Skocz do zawartości

Yamaha 602 + dali Oberon 3 - zmiana kolumn


zabro

Recommended Posts

15 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem tylko testy domowe tutaj pozwolą Ci wybrać sprzęt. Im szybciej zaczniesz to robić tym lepiej.

Zapraszam do wypozyczeń

Piotr

Przy finalnym wyborze na pewno tak zrobię, jednak jak na początku jest kilka kolumn, to jednak trudno wszystkie odsłuchać w domowych warunkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 wyjścia. Dokupić standy i ustawić kolumny na nich przed szafką, albo kupić kolumny podłogowe. W takim ustawieniu jak masz nie uzyskasz dobrego dźwięku moim zdaniem. I raczej bym szedł w podłogowe albo duże monitory. Dodatkowo jak ustawisz kolumny na granitach poprawi się reprodukcja basu. Będzie bardziej zwarty i szybki. Teoretycznie będzie go mniej, ale pojawi się kontrola, której teraz brak.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

I raczej bym szedł w podłogowe albo duże monitory.

Podłogówki w tak zaaranżowanym pomieszczeniu? Teoretycznie można. W praktyce to absurdalna propozycja.

Trzeba pozbyć sie Oberonów. One po prostu tak grają i żadne czary, zatykanie basreflexow czy odsuwanie od ściany trzy centymetry dalej, nic nie da. 

Tu rozwiązaniem może być dolny bas reflex. 

Droższe fyne audio f500sp

Tańsze fyne audio f500

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Bo w takim ustawieniu się duszą. Kolumny trzeba postawić na standach lub przejść na podłogówki. . Trzeba zapewnić kolumnom odpowiednie warunki. Odległości jakie proponuję to 80 cm do 100 cm mierząc od tylnej ścianki kolumn do mebli. A to już zapewni swobodę w korzystaniu z szafek za nimi.

Inaczej tego nie widzę. Zmianą kolumn niewiele poprawi, moim zdaniem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że warunki nie są idealne. Nie mniej jednak słuchałem oberonów w różnym ustawieniu i moje odczucia są zbieżne z tym co można przeczytać o tych kolumnach, że są ciemne i mają rozlazły dół. 

W moim odczuciu nie ma dudnienia, a bardziej właśnie taką rozlazłość.

Osobiście mam nadzieję, że zmiana kolumn sporo zmieni, ale to zobaczymy w praktyce.

11 godzin temu, 1Ender napisał:

Masz 2 wyjścia. Dokupić standy i ustawić kolumny na nich przed szafką, albo kupić kolumny podłogowe.

Niestety to nie wchodzi obecnie w grę. Jak kiedyś będę się przeprowadzał, albo robił generalny remont to na pewno inaczej poustawiam priorytety i znajdzie się miejsce żeby dobrze ustawić kolumny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zabro napisał:

Przy finalnym wyborze na pewno tak zrobię, jednak jak na początku jest kilka kolumn, to jednak trudno wszystkie odsłuchać w domowych warunkach

 

8 godzin temu, zabro napisał:

Niestety to nie wchodzi obecnie w grę. Jak kiedyś będę się przeprowadzał, albo robił generalny remont to na pewno inaczej poustawiam priorytety i znajdzie się miejsce żeby dobrze ustawić kolumny ;)

Ale Ty nie masz nie wiadomo jak wielkiego wyboru. Właśnie o to chodzi.

Do odsłuchu masz na teraz ile? 3-4 modele? Bierzesz po dwie pary o testujesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak więc jak na razie do przesłuchania:

  • Heco Celan Revolution 3 (sporo się naczytałem, jestem bardzo ciekaw tej propozycji)
  • Monitor Audio Silver 100
  • Focal Aria 906/chora 806
  • Jean Marie Reynaud Lucia
  • Audiovector QR1 (ale raczej już poza budżetem)
  • fyne audio f500

i z ciekawości chce jeszcze sprawdzić sporo tańsze

  • polk audio s20 

Pewnie w czerwcu dopiero uda się gdzieś pojechać przesłuchać, ale powoli do przodu.

Dzięki za wszystkie propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A wiec już po odsłuchu, udało się odsłuchać wszystko z listy oprócz celanów, dodatkowo  odsłuchałem Buchardt audio s300. Intensywne dwie godziny i generalnie możną mętliku dostać. Kolumny odsłuchiwałem razem z Yamaha 602

Jean Marie Reynaud Lucia - pierwsze w odsłuchu, więc nie było jeszcze do czego porównać. Moje spostrzeżenia to, góra szczegółowa, ale jednak trochę ostra i męcząca. Dół naprawdę fajny, szybki, ale bardzo go mało w porównaniu z resztą pasma, totalnie nie moje brzmienie.

Audio silver 100 - po 10 sekundach grania, wiedziałem, że mają to czego nie miały Lucie, Czuć bas, fajny,  więcej dynamiki, większa przestrzeń. Góra fajna, czytelna, ale nie męcząca, bardzo fajnie brzmiały talerze perkusji. 

Focale 906 - fajne wyważone granie, przyjemne, przestrzenne, klarowne, ale bez "pazura". Bas trochę "szybszy" niż w silverach, ale też go było mniej.

Audiovecgor QR1 - pierwsze wrażenie, to szok że sporo mniejsze głośniki tak fajnie grają. Dół fajnie, nawet b. fajnie, ale bez tego uderzenia co w silverach. Naturalne fajne granie bez przegięć w żadną stronę, mniej przestrzenne niż silvery.

Fyne F500 - tutaj od początku miałem wrażenie, że to zupełnie inny "charakter" brzmienia niż poprzednie 3 propozycje, na prowadzenie wysunął się bardzo fajny środek. Jest przyjemnie, przestrzennie, nie aż tak dynamicznie, ale naprawdę ciekawie, dół również całkiem ok. Rozumiem osoby które wybierają te kolumny, mają w sobie coś ciekawego, no i są sporo tańsze od reszty.

Buchardt audio s300 - Wszystko na swoim miejscu, bas sprężysty ale w moim odczuciu trochę rozlazły no i jest go sporo, co z tą "rozlazłością" nie jest na plus, ale mam świadomość, ze tutaj też ograniczeniem mógł być amplituner. Jest to bardziej wyważone granie niż w Silverach, ale trochę mniej przestrzeni, no i basu niby więcej, ale "uderzenie" fajniejsze w silverach.

Oberony - dodatkowo posłuchałem oberonów i wypadły lepiej niż się spodziewałem (muszę jeszcze popracować nad akustyką. Byłyby by w końcówce zestawienia, ale nie jakoś bardzo daleko w tyle. Ale jednak wyraźnie słuchać ten charakter brzmienia który chce zmienić,  czyli ta rozlazłość basu, mniejsza dynamika, mniej przestrzeni.

NA koniec zostały Silvery i Buchardt i kilka razy je zamieniłem aby jeszcze raz posłuchać no i zdecydowanie silvery to jest to.

Nie śpieszę się z decyzją, jeszcze na spokojnie przemyślę, może jeszcze na spokojnie przesłucham  silverów tak na świeżo, ale jak na razie silvery są na liśćie zakupowej.

Może uda się jeszcze przesłuchać Heco Celan Revolution, no ale mam świadomość, że wszystkich głośników nie przesłucham, a Silvery mi się bardzo podobają, więc jak się podobają, to po co szukać dalej :P , abiorąc pod uwagę, że zamierzam kiedyś jeszcze kupić lepszy wzmacniacz, to powinno być tylko lepiej.

Pozdrawiam,

Edytowano przez zabro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 3.06.2022 o 12:45, zabro napisał:

Piotr, jestem ciekaw jakie były Twoje typy z tej listy. 

Bardzo Cie przepraszam miałem miesięczną przerwę w forum no i zmieniłem szyld :)

21 godzin temu, zabro napisał:

Czy ktoś orientuje się, gdzie w Warszawie mogę przesłuchać Heco Celan Revolution 3?

Co prawda, nie szukałem jakoś bardzo intensywnie, ale dzwoniłem do kilku miejsc i nie ma :(

 

Tak to się często zdarza :/

Możesz robić też inaczej.

Zadzwoń do Elco Exim i zapytaj ich czy wiedza albo czy oni moga pozyczyć któremuś z Warszawskich salonów te kolumny bo chcesz odsłuchać. Na pewno coś doradzą.

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

Jean Marie Reynaud Lucia - pierwsze w odsłuchu, więc nie było jeszcze do czego porównać. Moje spostrzeżenia to, góra szczegółowa, ale jednak trochę ostra i męcząca. Dół naprawdę fajny, szybki, ale bardzo go mało w porównaniu z resztą pasma, totalnie nie moje brzmienie.

Moje też nie

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

Audio silver 100 - po 10 sekundach grania, wiedziałem, że mają to czego nie miały Lucie, Czuć bas, fajny,  więcej dynamiki, większa przestrzeń. Góra fajna, czytelna, ale nie męcząca, bardzo fajnie brzmiały talerze perkusji. 

Jak narazie zgoda :)

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

Focale 906 - fajne wyważone granie, przyjemne, przestrzenne, klarowne, ale bez "pazura". Bas trochę "szybszy" niż w silverach, ale też go było mniej.

No i tez nieco jaśniejsze. Ok

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

Audiovecgor QR1 - pierwsze wrażenie, to szok że sporo mniejsze głośniki tak fajnie grają. Dół fajnie, nawet b. fajnie, ale bez tego uderzenia co w silverach. Naturalne fajne granie bez przegięć w żadną stronę, mniej przestrzenne niż silvery.

Do mniejszych pomieszczeń, Potrafią zaskoczyć.

Są dokładne. Ale nie ostre

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

Fyne F500 - tutaj od początku miałem wrażenie, że to zupełnie inny "charakter" brzmienia niż poprzednie 3 propozycje, na prowadzenie wysunął się bardzo fajny środek. Jest przyjemnie, przestrzennie, nie aż tak dynamicznie, ale naprawdę ciekawie, dół również całkiem ok. Rozumiem osoby które wybierają te kolumny, mają w sobie coś ciekawego, no i są sporo tańsze od reszty.

Dla mnie one mają mało basu. Ale góra i środek jest perfecto. Nad swoją cenę. Z dobrym subem stereo to potrafi zagrać!

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

Buchardt audio s300 - Wszystko na swoim miejscu, bas sprężysty ale w moim odczuciu trochę rozlazły no i jest go sporo, co z tą "rozlazłością" nie jest na plus, ale mam świadomość, ze tutaj też ograniczeniem mógł być amplituner. Jest to bardziej wyważone granie niż w Silverach, ale trochę mniej przestrzeni, no i basu niby więcej, ale "uderzenie" fajniejsze w silverach.

No właśnie one potrafią zamulic. Trzeba im elektroniki o szybkiej kontroli dołu. Ale jednak też ilości.

Dnia 2.06.2022 o 21:10, zabro napisał:

NA koniec zostały Silvery i Buchardt i kilka razy je zamieniłem aby jeszcze raz posłuchać no i zdecydowanie silvery to jest to.

Z tych dwóch tez wybrał bym Silvery.

 

Czyli finalnie Silver vs Revolution?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Bardzo Cie przepraszam miałem miesięczną przerwę w forum no i zmieniłem szyld :)

Tak to się często zdarza :/

Możesz robić też inaczej.

Zadzwoń do Elco Exim i zapytaj ich czy wiedza albo czy oni moga pozyczyć któremuś z Warszawskich salonów te kolumny bo chcesz odsłuchać. Na pewno coś doradzą.

Moje też nie

Jak narazie zgoda :)

No i tez nieco jaśniejsze. Ok

Do mniejszych pomieszczeń, Potrafią zaskoczyć.

Są dokładne. Ale nie ostre

Dla mnie one mają mało basu. Ale góra i środek jest perfecto. Nad swoją cenę. Z dobrym subem stereo to potrafi zagrać!

No właśnie one potrafią zamulic. Trzeba im elektroniki o szybkiej kontroli dołu. Ale jednak też ilości.

Z tych dwóch tez wybrał bym Silvery.

 

Czyli finalnie Silver vs Revolution?

Piotr

No i potwierdza się to co przez kilka lat wywnioskowałem z wypowiedzi Pana kolegi 🙂. Piotr po prostu lubi kiedy kolumny przywalą basem. Ale nie rozlazłym i ciągnącym, a dokładnym i punktowym. Zdaje się, że Piotr lubi też mocniejszą górę. Czyli generalnie takie "techniczne" brzmienie 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

No i potwierdza się to co przez kilka lat wywnioskowałem z wypowiedzi Pana kolegi 🙂. Piotr po prostu lubi kiedy kolumny przywalą basem. Ale nie rozlazłym i ciągnącym, a dokładnym i punktowym. Zdaje się, że Piotr lubi też mocniejszą górę. Czyli generalnie takie "techniczne" brzmienie 😉.

Prawie.

Dla mnie kolumny muszą mieć solidną podstawę basowa . Jak jest rozlazła to lubie to ale na chwilę. Z czasem mnie meczą.

Góry właśnie nie lubię mocnej. Ma być wyraźna w każdym aspekcie ale nie kłująca.

Lubię starsze Klipsche, nowych nie. Lubię PMC, lubię Monitor Audio Silver i Gold. Ale lubię te ciepłe granie jak ELAC Carina i Vela, Spendory czy ProAC

Od Technicznego grania bardzo stronie. Wiem że do tego blisko to jest granica na prawdę cienka. Ale ja już ją wyłapuje. :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 Lubię PMC

To akurat dało się zauważyć 😉.

 

14 minut temu, Piotr Sonido napisał:

ELAC Vela

Czy one grają ciepło? Mi ich brzmienie przypomina trochę audiovector qr1.  Owszem, to nie są ostre kolumny, za to bardzo detaliczne i precyzyjne, ale chyba ja ciepłymi bym ich nie nazwał. ProAców słuchałem raz na zlocie i te ciepła miały aż nadto 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli finalnie Silver vs Revolution?

Piotr

Finalnie chyba tak.

Na pewno coś zmienię, ale nie spieszy mi się bardzo. Na pewno chciałbym zrobić jeszcze jedno podejście do odsłuchu i zastanawiam się jeszcze czy warto robić taki upgrade, czy być może sama zmiana brzmienia i zakup np polk s20 spełni moje oczekiwania i potrzeby i będzie dużo tańszy. Nie mam problemu z wydaniem takiej kasy na kolumny, ale zastanawiam się, czy jest sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2022 o 16:12, zabro napisał:

Finalnie chyba tak.

Na pewno coś zmienię, ale nie spieszy mi się bardzo. Na pewno chciałbym zrobić jeszcze jedno podejście do odsłuchu i zastanawiam się jeszcze czy warto robić taki upgrade, czy być może sama zmiana brzmienia i zakup np polk s20 spełni moje oczekiwania i potrzeby i będzie dużo tańszy. Nie mam problemu z wydaniem takiej kasy na kolumny, ale zastanawiam się, czy jest sens.

Będzie zdecydowanie inaczej, tutaj ciężko nawet zestawić te konstrukcje z Polk, bo jest to zupełnie inna klasa cenowa jak i jakościowa. Chociaż nie zmienia to faktu, że testem nic nie ryzykujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...