Skocz do zawartości

Zestaw głośników do salonu


Recommended Posts

20 godzin temu, Maksymilian Belter napisał:

Ciśnie mnie po prostu, aby kupić teraz jakikolwiek system 5.1, a w ciągu roku uzbierać 2-3k na coś solidniejszego. No, chyba że powiecie mi, że w budżecie 2 000 będę w stanie dużo więcej osiągnąć.

Ale to szkoda na to kasy.

Tak moim zdaniem za 2K już coś znajdziesz

20 godzin temu, Maksymilian Belter napisał:

Dostać nadal dostanę, ale nie znalazłbym miejsca na takie kolumny, a żona to kwiatki by na nie pewnie postawiła :)

Kwiatki może na nie stac. Ale jak to nie znajdziesz miejsca. To co Ty chcesz wybrać?

16 godzin temu, Maksymilian Belter napisał:

Problem mój jest taki, że nie widzę różnicy między Cantonami Movie 60/65/75 (wtf, parametry podawane są takie same, a i wglądowo się za bardzo nie różnią), czy Magnat 5.1, a występuje kilka modeli w podobnej obudowie. Na coś szczególnie zwracać uwagę (poza impedancją, mocą i pasmem przenoszenia)?

Magnat miał 2 albo 3 wersje ale różniły się designem. W przypadku Cantona to też linie starsza nowsza albo i też wieksza. Te najmniejsze miały sopran przed średnio tonowym. Jak głośniki instalacje. Te wieksze miały jż nad jak klasyczne kolumny.

Czy to tu ma znaczenie?

9 godzin temu, lolekdrugi napisał:

po co podłogówki na 25m2? Gość ma mały budżet, słuchał na komputerówkach. Wystarczą monitory plus subwoofer i centralny.

Bo łatwiej mu będzie kupić używany zestaw oparty o przednie podłogówki.

Właśnie ze względu na budżet powinien iśc w taki zestaw.

W cenei 2K ja bym szukal zestawu 5.0

Klipsch F1, B2, C1

Tannoy 7.4

Tannoy M4 lub F4

Może Mission M34i / M33i

To sa modele frontów ale one wystepują w zestawach. Zalezy od ceny i wtedy dołozyć suba

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maksymilian Belter napisał:

Jak w takim razie podejść do zakupu (zakładając, że pokusiłbym się o znalezienie 3.0 + sub + rear)? Chodzić po sklepach, robić odsłuch i znaleźć markę/model, który dogada się najlepiej z moimi gustem?

to nie tak, jak używki to cały zestaw 5.0 spokojnie chociaż można też osobno próbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heathen napisał:

Edifier 5.1 S760D

trochę nie bardzo, ten zestaw obsługuje tylko:

Dolby Digital, Pro Logic II and DTS

jego sony obsługuje DTS-HD MA oraz Dolby True Hd, dodatkowo ma DCAC korekcja akustyki pomieszczenia, co prawda kiepska ale jest.

Osobiście też bym wolał tego ampka niż te głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Heathen napisał:

widząc problemy autora tematu powiem jedno sprzedaj tego sony

No właśnie mój główny problem z tym, na jakie firmy zwracać uwagę został w większej mierze rozwiązany :) "Problem" byłby gdybym musiał się teraz bujać ze sprzedażą (zwłaszcza, że ten AMP gubi czasami podświetlenie na wyświetlaczu).

59 minut temu, Heathen napisał:

Efekt WOW przy przejściu z Creative 2.1 T3150 gwarantowany

Mam niskie wymagania. Efekt był już dla mnie zauważalny po podłączeniu T3150 pod tego amplitunera, więc serio szukam czegoś "na start" po najmniejszej linii oporu budżetowego i wysiłkowego.

 

Z tego, co zebrałem info powinienem poszukać używanych przednich satelit + suba. "Podobają mi się" (poprawcie mnie proszę, jeżeli coś w tym jest nie tak): Wharfedale DIAMOND 8/9/10, Taga Harmony TAV-506/806, Magnat Supreme/Vector, Jamo S5xx/S4xx na 3.0, z czego najbardziej Magnat. Nie wiem tylko jakiej marki/modele subów powinny zwrócić moją uwagę. Głośniki tylne dobiorę później no, chyba że wezmę Quadral Aluma 2200 lub Magnat Cinema Star w pełnym 5.1 i będzie z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...