Skocz do zawartości

Ampli onkyo nr686 vs onkyo tx-sr393b


Zacco

Recommended Posts

Hej, 

Dłuższy już czas rozglądam się za amplitunerem do stereo (może kiedyś pokuszę się o rozbudowę w stronę 5.0-5.1). Pisałem nawet temat ale w innym dziale, więc może dlatego nie uzyskałem odpowiedzi. Aktualnie posiadam zestaw dali 104 + denon pma860. Jednak szukam rozszerzenia w funkcjonalności, potrzebuje sterowania z tv, dlatego wybór pada na ampli + w sumie ciekawią mnie bajery, które posiadają. Pod ampli podłączane byłoby ps4, dekoder, TV, stary odtwarzacz CD i czasem lapek. W przyszłości również gramofon. Wybór padł na te 2 ampli od onkyo:

https://allegro.pl/oferta/amplituner-onkyo-tx-sr393b-5-2-bt-775w-czarny-11897256073

albo

https://allegro.pl/oferta/amplituner-premium-kino-domow-160w-onkyo-nr686-thx-11681920461

Dodam, że głównie oglądam seriale z Netflixa, Hbo itp., często również muzyka z Spotify/cd. 

Pokój około 25m2, Dali nawet ładnie dają sobie tutaj radę. 

Czy warto dopłacić te 900 zł do nr686? Teoretycznie duża większą funkcjonalność + na pewno lepsze parametry, pytanie czy je wykorzystam kiedykolwiek :D

Moglibyście się podzielić opinią w tym temacie? O nr686 znalazłem więcej informacji w necie, głównie są pozytywne. 

Edytowano przez Zacco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Onkyo TX-NR 686 to bardzo popularny i nieprodukowany już sprzęt i zastąpiony modelem 696. Oba urządzenia świetnie spisują się w kinie domowym, oferując przy tym w miarę sensowne stereo. Model 686 oferował większą funkcjonalność i więcej kanałów, ale to wyczytasz z opisów internetowych. Jeśli zależy ci na lepszej stereofonii postawiłbym na starszy model 686.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak zależy mi na stereo głównie, póki co taki miałem zestaw i w najbliższym czasie nie planuje rozbudowy. Są jakieś wady tych sprzętów, na które warto spojrzeć? Ma to być używany więc wolę przejrzeć czy wszystko sprawne :D

Będzie jakaś różnica w dźwięku względem tego denona pma860 czy nie jesteś w stanie stwierdzić? 

Czyli na ten sr 393 wgl nie patrzeć? 

Edytowano przez Zacco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 686.

20 godzin temu, Zacco napisał:

Są jakieś wady tych sprzętów, na które warto spojrzeć? Ma to być używany więc wolę przejrzeć czy wszystko sprawne :D

O ile dobrze pamiętam to jest ten model co "pykał" Ale to kwestia przyzwyczajenia.

393 gra bardzo przeciętnie. Tylko do budowy podstawowego kina domowego.

20 godzin temu, Zacco napisał:

Będzie jakaś różnica w dźwięku względem tego denona pma860 czy nie jesteś w stanie stwierdzić? 

Oba będa grały zdecydowanie gorzej od PMA 860

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już u siebie i faktycznie nie ma tragedii. Może brakuje trochę głębi, ale dźwięk jest jakby "czystszy". Sprawdzę to później jeszcze na lepszych kablach, po remoncie :D

Tylko po arc mi nie idzie dźwięk, znaczy, raz działa, raz nie. Możliwe, że to przez słabej jakości kabel hdmi? Sam obraz wykrywa, udało mi się przejść przez setup. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie znacznie gorzej. PMA 860 to był fany wydajny wzmacniacz. Amplituner kina domowego nigdy tak nie zagra.

nie mowiać o mocno przeciętnym 393

20 godzin temu, Zacco napisał:

Mam go już u siebie i faktycznie nie ma tragedii. Może brakuje trochę głębi, ale dźwięk jest jakby "czystszy". Sprawdzę to później jeszcze na lepszych kablach, po remoncie :D

Tylko po arc mi nie idzie dźwięk, znaczy, raz działa, raz nie. Możliwe, że to przez słabej jakości kabel hdmi? Sam obraz wykrywa, udało mi się przejść przez setup. 

Serio tak mało odczuwasz przeskok 393 względem PMA 860?

 

Onkyo gra jaśniej to na pewno stad wrażenie czystego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zacco napisał:

Może brakuje trochę głębi, ale dźwięk jest jakby "czystszy"

dokup subwoofer

21 godzin temu, Zacco napisał:

Sprawdzę to później jeszcze na lepszych kablach, po remoncie :D

kable nic nie zmienią, o ile nie wsadziłeś jakiejś podróby aluminiowej. Zwykła czysta miedź OFC wystarcza .

 

21 godzin temu, Zacco napisał:

Możliwe, że to przez słabej jakości kabel hdmi?

w teorii to nie powinno mieć związku ale możesz spróbować. Co masz jeszcze podpięte do amplitunera?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Serio tak mało odczuwasz przeskok 393 względem PMA 860?

jak dobrze rozumiem to on wziął NR686.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie wziąłem nr 686.

Podpięte mam tylko CD i aktualnie TV po optyku bo po HDMI nie działało. 

Skoro mówisz, że to nie powinno być problemem to wezmę dzisiaj jakiś inny kabel (od ps4) i sprawdzę czy będzie działało normalnie, dam znać. 

Czyli nie ma sensu kupować lepszych kabli? Czytałem coś tam o kablach i właśnie chciałem poszukać jakiś co trochę ociepli dźwięk, bo z tego co czytałem to denon też był jasny. 

Co do suba to się zastanowię, a polecasz coś w miarę budżetowego na początek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zacco napisał:

Czyli nie ma sensu kupować lepszych kabli?

tylko jeżeli Twoje nie są miedź OFC i mają zły przekrój.

11 minut temu, Zacco napisał:

Czytałem coś tam o kablach i właśnie chciałem poszukać jakiś co trochę ociepli dźwięk,

to jest audiovoodoo

11 minut temu, Zacco napisał:

Co do suba to się zastanowię, a polecasz coś w miarę budżetowego na początek? 

mogę Ci tylko podpowiedzieć, że jak masz pomieszczenie powiedzmy do tych 25m2 (zakładam normalną wysokość) to szukaj subwoofera zamkniętego. A jaki to już kwestia Twojego budżetu. Niestety tanio raczej nie będzie.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zacco napisał:

Czytałem coś tam o kablach i właśnie chciałem poszukać jakiś co trochę ociepli dźwięk

Sprawdź to. Nic Cie to nie kosztuje a jednak niektórzy słyszą zmianę okablowania.

Bez dalszego pisania bo tematów o kablach jest masa i wszedzie kończy się to G burzą. Tymi za i tymi przeciwko.

Po prostu sprawdź ;)

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

mogę Ci tylko podpowiedzieć, że jak masz pomieszczenie powiedzmy do tych 25m2 (zakładam normalną wysokość) to szukaj subwoofera zamkniętego. A jaki to już kwestia Twojego budżetu. Niestety tanio raczej nie będzie.

Koledze chodziło o coś konkretnego zapewne.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Bez dalszego pisania bo tematów o kablach jest masa i wszedzie kończy się to G burzą. Tymi za i tymi przeciwko.

ciężko się rozmawia z fanatykami religijnymi.

 

1 minutę temu, S4Home napisał:

Koledze chodziło o coś konkretnego zapewne.

dostał konkret - zamknięty subwoofer taki na jaki go stać w budżecie, niech sprawdzi, posłucha i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Aha ......

No to fajne konkretne polecenie.

@Zacco wiesz co masz szukać już ?:D

Piotr

No nie do końca :D

Najpierw i tak mimo wszystko zmienię kable. Te co mam to są noname z elektrycznego + grube. Za grube moim zdaniem. Myślałem o melodikach tych najtańszych, ewentualnie coś innego poszukam. 2x2.5 powinny być ok do tych Dali co nie? Chyba że 2x1.5. I już kończę ten temat :D

Co do suba to za jakiś czas pewnie zacznę się rozglądać, zawsze mam już jakieś info ;) pokój 25m2 i wysokość z 2.3m 

Dzięki za pomoc :) dam znać czy to była wina HDMI czy jednak nie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lolekdrugi napisał:

właśnie takie noname miedź OFC są ok. Co to znaczy za grube? 2.5mm2 to maks ale będa grubsze to nie problem nic się nie stanie. Jak jest miedź a nie aluminium to nie ma się o co martwić.

 

No miedź miedź. Zobaczymy, i tak to będą maks z 4 metry, więc nie majątek, a nuż coś pomoże. Warto spróbować według mnie. Jak nic nie da to przyznam Tobie rację :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że na razie nie było w planach kupna suba, więc nie mam nic :D

Później pewnie coś wleci, ale na razie wydatki idą gdzie indziej, a dźwięk mi nawet pasuje, brak tej głębi aż tak nie przeszkadza więc na spokojnie mogę poczekać. Przyszłościowo to nie wiem, jest coś godnego uwagi do 500 zł? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...