Skocz do zawartości

kolumna pojedyncza, wolnostojąca - pytanie


MarcinG

Recommended Posts

Czołem Audio grupa

Na początku chciałbym zaznaczyć że nie mam żadnej wiedzy o sprawach "audio", stąd moje pytanie ( pewnie banalne :) do ekspertów. 

Czy jest możliwe podłączenie jednej kolumny wolnostojącej ( Q Acustic 3050i ) do gramofonu ( Denon DP-300F ), czy musi być para  ?

Czy mogę podłączyć te urządzenia bezpośrednio, czy miedzy kolumną a gramofonem musi być jakiś wzmacniacz ?

 z góry dziękuję za odpowiedź. MG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz konkretnie o gramofonie oraz o QA 3050i to musisz mieć wzmacniacz i możesz tez podłączyć do niego TV.

Możesz podłączyć jedną kolumnę, ale.... po co? To nie jest stereo. Więc po co gramofon wtedy?

Tanie nowe wzmacniacze to coś z Topping, SMSL, Ayjima, Loxije itp. Ewentualnie używane wzmacniacze w przedziale 500-700 zł

No i podłączaj dwie kolumny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogę liczyć na Waszą pomoc, zaczyna mi się rozjaśniać temat.  

Odpowiadam co chciałbym uzyskać :   W salonie na ścianie telewizor, obok w narożniku chcę postawić kolumnę, najlepiej wysoką, wolnostojącą. 

Nie  bardzo mam gdzie postawić drugą kolumnę ( taki układ pomieszczenia :( )  ...ale jeśli efekt na jednej kolumnie ma być mierny, to postaram się coś wymyślić. 

Mam już gramofon Denon DP-300F, do tego chciałem zakupić kolumnę ( np.  zastanawiam się nad QAqustic 3050i , ale mogę to zmienić ).

Pomyślałem, że jak już kolumna będzie stać blisko TV,  to ją podłączę, i będę słuchał "piosenki" raz z G raz z TV :)

Może są typowe kolumny pojedyncze ? albo takie z wbudowanym wzmacniaczem ?. - co proponujecie ?.   Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas. Marcin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarcinG napisał:

Może są typowe kolumny pojedyncze ? albo takie z wbudowanym wzmacniaczem ?. - co proponujecie ?.   Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas. Marcin 

Kolego oczywiście że możesz kupić jedna kolumnę ale jak sobie wyobrażasz oglądanie tv i słuchanie dźwięku z boku z jednej kolumny? Zrob to po ludzku i kup parę kolumn ewentualnie używanych w cenie jednej nowej i miej normalne stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramofonu Denon DP-300F potrzebujesz jeszcze wzmacniacza z wejściem liniowym, do którego podłączysz kolumny. Z prostych wzmacniaczy miałbyś Taga Harmony HTR1000CD lub dynamiczniejszego Topping Audio MX5. W obu przypadkach masz także bluetooth oraz wejście optyczne dzięki któremu podłączysz np. TV. 

Jeśli chciałbyś minimalizm to możesz gramofon podłączyć bezpośrednio do kolumn aktywnych takich jak Klipsch the Fives czy Magnat Monitor Reference 3A.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, J4Z napisał:

Do słuchania muzyki z gramofonu i oglądania tv? 

Naprawde ? ........Jak nie rozumiesz pytania to nie pisz tego typu tekstow bo po co ?

Kolega MarcinG zrozumial pytanie i bardzo ladnie opisal co chce uzyskac ,latwiej jest doradzic ...

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet czasem będzie problem w kupieniu jeden kolumny. Niektórzy producenci nie dają takiej możliwości. 

Możesz nam pokazać miejsce?

Bo ja mam pewne wrażenie że bardzo stawiasz na design. Stąd pomysł gramofonu w centralnym punkcie. 

Ładne, modne, nutka retro prawda? Klimat. 

Pokaż jak chcesz ustawić te kolumny bo niestety sklepy są takie że chętnie ci zrobią wycenę ale może być tak że kompletnie bez sensu kupisz sprzęt. 

My się wypowiemy jak będzie opcja to zrobimy lepsze ceny a jak nie to ci napiszemy żebyś nie kupował. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MarcinG napisał:

To all of you! 

Dzięki. Postaram się rozplanować tak ustawienie w salonie aby wstawić dwie kolumny i zrobić to tak jak należy. ( Q21 - odezwę się wkrótce ws. dokompletowania sprzętu )

Pozdrawiam Marcin      

Zapraszamy, porozmawiamy i postaramy znaleźć optymalne rozwiązanie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...