Skocz do zawartości

Po co w zestawach kolumn podłogowe fronty?


Gumowe Ucho

Recommended Posts

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

 Zastanawiam sie gdybym miał wybierać, w którą z tych trzech opcji bym "poszedł"? 🤔

tego Ci nie powiem ale nie wiem czy jest sens. Technicznie jak już to powinieneś dostarczyć rozdzielony sygnał do wzmacniaczy. Z tego co napisałeś nie bardzo rozumiem w którym miejscu jest zwrotnica, to powinno wyglądać tak:

źródło -> zwrotnica -> wzmacniacz A i wzmacniacz B -> Kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lolekdrugi napisał:

Z tego co napisałeś nie bardzo rozumiem w którym miejscu jest zwrotnica, 

 Aktywna przed, pasywna za wzmacniaczem/końcówka. 

47 minut temu, lolekdrugi napisał:

źródło -> zwrotnica -> wzmacniacz A i wzmacniacz B -> Kolumny.

To jest pełny aktywny. Ja przytoczyłem hybryde pasywno-aktywną. Np. Class A na srednio-wysokotonowym - zwrotnica pasywna, i class D na niskotonowym - zwrotnica aktywna (w oparciu o DSP) :D

49 minut temu, lolekdrugi napisał:

ale nie wiem czy jest sens.

A ja wlasnie doszukuje sie sesownosci w opcji trzeciej. Ale to tylko moje zdanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ja przytoczyłem hybryde pasywno-aktywną. Np. Class A na srednio-wysokotonowym - zwrotnica pasywna, i class D na niskotonowym - zwrotnica aktywna (w oparciu o DSP) :D

Taką hybrydą jest zestaw 2.1 czyli monitory z swymi pasywnymi zwrotnicami zasilane wzmacniaczem stereo z dodanym subwooferem aktywnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

ale kto Ci każe słuchać Magnata? To jest na rynku tylko jedna firma produkująca subwoofery? Idź do sklepu i sobie posłuchaj, znajdź taki który Ci pasuje. I nic więcej, ja proszę tylko by nie dorabiać do tego mitów

takich jak ten:

bo jak wskazałem, jest to nieprawda. Po prostu są suby lepsze i gorszę. Zazwyczaj te lepsze są droższe. Ale nic poza tym.

no ale po raz 3 mówię. Podaj nam sub. Konkretny model. Teraz jestem pewien że jesteś Lolek który tu był na forum tylko zmieniłeś ton wypowiedzi. Było dokładnie tak samo. Teoria teoria i teoria a kiedy przychodziło do podania konkretnych modeli to nic, woda w ustach.

Tak Lolek drugi to Lolek który to był jakiś czas temu. Ehhh

20 godzin temu, J4Z napisał:

A to nie znaczy to samo co "sub do stereo wymaga więcej"? 

Stary... Ta branża to Ci kiedyś chyba krzywdę zrobiła że negujesz większość ich wpisów,  bo tutaj to wygląda że zdanie macie podobne 🤔 

On ma taki cel bo wtedy z poprzedniego konta łatwo go wyprowadzaliśmy z jego toku myślenia. Teraz zmienił ton jest spokojniejszy. Ale to nadal teoretyk. Wiesz praktyczna, sprawdzenie sprzetu zerowe. Czyta fora, testy lab i przekleja info.

20 godzin temu, J4Z napisał:

Podbijam pytanie. Może wyjdzie mi taniej kupić taki sub + monitory z brakiem dołu niż wszystko w jednym. 

Widzisz i nie dostałeś odpowiedzi. Mówiłem :D:P

 

Chwila Panowie, teraz nie teoretyzujemy, Czekamy az lolek lub lolekdrugi zwał jak zwał poda konkretny przykład.

Umówmy się. Tam na tym innym forum też ktoś wystawił swoją opinie.

I tamten jest wyznacznikiem a my tu już 3 osoby Ci napisały i nie. Ty nie wiesz bo nigdy nic nie sprawdziłeś.

Powiem Ci że bardzo bym Cie chciał poznać osobiście.

Kiedy wpadniesz na kawę? :)

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

no ale po raz 3 mówię. Podaj nam sub. Konkretny model. Teraz jestem pewien że jesteś Lolek który tu był na forum tylko zmieniłeś ton wypowiedzi. Było dokładnie tak samo. Teoria teoria i teoria a kiedy przychodziło do podania konkretnych modeli to nic, woda w ustach.

ale ja Ci od samego początku piszę, że Ci tego nie podam, więc nie rozumiem dlaczego tak usilnie na to naciskasz.

 

10 minut temu, S4Home napisał:

On ma taki cel bo wtedy z poprzedniego konta łatwo go wyprowadzaliśmy z jego toku myślenia. Teraz zmienił ton jest spokojniejszy. Ale to nadal teoretyk. Wiesz praktyczna, sprawdzenie sprzetu zerowe. Czyta fora, testy lab i przekleja info.

hahaha

11 minut temu, S4Home napisał:

Widzisz i nie dostałeś odpowiedzi. Mówiłem :D:P

odpowiedź padła nie raz. Niech sobie wybierze monitory jakie mu pasują i dobierze suba jaki mu pasuje ale nie "do stereo" tylko "do pomieszczenia".

 

12 minut temu, S4Home napisał:

Czekamy az lolek lub lolekdrugi zwał jak zwał poda konkretny przykład.

to sobie czekajcie. Napisałem już nie jeden raz jak sprawa wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

no ale po raz 3 mówię. Podaj nam sub. Konkretny model. Teraz jestem pewien że jesteś Lolek który tu był na forum tylko zmieniłeś ton wypowiedzi. Było dokładnie tak samo. Teoria teoria i teoria a kiedy przychodziło do podania konkretnych modeli to nic, woda w ustach.

Tak Lolek drugi to Lolek który to był jakiś czas temu. Ehhh

On ma taki cel bo wtedy z poprzedniego konta łatwo go wyprowadzaliśmy z jego toku myślenia. Teraz zmienił ton jest spokojniejszy. Ale to nadal teoretyk. Wiesz praktyczna, sprawdzenie sprzetu zerowe. Czyta fora, testy lab i przekleja info.

Widzisz i nie dostałeś odpowiedzi. Mówiłem :D:P

 

Chwila Panowie, teraz nie teoretyzujemy, Czekamy az lolek lub lolekdrugi zwał jak zwał poda konkretny przykład.

Umówmy się. Tam na tym innym forum też ktoś wystawił swoją opinie.

I tamten jest wyznacznikiem a my tu już 3 osoby Ci napisały i nie. Ty nie wiesz bo nigdy nic nie sprawdziłeś.

Powiem Ci że bardzo bym Cie chciał poznać osobiście.

Kiedy wpadniesz na kawę? :)

Piotr

 

 

Jak Lolek nie ma ochoty to ja dam mój przykład: mam Magnat RS8 do kina, jest wciśnięty między ścianą a kanapą z takiego surowego materiału. Może dlatego jest taki skontrolowany :D (dosłownie nie ma innego miejsca). Dla mnie (zaznaczam że to moje, ograniczone odczucia) sprawdza się super zarówno do kina jak i muzyki, gdzie kupowałem podłogowe Pylony z założeniem że będę odsłuchiwał bez suba. Teraz rzadko kiedy to robię bo sub je odciąża i lśnią w średnicy. Jest to dla mnie najlepszy setup, jakiego słuchałem (oczywiście bawiłem się ustawieniami pod siebie), a słuchałem i takich ze stosikiem pudeł które jedynie napędzają 2 drogie kolumny stereo, z których każda jest warta tyle co mój cały sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, J4Z napisał:

E tam, zwykle pierdololo bez konkretów. Jakby pojawiły się konkrety to pewnie znalezione z sieci, a nie z doświadczenia. 

No pewnie tak. Tak samo było poprzednim razem. No cóż.

17 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Jak Lolek nie ma ochoty to ja dam mój przykład: mam Magnat RS8 do kina, jest wciśnięty między ścianą a kanapą z takiego surowego materiału. Może dlatego jest taki skontrolowany :D (dosłownie nie ma innego miejsca). Dla mnie (zaznaczam że to moje, ograniczone odczucia) sprawdza się super zarówno do kina jak i muzyki, gdzie kupowałem podłogowe Pylony z założeniem że będę odsłuchiwał bez suba. Teraz rzadko kiedy to robię bo sub je odciąża i lśnią w średnicy. Jest to dla mnie najlepszy setup, jakiego słuchałem (oczywiście bawiłem się ustawieniami pod siebie), a słuchałem i takich ze stosikiem pudeł które jedynie napędzają 2 drogie kolumny stereo, z których każda jest warta tyle co mój cały sprzęt.

Miałem i RS 8 i RS 12.

I wiem że ejsteś z niego zadowolony :)

A teraz weź REL serii T i sprawdź je oba w muzyce :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, S4Home napisał:

No pewnie tak. Tak samo było poprzednim razem. No cóż.

Miałem i RS 8 i RS 12.

I wiem że ejsteś z niego zadowolony :)

A teraz weź REL serii T i sprawdź je oba w muzyce :)

Piotr

Oczywiście nie wątpię żel REL jako znacznie droższa konstrukcja byłby lepszy, szczególnie jakby się dało go poprawnie ustawić. Myślę, że mój wniosek byłby ten sam, tylko po prostu na relatywnie wyższym poziomie cenowym - monitory można "wypełnić od dołu" subwooferem z naprawdę mega efektem.

Jeżeli Minx12+RS8 umie coś takiego, to jedynie wyobrażam sobie, co zrobiłby REL+jakieś monitory B&W czy inne KEFy. I wtedy naprawdę zastanawiałbym się, po co podłogówki w zestawie, tak już wracając do tematu... ;)

A już w szczególności: po co w budżetowych zestawach 5.0 np. TAGA, Heco Victa itd, są domyślnie podłogówki? Oszczędność z wzięcia monitorów na fronty w sam raz (no prawie) poszłaby w suba (5.1 z monitorami >>>> 5.0 z podłogą)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

A już w szczególności: po co w budżetowych zestawach 5.0 np. TAGA, Heco Victa itd, są domyślnie podłogówki? Oszczędność z wzięcia monitorów na fronty w sam raz (no prawie) poszłaby w suba (5.1 z monitorami >>>> 5.0 z podłogą)

przypuszczam, że z tego samego powodu co "super kable". "Duże kolumny" grają lepiej przecież. Nie wiesz tego? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolekdrugi napisał:

przypuszczam, że z tego samego powodu co "super kable". "Duże kolumny" grają lepiej przecież. Nie wiesz tego? :D

Bez przesady, Lolku, to jest fizyka. Więcej przetworników, większe pudło. To nie jest w tej samej lidze co kable które mają jedynie przewodzć prąd. Same kolumny dla mnie są lepsze niż same monitory (które z drogim standem i tak tyle samo kosztują). Nie żałuję podłogówek. Ale jako 5.1 zestaw no zastanawiałbym się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lolekdrugi napisał:

przypuszczam, że z tego samego powodu co "super kable". "Duże kolumny" grają lepiej przecież. Nie wiesz tego? :D

Ja nie wiem. Dlaczego?

20 godzin temu, lolekdrugi napisał:

nie no ja wiem, ale przy takich tanich zestawach to jak sam widzisz, nie ma sensu.

Aha, czyli raz ma a raz nie ma. Wybierasz sobie kiedy Ci co pasuje? :D

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...