kolumnach obecny wzmacniacz Denon PmMA-560 w zupełności wystarczy?

Tak. Bo jak mówie obecnie aby kupić wzmacniacz tak grający to 3K minimum nie Twoje.

Więc zmienisz tylko na nowszy a nie na lepszy.

Wymiana kolumn zdecydowanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...