Skocz do zawartości

Pytania początkującego


Recommended Posts

Cześć, mam kilka płyt winylowych które kupiłem jak byłem w liceum. Po prostu zauważyłem płytę z muzyką, którą uwielbiam i bez namysłu kupiłem, myśląc że po prostu lupię gramofon jak będzie kasa i pieniądze. Kilka lat mineło no i teraz kasa jest ale temat okazał się być zbyt skomplikowany dla takiego żółtocioba jak jak ja który mało pojęcia ma o jakim kolwiek sprzęcie elektronicznym, więc zwracam się do was z (może głupimi) pytaniami.

Co jest mi potrzebne oprócz gramofonu i głośników?

Jaki gramofon byłby dobry dla kogoś kto chciałby wydać mniej niż 1000zł, a mieć frajdę z zabawy starą elektroniką?
Stąd też wynika moje pytanie, że mógłbym kupić pierwszy lepszy nowy gramofon i głośniki stereo i cieszyć się graniem, ale chciałbym mentalnie przenieść się w czasie kiedy słucham moich płyt, bo jak by o to nie chodziło to bym puszczał zwyczajnie na mojej wieży muzyke z telefonu. Więc zależy mi na tym żeby sprzęt był stary, ale nie wiem komu ufać jaki ze starszych sprzętów jest dobry, i jak połączyć starszy sprzęt z dzisieszymi głośnikami itp. 
 

Docenię wszelkie rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 10.04.2022 o 19:09, Chaotism napisał:

Cześć, mam kilka płyt winylowych które kupiłem jak byłem w liceum. Po prostu zauważyłem płytę z muzyką, którą uwielbiam i bez namysłu kupiłem, myśląc że po prostu lupię gramofon jak będzie kasa i pieniądze. Kilka lat mineło no i teraz kasa jest ale temat okazał się być zbyt skomplikowany dla takiego żółtocioba jak jak ja który mało pojęcia ma o jakim kolwiek sprzęcie elektronicznym, więc zwracam się do was z (może głupimi) pytaniami.

Co jest mi potrzebne oprócz gramofonu i głośników?

Jaki gramofon byłby dobry dla kogoś kto chciałby wydać mniej niż 1000zł, a mieć frajdę z zabawy starą elektroniką?
Stąd też wynika moje pytanie, że mógłbym kupić pierwszy lepszy nowy gramofon i głośniki stereo i cieszyć się graniem, ale chciałbym mentalnie przenieść się w czasie kiedy słucham moich płyt, bo jak by o to nie chodziło to bym puszczał zwyczajnie na mojej wieży muzyke z telefonu. Więc zależy mi na tym żeby sprzęt był stary, ale nie wiem komu ufać jaki ze starszych sprzętów jest dobry, i jak połączyć starszy sprzęt z dzisieszymi głośnikami itp. 
 

Docenię wszelkie rady :)

Jaki duży pokój?

Co potrzebujesz? Gramofon, wzmacniacz, kolumny. Wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym, czyli musi mieć gniazdo typu phono. Grajka z kolumnami typu bambino nie polecam.

Przykładowo -gramofon ok. 600 zł + kw około 20 zł, wzmacniacz ok. 400 zł +kw ok.20 zł, kolumny ok. 600 zł+ kw ok 100 zł. Przewody głośnikowe ok. 60 zł + kw ok. 10 zł.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2022 o 22:21, 1Ender napisał:

Co potrzebujesz? Gramofon, wzmacniacz, kolumny. Wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym, czyli musi mieć gniazdo typu phono

a to nie do końca prawda.

@Chaotism szukaj kolumn aktywnych (z wbudowanym wzmacniaczem) do tego gramafon z wbudowanym przedwzmacniaczem i nic więcej nie potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...