Skocz do zawartości

Małe niedrogie kolumny do tyłu


Arek_B

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Mała prośba o poradę. Szukam małych, relatywnie niedrogich głośniczków do tyłu, do KD oczywiście. Ampli to Marantz SR6015, z przodu mam fronty plus central i sub, pomyślałem, by w końcu dostawić coś do tyłu dla potrzeb filmów. Szukam używek w sieci, ale sporo tego. Mimo, że nie mam zbyt wielkich wymagań do tylnych głośników (czy słusznie?) to jednak chętnie dowiem się, co proponujecie z budżetowych rozwiązań, żeby nie "psuło" całości 😉 Z góry dziękuję za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Określ resztę głośników, wielkość pomieszczenia, odległość do odsłuchu z tych głośników, sposób montażu i ewentualnie kolor który szukasz.

Z przodu Fyne Audio F501, centralny FA F500 C, sub REL HT1003. Pokój ok. 30 m2, z tym że kanapa mniej więcej na środku. I tak myślę, żeby te surroundy były jakoś tak zaraz za kanapą. Na stałe nie będą tam stały, z boku mam wnękę i tam będą stały schowane na stojakach (tak planuję), a po prostu będę je ustawiał do filmów. Nie oglądam namiętnie, więc nie będę tego robił często. Niestety, ustawiając pokój nie znalazłem miejsca na stale ustawione tyły... Nic już nie poradzę, kable mam pociągnięte i teraz po prostu chciałbym dać coś z tyłu. Kolor raczej czarny, staram się znaleźć coś, co nie będzie za głębokie i wysokość nie większą niż ok. 30 cm. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłosci, nie ma czegoś takiego jak "tyły", to błędna interpretacja w podstawowym 5-kanałowym systemie. Jest po prostu surround (przy 5.1) i on jest właściwie po bokach - może stać na stałe w Twojej wnęce... Ewentualnie o "tyłach" można mówić przy 7.1 i więcej kiedy stawiasz rear surround. Masz Marantza z 9 końcówkami mocy, bez dokładania zewnętrznego wzmaka możesz zrobić sobie 7.1 i nawet Atmos dołożyć na 7.1.2

5.1.2.thumb.PNG.aaf2dd479393fd29cbc6acc0655b88b3.PNG

7.1.2.thumb.PNG.44b2a1bea70c6ecec952e612ffd08675.PNG

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Butler napisał:

Dla ścisłosci, nie ma czegoś takiego jak "tyły", to błędna interpretacja w podstawowym 5-kanałowym systemie. Jest po prostu surround (przy 5.1) i on jest właściwie po bokach - może stać na stałe w Twojej wnęce... Ewentualnie o "tyłach" można mówić przy 7.1 i więcej kiedy stawiasz rear surround. Masz Marantza z 9 końcówkami mocy, bez dokładania zewnętrznego wzmaka możesz zrobić sobie 7.1 i nawet Atmos dołożyć na 7.1.2

5.1.2.thumb.PNG.aaf2dd479393fd29cbc6acc0655b88b3.PNG

7.1.2.thumb.PNG.44b2a1bea70c6ecec952e612ffd08675.PNG

 

Masz racje oczywiście 🙂 Mam na myśli surround, dla zestawu 5.1. Najpierw z tym pokombinuję a potem pomyślę o 7.1. Planuję teraz dostawić "surround" a potem dla stereo dołożyć do Marantza wzmacniacz zintegrowany przez preout. Stąd obecnie zależy mi na cenie. Znalazłem jakieś Argon Audio Alto 5, ale nic o nich nie wiem. Są też Polk Audio T15,przynajmniej firmę znam. Myślałem o Klipsch R41M chyba... Żadnych nie słyszałem, niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie możesz polować na F300tki. To dobre kolumny jako tyły sprawdza się super.

Mozna polować na Tannoy serii M1 albo F1 to używane

Bardzo mało dostępne to Melodika BLS20

Dalej Klipsch Bi polarne tu różne modele od starszych modeli S-1, S-2 poprzez serie Premier na przykład 420s itp. Starsze jak i nowe konstrukcje bardzo udane.

Monitor Audio wszystkie linie modele FX

Polski STX? To wyjdzie tanio a ciekawie i mogą być nowe.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest mało miejsca to jestem wyznawcą Cambridge Audio Minx. Ja mam najmniejsze Min12 i są rewelacyjne absolutnie, grają ponad swój rozmiar, tylko trzeba dać im crossover co najmniej 150Hz (ja mam przy 200Hz) żeby subwoofer je wspomógł.

W grze Skyrim denerwowało mnie, że mają inną barwę niż podłogowe fronty Pylon... to oczywiste, ale pobawiłem się ustawieniami i po pewnym czasie uzyskałem prawie tę samą barwę dźwięku obracając postacią plecami do ogniska i z powrotem. Naprawdę dobra immersja.

A do tradycyjnych zadań efektowych są świetne. Ponoć ten przetwornik jest zaprojektowany pod niedoskonałe ułożenie, i zmieści się wszędzie, ale ja mam specjalne standy.

Wręcz dziś bym się pokusił o calutki system 5.1 z nich... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. No cóż, rozumiem, że z małej tanizny z OLX nic nie wybiorę 😉 Po przestudiowaniu rzeczywiście, chyba skłaniam się ku F300... Nie widzę nigdzie używek więc przyjdzie kupić nowe. Co zrobić 😉 Ale jedno pytanie: Argon Audio Alto 5 - co uważacie o tych głośniczkach? Pytam, bo jak na swoje wymiary są bardzo ciężkie, jeśli wierzyć specyfikacji (7kg). No wiem, że masa nie gra ale musi być porządnie zrobiona, jeśli tyle waży? Czy się mylę? I ma gotowy otwór na stojak, tak mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Ja również bym nie kombinował masz dobry amplituner i warto wykorzystać jego potencjał i zachowując spójność brzmienia pozostałbym przy kolumnach Fyne F300 zmieszczą się na wysokość,  albo  pokusiłbym się na model wyższy F500, które zagrają jeszcze lepiej.

Znalazłem jeszcze takie niewielkie Monitor Audio, BX1 albo MA Radius. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Te graja nieco jaśniej.

Ale będzie taniej tak?

Te Tannoy 101 to dobra opcja jest do Fyne.

Piotr

Cześć,

Czy taniej? Trochę tak, ale różnica nie jest jakaś kolosalna. Rozważam te nowe FA300, po prostu lubię też utylizować rzeczy z 2 ręki, jeśli są w dobrym stanie. No i co ważne, można dostać czasem bardzo korzystne relacje jakości do ceny. Te Monitor Audio można wyłapać do ok. 600 pln, nowe F300 to ok. 900 pln, dla mnie różnica do zaakcpetowania, ale jak pisałem, dobry stosunek jakości do ceny nie jest zły 🙂 Dlatego pytałem o te Radiusy m in., nowe są dość drogie, co potencjalnie wskazuje na odpowiednio dobre brzmienie 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za rady. Dostałem bardzo okazyjnie BX1 i zdecydowałem się na nie, podłączę je dopiero w piątek i się przekonam. Na razie jestem zadowolony, bo stan techniczny jest idealny, głośniczki 6 lat a wyglądają jak nowe. Myślę, że jakby je odkurzyć i wsadzić do oryginalnego pudła niejedne mógłby się pomylić 🙂 No więc pozostaje mi podłączyć do ampli i sprawdzić wreszcie jak to z surroundami jest 😉 No, a jak dźwięk nie podpasuje - to myślę, że za tyle samo sprzedam bez problemów, więc niczym nie ryzykowałem. 

Teraz mam tylko problem ze znalezieniem stojaków, tam jest otwór na śrubę 1/4 cala zdaje się. Więc stojaki z opcją powieszenia kolumienek, i do tego śruby pasujące 😉 Czyli co, przewertować allegro?...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...