Skocz do zawartości

Mały salon z aneksem...


Chris_

Recommended Posts

18 minut temu, S4Home napisał:

Ale to nie Atmos

To sa kolumny do innych zastosowań.

Piotr

Oczywiście że mogą być do Atmos. Sprzedawca na Allegro ma opis niezgodny z zaleceniami Dolby, ale można z nimi montaż zrobić (inaczej) prawidłowo. Odrzucamy oczywiście stawianie ich na frontowych kolumnach bo to porażka z tymi odbiciami od sufitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

Oczywiście że mogą być do Atmos. Sprzedawca na Allegro ma opis niezgodny z zaleceniami Dolby, ale można z nimi montaż zrobić (inaczej) prawidłowo. Odrzucamy oczywiście stawianie ich na frontowych kolumnach bo to porażka z tymi odbiciami od sufitu.

No tak można je zamontować na suficie.  Chodź ten design nie każdemu odpowiada. Ale to prawda.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, eMBe napisał:


A nie możesz tego narożnika do przodu wysunąć? Im bliżej środka tym lepiej ale nawet metr więcej od ściany zrobi różnicę.

Wiem, ale niestety nie mogę :(

Słuchałem dziś NAD 758 i B&W 706 S2. Niby fajnie, wyraziście i czysto, selektywnie i z przestrzenią, ale... No właśnie, brakowało mi tego czegoś. Nie wiem jak to skatalogować, ale zabrakło mi "mięcha" w tym graniu. Takiej pełni brzmienia. Faktem jest, że dużo zależało od konkretnego gatunku i chyba samego masteringu. Dodatkowo zastanawiam się, nad zachwytami nad dobrym basem, tu tego jakby nie było. Zastanawiam się, może to dlatego, że elektronika była prosto z pudła bez kalibracji?

Miałem takie uczucie, że już stoję nad krawędzią, ale brakuje tych paru gram czegoś co przeważy, lub kogoś kto by mnie popchnął żeby polecieć...

Byłem dość bliski zakupu tego zestawu, ale teraz sam nie wiem... czy da się nad nim jeszcze jakoś popracować?

Edytowano przez Chris_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjść poza salony TOP i posłuchać czegoś innego. Skoro z NADem dzwiek Ci nie odpowiadał to nie będzie to takie łatwe.

Ale w przypadku Japończyków możesz kupić tańszy amplituner z wyjściem PRE OUT. Albo sprawdzić Arcama AVR 10.

Co do kolumn to wybór jest dośc szeroki. Po prostu posłuchaj więcej

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okazało się, że mój front będzie sporo węższy niż zakładałem i niestety również sporo węższy od kanapy, w związku z tym pytanie:

Czy jest możliwy taki układ dipoli i atmosa jak na rysunku 1, nie zepsuje to sceny dźwiękowej ? 876077746_Rzutsalonu_s1.jpg.ba0fa3032bc2a52ffec2bc90e1f80356.jpg

 

 

Ewentualnie może kompromis w postaci rysunku 3?1843817442_Rzutsalonu_s3.jpg.be7a7a4ed6e261d661302b76ca37619c.jpg

 

 

W "ostateczności" pozostaje mi montaż jak na rysunku 2, ale dobrze by było załapać i skalibrować całą kanapę żeby nikt nie był za bardzo poszkodowany:397965616_Rzutsalonu_s2.jpg.af5c5b55202484e86b66902b4c574695.jpg

 

Załączam rysunki, dzięki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 godzin temu, Heathen napisał:

Piszesz o kalibracji/poszkodowaniu a fronty rozsunięte na 1,5m przy odsłuchu z odległości 4,5m.... nie wiem czy central przewidujesz, ale separacja kanałów (FL/FR) będzie żadna 

Tu nawet w sweet spotcie będzie użytkownik poszkodowany

Tak, wiem. Planuję centralny. Może uda mi się rozsunąć do 2 m na 3,5-4m odległości. Również nad tym ubolewam. 

P.S. Co to jest poszkodowanie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...